Z jakiego kraju pochodzi marka Kayo?
Motoryzacja

Z jakiego kraju pochodzi marka Kayo?

Jazda typu off-road polega na podróżowaniu po nieutwardzonych terenach, wykorzystując w tym celu odpowiednie pojazdy. Wykorzystywane w tym celu maszyny — jednoślady oraz czterokołowce — powinny być odpowiednio przystosowane do tego typu warunków. Sporą popularnością cieszą się pojazdy motocrossowe azjatyckiego producenta Kayo. Sprawdź, jakie motocykle oraz quady są dostępne w ofercie chińskiej marki.

Kto jest założycielem marki Kayo?

Firma powstała na terenie Chin w 2002 roku i była pierwszą marką produkującą motocykle off-roadowe w tym kraju. Zakład założył Jigang Dai, który zdobywał doświadczenie podczas 10-letniej pracy w firmie Honda. Obecnie jest najpopularniejszym producentem tego typu pojazdów w kraju oraz za granicą. Motocykle marki Kayo uznano za oficjalny sprzęt wykorzystywany przez kierowców w krajowych wyścigach. Warto również wspomnieć, że marka prowadzi własną drużynę „Team Kayo”, do której należą zarówno mężczyźni, jak i kobiety i dzieci. W zespole jest sporo tytułowanych mistrzów zawodów motocrossowych. 

Do kogo skierowana jest oferta chińskiego producenta?

Proponowane pojazdy są wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i zawodników różnego rodzaju wyścigów czy pokazów. Firma oferuje m.in. motocykle treningowe mini GP, które pozwalają podszkolić umiejętności każdego motocyklisty. Klienci znajdą w asortymencie jednoślady przeznaczone do jazdy po asfalcie oraz na bezdrożach, a także quady z homologacją dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Co ciekawe, mini crossy, z opcją doczepienia dodatkowych kółek, mogą być użytkowane przez najmłodszych (już od 3. roku życia). 

Chiński producent proponuje następujące pojazdy off-roadowe i modele:

  • pit bike (m.in. KMB, TS90, TD125, TT140, TT190R),
  • dirt bike (T1 i T2 Road, T1 i T2 Enduro, K6-L Enduro, KT 250 Enduro),
  • mini GP (mini ścigacz do zabawy oraz jazdy treningowej),
  • quady (m.in. AY70, AT110, A150, A200, A300, AU180).

Gdzie w Polsce kupić motocykle i quady azjatyckiej marki?

Firma działa na rynku europejskim już od ponad 20 lat. Decydując się na zakup motocykla czy quada chińskiej produkcji należy sprawdzić, czy właściciel polskiego sklepu jest autoryzowanym dystrybutorem i współpracuje bezpośrednio z producentem. Dobrze też, aby w ofercie dostępne były akcesoria i oryginalne części zamienne, a pracownicy świadczyli również usługi serwisowe. 

Zobacz również