Technologie

Używany laptop poleasingowy – czy warto kupić?

Zakupy na rynku wtórnym mogą stwarzać pewne ryzyko. To, czy transakcja przebiegnie po myśli kupującego, zależy od uczciwości sprzedawcy i tego, czy wiarygodnie opisuje stan techniczny przedmiotu, który zamierza sprzedać. Interesują Cię laptopy używane? Czy warto je kupić do domu lub biura? Sprawdź, czy opłaca się inwestować w sprzęt poleasingowy.

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić laptop poleasingowy, czy będzie on w stanie posłużyć przez kilka lat i np. umożliwi uruchomienie zaawansowanych aplikacji, czy gier. Oczywiście, że tak, jeśli będzie odpowiednio dobrany do przeznaczenia. Katalogi sprzedażowe są rozbudowane, można w nich znaleźć urządzenia o różnych parametrach. Są to zarówno modele do pracy biurowej, jak i wydajne wersje tzw. gamingowe.

Przedsiębiorstwa oferujące używane urządzenia wymieniają w nich wyeksploatowane części. Najczęściej dotyczy to baterii, dlatego nie należy się obawiać, że sprzęt będzie niefunkcjonalny. Każdy komputer jest dokładnie oczyszczany z kurzu, a w razie potrzeby stosuje się w nim nowe elementy chłodzące (specjalne pasty nakładane np. na procesor), co zapobiega przegrzewaniu się urządzenia.

Często klient może wybierać spośród stosunkowo krótko eksploatowanych urządzeń, nierzadko zaledwie przez pół roku. Ich zakup niewiele różni się od zamówienia nowego odpowiednika, poza oczywiście dużo korzystniejszą ceną. Dlatego zastanawiając się, czy kupić laptop nowy, czy używany zdecydowanie warto rozważyć inwestycję w sprzęt poleasingowy.

Kiedy warto postawić na laptop używany?

Nowoczesny laptop używany to świetny pomysł, jeśli jego przyszłe zastosowanie jest dobrze przemyślane. Kiedy warto po niego sięgnąć? Zarówno wtedy, kiedy będzie wykorzystywany do pracy biurowej oraz niektórych form rozrywki (np. korzystania z internetu), jak i gdy planuje się na nim odtwarzanie filmów, uruchamianie wymagających aplikacji graficznych czy nowych gier. Trzeba po prostu wybrać model z odpowiednimi komponentami, które sprostają poszczególnym zadaniom. Dzięki różnorodnej ofercie sprzedażowej można znaleźć komputer, który proponuje rozmaite zastosowania.

Zalety używanego sprzętu

Oczywiście największym plusem poleasingowych urządzeń jest niska cena. Dobry sprzęt można kupić już za kilkaset zł, podczas gdy koszt nowych odpowiedników (podobnej jakości) rozpoczyna się od 2000 zł. Taka różnica to naprawdę duża oszczędność, która pozwala na zakup komputera niemal każdemu.

Kupuj tylko w renomowanych firmach

Opłaca się nabywać sprzęt w dobrym stanie technicznym. Jego rzetelna ocena na odległość jest jednak niemożliwa. Z tego powodu powinno się zamawiać laptopy używane w renomowanych firmach, które mają pozytywne opinie od klientów. Zanim podejmie się decyzję o zrobieniu przelewu sprzedawcy, należy zatem dobrze zweryfikować jego wiarygodność.

Zobacz również