Dzisiaj jest: Środa, 24 lipca 2019 Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Wydruk 3D absolutnie popisowy efekt

Czytelnia > Dział: 

Innowacyjna technologia wydruku 3D to nieograniczony pakiet możliwości |  Atrakcyjność wizualna ulotek, biurowych gadżetów, fototapet, a także wszelkich treści marketingowych, gwarantuje stuprocentową satysfakcję i zadowolenie klienta, a w przypadku kampanii reklamowych ich niepodważalną efektywność. Trójwymiar na kartce papieru sprawia iście piorunujące wrażenie!
W dobie różnokolorowych wydruków, naprawdę niewiele może nas jeszcze zaskoczyć. Jeśli obraz jest wyraźny, kolorystyka bujna oraz intensywna, to tylko ta, która się zmienia, animuje i zaczepia trójwymiarowym efektem, ma szanse szczególnie zwrócić na siebie uwagę.


Siła efektów specjalnych
Używając odpowiedniej techniki poligraficznej, możemy uzyskać naprawdę interesujące realizacje. Tworząc trójwymiar, grafika umieszczana jest na kilku warstwach i dzięki temu otrzymuje się oczekiwane wrażenie przestrzeni. Animacja z kolei, pozwala uzyskać nawet do kilkunastu faz ruszającego się obrazu. Tzw. Flip, to obrazy pojawiające się na zmianę, a dzięki zoom-owi, możemy otrzymać efekt przybliżania i oddalania obrazu na przemian.
Forma przekazu wydruku 3D znacznie pobudza zmysł wzroku, przez co oddziałuje na widzów bezpośrednio. Wywołuje emocje, rozwija wyobraźnie - zdecydowanie nie pozostaje obojętna i niezauważona, dlatego też z powodzeniem może być wykorzystywana na etapie tworzenia nośników reklamowych. Pomimo że, technologia ta znana jest od lat, dopiero dzięki osiągnięciu pełnej doskonałości staje się powszechnie dostępna i w pełni ukazuje swój potencjał.


Proces tworzenia
Do stworzenia efektów trójwymiarowych, możemy wykorzystać zarówno druk małoformatowy, jak i wielkoformatowy oraz technologie cyfrowe. Materiał używany do druku to tzw. folia soczewkowa 75 LPI lub 100 LPI (ilość soczewek na 1 cal), na której wierzchu znajduje się siatka pionowych lub poziomych soczewek, które to właśnie odgrywają bardzo istotną rolę. Z stricte technicznego punktu widzenia, proces wydruku jest dosyć skomplikowany.
- Przede wszystkim, myśląc o druku 3D musimy brać pod uwagę specjalne drukarki analogicznie nazwane po prostu drukarkami 3D. Inne, nie mają opcji uzyskania interesującego nas trójwymiaru. Drukowanie rozpoczyna się, kiedy drukarka rozprowadzi cienką warstwę proszku. Następnie, głowica atramentowa w odpowiednie miejsca dostarcza środek zlepiający. Zanim otrzymamy efekt końcowy, następuje jeszcze ostatni mechanizm - tłok obniża się o grubość warstwy po czym cały proces powtarza się. Gdy drukowanie dobiega końca, obiekt wydruku jest otoczony i wypełniony proszkiem, a zaraz po jego usunięciu, uzyskujemy gotowy przedmiot tłumaczy Dariusz Hartmann, właściciel sklepu internetowego E-atramenty.pl.

 

Drukowanie przedmiotów 3D


Co ciekawe, technologia 3D rozwija się na tyle intensywnie, że obecnie umożliwia wydruk w pełni trójwymiarowych, namacalnych przedmiotów (a nie tylko takich, opierających się na efekcie 3D). Wydrukowany model, może być użyty w różnym kontekście, może też przybierać różnorakie kształty, m.in. figurek zwierząt, bajkowych postaci, protez dentystycznych, a nawet pełnowymiarowego roweru czy stroju kąpielowego.
Obecnie druk 3D ma swoje zastosowanie praktyczne w wielu dziedzinach naszego życia. Wykorzystuje się go do tworzenia kart rabatowych, zakładek książkowych, okładek, linijek, gadżetów szkolnych czy biurowych itp. Nowe standardy jakości druku i coraz bardziej przystępne ceny sprawiają, że trójwymiarowe wydruki stają się coraz bardziej widoczne.

Inf. prasowa  

Drukarnia wydruk 3D Oleśnica
Technologia, druk offsetowy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

1. Ekran LED
2. Platforma robocza: 300x200x400mm !!!
 3. Drukowanie z wszystkich materiałów dostępnych na rynku: PLA/ABS/nylon/wood
4. Wymiar extrudera 1.75 mm.
5. Podgrzewany stół.
6. Grubość warstwy - 0.04-0,2 mm
7. Prędkość drukowania 50-150 mm/s
8. Dokładność w osi XY: 0,010 mm
9. Dokładność w osi X : 0,002 mm.
10. Wymiary całego urządzenia 530x410x650 mm.
11. Waga: 46 kg.

Okazyjna cena 7000 pln
tel. [dane kontaktowe usunięte / zapraszamy do działu ogłoszeń w celu zamieszczenia ogłoszenia http://cyberolesnica.pl/ogloszenia]
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Gdzie w Oleśnicy są drukarki 3d? W sklepach komputerowych niestety nie mają musieliby z Wrocławia sprowadzić. Pytanie 2. Gdzie w Oleśnicy drukują druk wielkoformatowy?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
No drukarki kupisz w sklepach komputerowych albo sklepach z artykułami elektronicznymi ale czy w Oleśnicy są drukarki 3d to nie wiem:D
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jest w Oleśnicy lub we Wrocławiu drukarnia 3D która wykonuje dużo formatowe nadruki w technologii 3D? Niestety nie mieszkam w Oleśnicy a tak w połowie drogi do Wrocławia i nie jestem obeznany w tego typu sprawach będę wdzięczny za pomoc bo też szukałem ale nie znalazłem żadnych informacji co do takiej drukarni
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Z Oleśnicy nie znam takiej drukarni ale we Wrocławiu jest co najmniej kilka firm ktore drukujcą w technice 3D. Wpisz w wyszukiwarkę drukarnia 3d Wrocław i drukowanie 3d Wrocław cennik pojawi się trochę stron poczytasz opinie i sprawdzisz ceny i na pewno coś wybierzesz. Jeśli chodzi o projekty pod wydruk 3D to polecam firmę PriPla z Wrocławia. Pozdrawiam!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Druk cyfrowy czy druk offsetowy jaka jest różnica? Jaką metodę wybrać? Zależy mi na tym aby cena była niska i jakość bardzo dobra da się to pogodzić? Kto też zajmuje się drukowaniem offsetowym i cyfrowym w Oleśnicy?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Gdzie można kupić drukarki 3D w Oleśnicy jaki sklep sprzedaje tego typu drukarki?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
jeszcze trochę i takie drukarki bedzie mieć każdy bo tanieją tak było z tv lcd teraz można by powiedzieć że kazdego stać na taki tv no i tak tez będzie z drukarkami 3d .Ale jak narazie to są dla mnie za drogiecheeky
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba