Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

OPPO HA-1 – wzmacniacz słuchawkowy w ofercie OPPO

Czytelnia > Dział: 

Chwilę po debiucie słuchawek planarnych PM-1, OPPO wprowadza do sprzedaży kolejnego członka z rodziny urządzeń grupy Audio – wzmacniacz słuchawkowy HA-1. Dotychczas OPPO było znane z referencyjnej jakości uniwersalnych odtwarzaczy Blu-ray. Stąd nie dziwi, że wzmacniacz HA-1 powstał na bazie doświadczeń zdobytych przy budowie audiofilskich odtwarzaczy uniwersalnych BDP-95EU oraz BDP-105EU/D.

Analogowy tor audio w HA-1 ma w pełni zbalansowaną konstrukcję z naciskiem na utrzymanie sygnału audio w domenie analogowej po wyjściu z przetwornika. HA-1 jest zasilany przez potężny transformator toroidalny. Liniowe stabilizatory oraz filtry z wykonanymi na zamówienie OPPO kondensatorami zapewniają czyste źródło zasilania z potężnym zapasem mocy. Stopień końcówki mocy wykorzystuje ręcznie dobierane i parowane elementy dyskretne aby zapewnić idealną symetrię. Napędzany silnikiem precyzyjny potencjometr głośności pozwala zarówno na ręczną regulację głośności jak przy użyciu pilota utrzymując sygnał na czysto analogowej ścieżce.

Użytkownicy mają możliwość podłączenia słuchawek ze zbalansowanym 4-pinowym złączem XLR oraz tradycyjnym złączem słuchawkowym jack 6,3mm. Analogowe wejścia i wyjścia liniowe są dostępne w formie gniazd RCA oraz zbalansowanych gniazd XLR. Wbudowane obwody monitorujące i zabezpieczające chronią przed niechcianymi zdarzeniami takimi jak zwarcia, przeciążenia czy stała składowa na wyjściu mogącymi doprowadzić do pogorszenia parametrów urządzenia.

HA-1 najlepiej pracuje z cyfrowym audio wysokiej rozdzielczości. Jego cyfrowe wejścia koaksjalne, optyczne, zbalansowane AES/EBU oraz asynchroniczne USB wspierają zarówno format PCM jak i DSD. Ten sam przetwornik ESS9018 Sabre32 Reference oraz analogowy stopień wyjściowy jak ten używany w audiofilskich odtwarzaczach Blu-ray serii 105D, zapewniają ekstremalnie niski poziom szumów i zniekształceń. Podłączenie HA-1 z komputerem poprzez złącze USB jest proste i pozwala cieszyć się dźwiękiem pozbawionym jittera używając ulubionego oprogramowania do odtwarzania muzyki. Dla dodatkowej wygody, do transmisji sygnału audio można użyć łączności Bluetooth wykorzystując wysokiej jakości kodek Apt-X który pozwala na uzyskanie lepszej jakości dźwięku z urządzeń mobilnych.

OPPO zaprojektowało wzmacniacz HA-1 z tym samym założeniem wielozadaniowości jakie towarzyszyło inżynierom przy projektowaniu odtwarzaczy Blu-ray. HA-1 jest nie tylko wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym, lecz także może służyć jako asynchroniczny DAC, przedwzmacniacz stereo, cyfrowy audio dock dla urządzeń mobilnych, czy też audio transport dla urządzeń wyposażonych w Bluetooth profil A2DP. Urządzenia typu iPhone, czy iPad mogą poprzez Bluetooth przesyłać muzykę bezpośrednio do wzmacniacza słuchawkowego. Ponadto HA-1 w specjalnym trybie (Home Theater Bypass Mode) może być wykorzystany jako audiofilski przedwzmacniacz kina domowego.

Dostarczony pilot podczerwieni wraz z aplikacją umożliwiającą sterowanie wzmacniaczem poprzez Bluetooth, zapewniają komfort i wygodę użytkowania.
Wzmacniacz w czarnym wykończeniu będzie dostępny w sprzedaży od czerwca w cenie detalicznej 6 596 zł brutto. Srebrna wersja trafi do sprzedaży w lipcu.

HA-1 będzie oferowany zarówno w zestawie ze słuchawkami OPPO PM-1 jak i niezależnie.

Więcej informacji:
http://oppo-bluray.pl/

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do pobrania:
http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/HA-1-Black-Front.jpg

http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/HA-1-inside-hr.jpg

http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/HA-1-Black-Back-hr.jpg

http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/HA-1-Silver-Side.jpg

http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/headphone-amplifier-ha-1_remote-hr.png

http://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/images/HA-1-and-PM-1-hr.jpg
 


Wzmacniacz Słuchawkowy OPPO HA-1 | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Witam czy jest może we Wrocławiu sklep gdzie kupię taki Wzmacniacz Słuchawkowy OPPO HA 1 bu szukając po sklepach internetowych znalazłem ale chcę kupić w tradycyjnym sklepie i jeszcze dopytać sprzedawcę na miejscu o szczegóły i opinie albo okolice Wrocławia?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
szukaj w sklepach ze sprzętem audio może też sklepy audiofilskie we Wrocławiu są takie sklepy może w Strefa Dźwięku salon Hi-Fi albo sklep Fusic
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Posiadam ten sam wzmacniacz słuchawkowy firmy OPPO model HA 1 i wzmacniacz wykonany jest z wielką starannością a jakość dźwięku powala. Jestem audiofilem i jakość sprzętu muzycznego to dla mnie ważny element tej całej zabawy w muzykę.

Cena wzmacniacza OPPO HA 1 nie należy do niskich ale za taką jakość wykonania jak i jakości dźwięku to za sprzęt Technicsa albo Pioneera to musiałbym dać z 20 % więcej ale wiadomo za markę też się płaci. Firma OPPO nie jest tak znana na świecie jak i w branży muzycznej jak Technics i Pioneer to i cena niższa a jakość bardzo dobra. Jak czytałem opinie o OPPO HA 1 to generalnie opinie były pozytywne, negatywnych opinii było może z 10% ale jak to w życiu zawsze można coś znaleźć do czego można się przyczepić, nie ma nic idealnego a i ludzie mają różne wymagania.

  Planuje jeszcze zakup OPPO BDP-105EU jest to wielofunkcyjny odtwarzacz Blu-ray. Cena ponad 6000 zł ale jakość idealna, byłem na odsłuchu w salonie muzycznym w Warszawie i już chcę mieć to cudo!
Zresztą parametry techniczne jak i zdjęcia OPPO BDP-105EU dostępne są na stronie https://www.oppodigital.pl/index.php?module=katalog&kategoria=114&archiwum=&grupa=28&strona=1&id=614&tab=1528

Kasa idzie jak woda na taki sprzęt, a sprzęt nie tani ale co poradzę że taka pasja ;)

Jak ktoś się znajdzie co ma OPPO BDP-105 EU i OPPO HA-1 to opiszcie swoje opinie wrażenia, bo mam nadzieję że nie tylko ja zwariowałem devil
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba