Dzisiaj jest: Środa, 26 czerwca 2019 Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Wycieczki do Korei Północnej z Polski

Czytelnia > Dział: 

Korea Północna jest powszechnie uznawana za kraj zamknięty: z ograniczonym dostępem dla turystów, bez internetu i wolnego rynku. W zamian: komunistyczna organizacja państwa, kult jednostki, zahamowanie rozwoju kraju na rzecz zbrojeń (w tym atomowych).

Czy ten pobieżny, stereotypowy dość, obraz jest prawdziwy? Teraz można przekonać się o tym samemu, wybierając się na wycieczkę do Korei Północnej z polskim biurem podróży. Jednym z touroperatorów, który oferuje wyprawy do jednego z najbardziej tajemniczych państw świata jest Konsorcjum Polskich Biur Podróży z Łodzi (http://twojepodroze.com.pl).

Już sama nazwa wycieczki: „Ku chwale Partii” sugeruje, że nie wybieramy się do zwykłego kraju, nastawiając się na beztroski wypoczynek czy to na plaży czy też podziwiając najciekawsze zabytki danego miejsca. Program wycieczki jest napięty i uporządkowany. Ze względu na charakter miejsca oraz zakaz swobodnego fotografowania, musimy być nastawieni na brak możliwości samodzielnego poruszania się oraz zwiedzania atrakcji, które nie zawarte są w oficjalnym programie wycieczki.

Co znajduje się na liście atrakcji? Oczywiście wizyta pod Wielkimi Monumentami Mansudae, ponadto Koreańskie Muzeum Wojny, statua Idea Juche oraz park Morabong. Oprócz stref miejskich czeka nas także wizyta na wsi, w jednym z przykładowych gospodarstw rolnych, gdzie mieszkańcy pracują „dla dobra ogółu oraz partii”.

Czy po zobaczeniu tych oficjalnych atrakcji, pojmiemy jak wygląda życie w Korei Północnej? Zapewne nie do końca, ale przynajmniej w pewnej namiastce zobaczymy jak może wyglądać życie w kraju zamkniętym na inne wpływy, który wygląda jak polska rzeczywistość lat 70 i 80.

Więcej szczegółów na temat programu wycieczki Konsorcjum Polskich Biur Podróży znajdziecie pod adresem:

http://twojepodroze.com.pl/travel/search2/127,Korea-Polnocna

Kontakt z biurem:
Biuro turystyczne w Łodzi
ul. Piotrkowska 92
90-103 Łódź
tel./fax 042 630 48 66, 042 636 98 38, 042 630 48 68, 042 630 48 69
email: konsorcjum@konsorcjum.com.pl
Inf. prasowa


Wycieczka do Korei Północnej
jakie są ceny, koszta takiej wycieczki | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Leciałam samolotem do korei prosto z Wrocławia ale nie korea północna a do korei południowej, mega przeżycie ale i obawy. Bezpieczeństwo na tej wycieczce mieliśmy zapewnione ale strach jednak był a skusiłam się czytając opinie o lotu samolotem do korei południowej a że była okazja to urlop spędziłam w całkiem innej kulturze ale polecam tylko z biurem obsługi samej w ciemno zdecydowanie nie polecam !
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
taki jak w korei północnej panuje reżim komunistyczny to nawet tak nie ma w rosji czy japonii , ja bym chętnie odwiedził taką koreę i północną i południową ale bym się trochę bał ale może nie potrzebnie... ? może na turystów patrzą inaczej ale pilnują i tak człowiek byłby trochu we strachy będąc tam ...
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
oglądałem film o Korei Północnej gdzie kręcono z ukrytą kamerą, tam jest taka propaganda że hej! na taka wycieczkę może i bym pojechał ale za wiele nie można tam oglądać a już całkowita lipa bo nie można robić zdjęć chyba że z ukrycia ale jest ryzyko bo jak złapią to może być nieciekawie laugh zapomniałem tytułu tego filmu dokumentalnego o Korei Płn. ale jak przypomnę sobie to podam bo jest warty oglądania bo film pokazuje jak jest tam w rzeczywistości.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba