Dzisiaj jest: Środa, 19 września 2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Agent nie zawsze idealny

Czytelnia > Dział: 

Zakup czy sprzedaż nieruchomości to nadal dla wielu Polaków życiowa inwestycja. Zainwestowanie wszystkich oszczędności, czy perspektywa wieloletniego kredytu nie ułatwiają podjęcia decyzji. Kupujący i sprzedający szukają więc pomocy u profesjonalistów. Jakich kompetencji Polacy oczekują od pośredników w obrocie nieruchomościami sprawdził, wraz z IPSOS, ogólnopolski portal nieruchomości iHouse.

Polacy od pośredników w obrocie nieruchomościami oczekują przede wszystkim profesjonalizmu – tak odpowiedziało 55% respondentów badania „Czy Polacy lubią agentów” przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie iHouse.pl, ogólnopolskiego portalu nieruchomości oferującego nowoczesny System Obsługi Pracy Agenta, zintegrowany z aplikacją mobilną i portalem.

Agent idealny
Ogromne znaczenie ma dla Polaków zrozumienie ich potrzeb. Dla większości klientów kluczowe jest, by agent skoncentrował na proponowaniu nieruchomości zgodnych z preferencjami drugiej strony, a nie za wszelką cenę starał się przekonać do posiadanego w ofercie domu czy mieszkania. Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że idealny agent musi znać rynek, głównie po to, by umiejętnie doradzić klientowi i sprostać jego oczekiwaniom. Zdaniem 44% respondentów ważny jest także dostęp do najlepszych ofert na rynku. Polacy oczekują od pośredników zaangażowania i stałe kontaktu (odpowiednio 39% i 21%) Badanie pokazało, że z usług agentów nieruchomości korzysta 47% Polaków – zarówno mężczyzn jak i kobiet, z czego dwie trzecie korzystało z takich usług przynajmniej dwa razy, a co najważniejsze kolejne 33% zamierza korzystać z ich usług w przyszłości. Przeprowadzone badanie jest kolejnym dowodem na to, że Polacy wiedzą czego chcą od agenta nieruchomości. Są gotowi powierzyć mu swoje interesy, a co za tym idzie pieniądze, jeśli tylko będą mieli gwarancję, że otrzymają wysoką jakość usług, a cała transakcja zostanie zwieńczona sukcesem. Polski rynek nieruchomości zmierza w kierunku modeli zachodnich, w których to właśnie pośrednik jest ekspertem i doradcą klienta. Ogromnie się cieszę, że jako portal iHouse.pl jesteśmy częścią tej ewolucji – powiedział Hubert Bienias, Prezes Zarządu iHouse.pl

Agent na cenzurowanym
Polacy wiedzą również czego nie lubią w pośrednikach. Jako główny powód niezadowolenia blisko połowa badanych podaje niski standard obsługi klienta. Co czwarty ankietowany zwraca uwagę na całkowity brak zrozumienia jego potrzeb. Jak zatem pośrednik ma zaproponować odpowiednią nieruchomość jeśli nie potrafi poprawnie zinterpretować oczekiwań klienta? Niezadowolenie budzi również niski poziom wiedzy na temat rynku nieruchomości, a także nierzetelność agentów, który niejednokrotnie reprezentują obie strony transakcji.

Jak znaleźć idealnego agenta?
Obecnie bardzo popularne jest dzielenie się opiniami i doświadczeniami w Internecie, również na temat pośredników nieruchomości. Nic w tym dziwnego, że zanim zdecydujemy się powierzyć komuś tak ważne dla nas zadanie jak znalezienie wymarzonego mieszkania czy domu, chcemy sprawdzić jego wiarygodność i doświadczenie. Odpowiedniego partnera można znaleźć na portalu www.iHouse.pl, który oferuje wyszukiwarkę agentów, uwzględniającą oceny przyznane przez klientów, w obszarach wiedza branżowa, szybkość reakcji na zapytania i zdolności negocjacyjne. Każdy z agentów może otworzyć swój profil – czyli dedykowaną stronę internetową, na której poza pełnymi danymi kontaktowymi i zdjęciem agenta, znajdują się także opinie i komentarze klientów oraz ogłoszenia obsługiwane przez danego pośrednika.

BADANIE POD TYTUŁEM „CZY POLACY LUBIĄ AGENTÓW NIERUCHOMOŚCI” PRZEPROWADZONO WE WRZEŚNIU 2014 ROKU PRZEZ NIEZALEŻNĄ AGENCJĘ BADAWCZĄ IPSOS, NA ZLECENIE IHOUSE.PL, OGÓLNOPOLSKIEGO PORTALU NIERUCHOMOŚCI OFERUJĄCEGO NOWOCZESNY SYSTEMEM OBSŁUGI PRACY AGENTA, ZINTEGROWANY Z APLIKACJĄ MOBILNĄ I PORTALEM. BADANIE ZREALIZOWANO METODĄ CAVI (COMPUTER ASSISTED WEB INTERVIEWS) NA REPREZENTATYWNEJ POD WZGLĘDEM PŁCI, WIEKU I WIELKOŚCI MIEJSCOWOŚCI PRÓBIE POLAKÓW, MIESZKAŃCÓW MIAST POWYŻEJ 50 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW, W WIEKU OD 25 DO 60 LAT (N=1000 RESPONDENTÓW).

Autor artykułu: Natalia Szymczak
 

Zakup sprzedaż nieruchomości - Agent nieruchomości | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Jakie biuro nieruchomości z Oleśnicy jest warte uwagi oczekuję profesjonalizmu i cena żeby nie była zbyt wysoka?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Witam serdecznie Oleśnicę i nie tylko! Jak myślicie czy warto korzystać z z pośrednictwa biura nieruchomości? Czy najlepiej zrobić na własną rękę? Mam do sprzedania trzypokojowe mieszkanie pod Wrocławiem (mam zamiar przeprowadzić się do Oleśnicy). Jaki jest koszt prowizji dla biura nieruchomości? Co radzicie jakie są wady i zalety z korzystania z usług pośrednika?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Odpowiem Ci tak. Nie widzę potrzeby żeby korzystać z pomocy biur pośrednictwa, agenta nieruchomości bo przecież możesz samemu zamieścić ogłoszenie chociażby w internecie a jest dużo takich portali ogłoszeniowych w którym możesz dodać prywatną ofertę wraz z załączonymi zdjęciami mieszkania. Jak dla mnie to nie ma to zbyt sensu bo zawsze to mniejsze koszta sprzedaży mieszkania bo bez pośredników. A jeśli chciałbyś już skorzystać z oferty biura nieruchomości to koszta za taką usługę są różne. Niektóre biura w ofercie mają 0% ale od kupującego. Ale że ty sprzedajesz mieszkanie to taka prowizja może wynieś jakieś 10-20 % wartości mieszkania czyli sporo. Spróbuj zamieścić ogłoszenie w internecie możesz też w gazecie i może szybko uda Ci się znaleźć klienta i sprzedać mieszkanie bez konieczności korzystania z usługi biura nieruchomości i kosztów z tym związanych. Po prostu najpierw wykorzystaj najprostsze i najtańsze rozwiązania Smile Michał okolice Oleśnicy
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
"Co radzicie jakie są wady i zalety z korzystania z usług pośrednika?" 

Wadą jest to że musisz zapłacić pośrednikowi za pomoc, a zaletą że jak zlecisz sprzedaż mieszkania to ten pośrednik będzie szukał klienta na twoje mieszkanie. Ja jak sprzedawałem dom to bez pomocy agenta nieruchomości, po prostu dałem ogłoszenia w internecie tak jak Michał napisał od dodania ogłoszeń najlepiej zacząć bo często są to zerowe lub bardzo niskie koszty , to zależy od portalu ogłoszeniowego czy jest płatny czy darmowy. Możesz także zamieścić ogłoszenie w lokalnej gazecie i czekać na klienta. Ja po dodaniu ogłoszenia dom sprzedałem po miesiącu czyli względnie szybko. Także polecam na własną rękę. P.S. A masz już na oku mieszkanie w Oleśnicy? Jak nie to jakie te mieszkanie szukasz i ile pokojowe i w jakiej dzielnicy Oleśnicy? Mieszkanie masz do sprzedania pod Wrocławiem a daleko od Wrocławia?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dzięki wielkie za zainteresowanie. A więc dałem już kilka ogłoszeń z ofertą sprzedaży mieszkania no i pozostaje mi teraz czekać, jednak przekonaliście mnie żeby nie korzystać z usługi biura nieruchomości i na własną rękę być może uda mi się sprzedać mieszkanie. Dzisiaj jeszcze podjadę i dam ogłoszenie w lokalnej gazecie.

Tomek, mam na oku mieszkanie w Oleśnicy a właściwie dwa i mam nadzieję że nikt mnie nie uprzedzi Wink To mieszkanie jest 3 pokojowe. A moje mieszkanie jest we Wrocławiu Psie Pole bardziej tak na początku. Pozdrawiam!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ja korzystałam raz z pośrednika nieruchomości i więcej z żadnej oferty pośrednika nie skorzystam , tylko straciłam pieniądze i firma się nie wywiązała z umowy i teraz czekam na odszkodowanie ,nie polecam żadnych agentów i biur nieruchomości bo dla nich najważniejsze są pieniądze żeby jak najwięcej wyzyskać od klienta a klient nie jest dla nich najważniejszy a powinien być nie polecam !!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba