Technologie

Wirtualne przewodniki po regionach – co to jest?

Nowoczesne technologie na dobre zadomowiły się w branży turystycznej. Na stronach internetowych hoteli czy biur podróży oprócz tradycyjnych map i zdjęć 2D coraz częściej pojawiają się wirtualne spacery dla regionów. Zachodniopomorskie360, Wielkopolska360, Lubuskie360  to wszystko hasła, za którymi kryje się ciekawy content! Czym dokładnie jest wirtualny przewodnik po regionie? Kiedy i dlaczego warto z niego korzystać? Sprawdź!

Czym jest wirtualny przewodnik po regionie?

Jest to interaktywna wycieczka online, której uczestnicy mogą przenieść się w wybrane miejsce. Najczęściej wirtualne szlaki tworzy się na bazie połączonych ze sobą panoram sferycznych. Chodzi tutaj o fotografie 360  czyli takie, na których widać całą przestrzeń wokół obiektu. W ten sposób użytkownik ma wrażenie, jakby naprawdę znajdował się w miejscu, które właśnie ogląda na ekranie komputera. Jednocześnie po prezentacji da się swobodnie nawigować kursorem myszy. Dzięki wbudowanym narzędziom nawigacyjnym osoba, która zwiedza wirtualne regiony, może się dowolnie przemieszczać między zdjęciami, np. przechodzić do kolejnych scen czy też wracać do poprzednich.

Komu spodobają się wirtualne spacery dla regionów?

Każdemu, kto chciałby odbyć ciekawą podróż bez wychodzenia z domu. Odbiorcami są potencjalni turyści, jednak bezpośrednio produkt kierowany jest do branży turystycznej  zarówno do miast, jak i większych obszarów, w tym całych województw. Wirtualne spacery dla regionów, np.:

  • Zachodniopomorskie360,
  • Wielkopolska360,
  • Lubuskie360,

pozwalają stworzyć atrakcyjny wizualnie content na stronę internetową. Przykładowo, to świetne uzupełnienie oferty biur podróży. W ten sposób klienci już na etapie planowania urlopu mogą zapoznać się z infrastrukturą wypoczynkową oraz lokalizacją miejsca, do którego planują się wybrać. Mogą m.in. zobaczyć przyrodę, trasy turystyczne, okoliczne atrakcje. Taka forma prezentacji oferty znacznie ułatwia podjęcie decyzji, gdzie pojechać na wakacje. Pozwala też uniknąć późniejszych rozczarowań.

Wirtualne szlaki są więc skuteczną metodą promocji miast, kurortów i całych obszarów turystycznych, a przy okazji ciekawym źródłem inspiracji podróżniczych. Szacuje się, że ponad 13% osób, które odwiedziły wirtualne regiony, zaczęło planować podróż w dane miejsce.

Zachodniopomorskie360, Wielkopolska360, Lubuskie360 – dlaczego warto postawić na wirtualne szlaki?

Tradycyjny sposób prezentacji obiektów turystycznych w formie listingów, zdjęć i map to często po prostu trochę za mało. Po pierwsze taka forma jest mało atrakcyjna, a do tego podane informacje bywają nieaktualne. Poza tym fotografie 2D ukazują jedynie fragment przestrzeni. Co więcej, dwuwymiarowym obrazem niestety dość łatwo można manipulować. Z kolei już panoramy sferyczne dają znacznie więcej możliwości. Wirtualny przewodnik po regionie to więc świetny sposób, aby znaleźć ciekawe trasy turystyczne i poczuć przedsmak planowanej podróży!

Zobacz również