Dzisiaj jest: Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców

Czytelnia > Dział: 

masaze.pngNowoczesne techniki masażu pomagają osobom cierpiącym na głębokie przykurcze mięśni, rwę kulszową, a nawet przewlekłe bóle głowy wywołane napięciem nerwowym. Sprawdzą się także w przypadku osób przechodzących rehabilitację po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Zintegrowane zabiegi zwiększają ruchomość stawów, uwalniają tkanki miękkie od napięcia i przywracają im elastyczność. Powodują także lepszy przepływ energii w całym ciele.

Masaż od wieków znany jest ze swego dobroczynnego wpływu. Przynosi ulgę zmęczonym lub obolałym mięśniom, reguluje przemianę materii, poprawia kondycję całego ciała, pobudza krążenie krwi, przyśpieszając usuwanie toksyn z organizmu, wspomaga odchudzanie, obniża poziom hormonów stresu, a także pomaga w walce z depresją i nerwicą. Według najnowszych badań masaż przyspiesza także regenerację organizmu i chroni go przed stanami zapalnymi. Pobudza bowiem do działania organy odpowiadające za produkcję substancji przeciwzapalnych i białek. Dlatego specjaliści radzą, aby codziennie, najlepiej przed snem, wykonywać krótki automasaż.

– Jesteśmy istotami sensualnymi i dzięki dotykowi pogłębiamy naszą relację z drugą osobą, a poprzez dotyk delikatny, taki, który sprawia nam przyjemność, wydziela się oksytocyna, czyli hormon szczęścia. Dzięki temu unikamy depresji i zmian nastrojów. Zatem dotykanie się wzajemne i masowanie ma same plusy mówi Paweł Płoszaj, terapeuta Studia Sante, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W przypadku bólu lub napięć, które przeszkadzają w codziennym życiu, należy zgłosić się do specjalisty. Istnieje bardzo wiele technik masażu, których celem jest albo relaksacja, albo walka z konkretnymi problemami. Obecnie coraz większą popularność zyskują jednak zabiegi, które specjaliści określają mianem zintegrowanych technik manualnych, których zadaniem jest uwolnienie głębokich struktur mięśniowo-powięziowych. Takie masaże poprawiają ruchomość każdego odcinka kręgosłupa, redukują kurcze mięśniowe i powięziowe, uwalniają od napięcia oraz bólu kark i plecy, ponadto wzmacniają bazę kostną i mięśniową ciała, a także dodają energii.

– Masażami są także nazywane obecnie zabiegi, które nie są masażem i które do masażu nie są nawet podobne. Mówię o bardzo głębokiej pracy z ciałem, w trakcie której dochodzimy do emocji, które są w jakiś sposób przechowywane przez ciało. Tkanka łączna ma taką właściwość, że przechowuje emocje, traumę w organizmie. Pracując technikami uwalniania mięśniowo-powięziowego, głębokimi technikami manipulacji mięśniowo-powięziowej jesteśmy w stanie uwolnić mnóstwo napięć i stresu z organizmu – mówi Paweł Płoszaj.

Tego typu masaż poprzedzony jest zawsze bardzo dokładnym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia pacjenta. Specjalista powinien zapytać o wszystkie przebyte choroby i wypadki, doznane złamania, nawet niewielkie urazy oraz zażywane leki. Pacjenci bardzo często udają się na masaż miejsca, w którym występuje ból, tymczasem najczęściej jest to jedynie objaw problemu, podczas gdy przyczyna leży w innej części ciała, dlatego specjalista najpierw wyjaśnia, na czym polega dolegliwość pacjenta, a następnie ustala plan terapii.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych technik uciskowych ulgę może przynieść już pierwszy zabieg. Trwały efekt przyniosą jednak tylko systematyczne wizyty. Ich liczbę w ramach terapii ustala terapeuta.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Nowoczesne techniki masażu | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

wiecie jaki jest najlepszy masaż na ból pleców Biggrin stara sprawdzona metoda okłady z młodych piersi i jeśli ból kręgosłupa nie jest zbyt poważny to takie okłady jak najbardziej pomagają wiem co mówię sprawdzone nie raz Biggrin
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
A masaż starszych piersi ale równie jędrnych hahaha
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
no to chyba trzeba zapisać się na masaż skoro tak pomaga, mąż nie chce robić to będę płaciła laugh a może zmieni zdanie jak zobaczy że to takie tanie nie jest hihi
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
oo fajny temat bo w przyszłości chce się zapisać na kurs masażu klasycznego i masażu nowoczesnego bo chciałabym być w przyszłości masażystą albo prywatnie albo w salonie odnowy biologicznej i bardzo chcę wykonywać zawód masażysty i czy warto podjąć studia w tym kierunku czy jednak sam kurs masażu mi wystarczy ? zaznaczam że ja bym wykonywała masaż i raczej nie miałabym zamiaru otwierać salonu masażu czy coś w tym stylu, co możecie polecić może ktoś zajmuje się masażem i wie jak pokierować młodą dziewczynę ? Smile a jeśli kurs masażu wystarczy to czy w Oleśnicy taki kurs można przejść czy jednak trzeba kierować się na Wrocław ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jeśli nie masz innych zainteresowań i są studia w takim kierunku to idz na studia. Smile Ale sam kurs też wystarczy żeby później pracować jako masażystka, także decyzję to już musisz sama podjąć. Smile A czy są kursy masażu w Oleśnicy to tego nie wiem ale w necie może coś znajdziesz na ten temat. Pozdrawiam.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
mam wiele innych zainteresowań ale chyba chcę zostać masażystką a na studia pójdę ale jeszcze nie wiem jaki jeszcze mam trochę czasu i nie ma co się śpieszyć z decyzją, a co do kursów masażu to znalazłam jednak we Wrocławiu bo u nas w Oleśnicy chyba nic nie ma, ale Wrocław nie daleko to nie powinno być problemów Wink
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba