Dzisiaj jest: Środa, 19 września 2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Toyota Bank premiuje oszczędzanie

Czytelnia > Dział: 

Środowisko niskich stóp procentowych cieszy kredytobiorców, ale z drugiej strony przyczynia się do coraz niższych zysków z depozytów. Jednym z bardzo dobrych sposobów na oszczędzanie w takim momencie, są produkty oparte na indeksie stóp procentowych. Tego rodzaju rozwiązaniem jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank, które posiada elastyczną i przejrzystą konstrukcję. Jego gwarantowane oprocentowanie, ustalane jest co kwartał na podstawie rynkowej stawki WIBOR 3M. Obecnie klienci mogą liczyć na 3,15 proc. w skali roku, co czyni je jednym z atrakcyjniejszych oprocentowań na rynku i stanowi zarazem korzystną alternatywę dla lokat terminowych, nie ograniczając jednocześnie stałego dostępu do zdeponowanych środków.

Wybierając konto służące pomnażaniu oszczędności, klienci najczęściej opierają się jedynie na wysokości jego oprocentowania. Aby dokonać rzeczywiście najkorzystniejszego wyboru, powinno zwrócić się szczególną uwagę na takie aspekty jak limit środków na rachunku czy okres promocji, etc.

Produktem oszczędnościowym, który sprawdza się w każdych warunkach, jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe, oferowane przez Toyota Bank Polska. Jego głównymi wyróżnikami są przejrzyste zasady oraz atrakcyjny mechanizm oprocentowania deponowanych na nim środków. Gwarantowane oprocentowanie ustalane jest algorytmicznie, w oparciu o rynkową stopę WIBOR 3M. W przypadku kwot do 100 000 zł oprocentowanie wynosi WIBOR 3M plus 0,25 proc. (obecnie jest to 2,90 proc. w skali roku). Środki powyżej 100 000 zł będą miały oprocentowanie na poziomie WIBOR 3M minus 0,25 proc. (co daje oprocentowanie na poziomie 2,40 proc.). Odsetki będą naliczane na koniec każdego miesiąca oddzielnie dla depozytów w przedziale do i od 100 000 zł. Dodatkowo do końca 2014 roku Toyota Bank zapewnia, iż oprocentowanie depozytów do 100 000 zł będzie powiększone o dodatkowy bonus WIBOR 3M plus 0,50 proc. Tym samym, Indeksowane Konto Oszczędnościowe jest jednym z najwyżej oprocentowanych kont na rynku, dającym odsetki w wysokości 3,15 proc. w skali roku.

- W niektórych krajach bazowe stopy procentowe wynoszą blisko 0%, a w USA czy wielkiej Brytanii coraz częściej mówi się już o planach podnoszenia stóp procentowych. Ważne jest, zatem, aby stopa oprocentowania oszczędności odzwierciedlała aktualną sytuację na rynku. Osoby, które posiadają bądź założą Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank, są w korzystniejszej sytuacji niż inni, koncentrujący się na „łowieniu okazji”– mówi Ireneusz Wojciechowski, członek zarządu Toyota Bank Polska.

Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank, to elastyczna i bezpieczna inwestycja kapitału, zarówno dla dotychczasowych jak i nowych klientów banku. Przejrzyste warunki tego depozytu czynią go wyróżniającym się produktem.

- Po ostatniej obniżce stóp, w wielu instytucjach pojawiły się nowe cenniki dla depozytów. Na tle konkurencji oprocentowanie naszego konta a także innych produktów depozytowych, tym bardziej wygląda korzystnie. Nasza oferta pokazuje, że oszczędzanie z Toyota Bank opłaca się nie tylko w okresie promocji, ale także w dłuższej perspektywie czasu. Wierzymy, że dzięki zaproponowanym warunkom, Indeksowane Konto Oszczędnościowe i inne nasze depozyty, zdobywać będą zaufanie coraz to większej liczby Klientów – dodaje Ireneusz Wojciechowski.
 

Informacja o banku:
Toyota Bank Polska S.A. prowadzi działalność na krajowym rynku od 2001 roku. W 2002 bank uruchomił także działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Oferta banku skupia się głównie wokół finansowania zakupu samochodów Toyota. Usługi banku skierowane są zarówno do Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. W 2007 roku bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.


Inf. prasowa / thpr.pl


Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Polecacie indeksowane konto oszczędnościowe toyota bank , dobre warunki zniżki itd ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Witam. Zastanawiam się nad lokatą na 80 dni w Toyota Bank przeglądałem opinie na forum temu poświęcone i tam praktycznie same dobre opinie ale jak to w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy może tam ta strona niezbyt obiektywna. Chciałbym poznać obiektywne opinie o tej lokacie z góry dziękuję!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Toyota Bank? Pierwsze słyszę... To jest oferta tylko dla zmotoryzowanych czy jak?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak chcesz np. wziąć samochód w leasing to możesz skorzystać np. z Toyota Bank czy też Volkswagen Bank lub w innych firmach które produkują samochody. Te firmy mają często lepsze oferty jak byś chciała np. wziąć samochód w leasing w zwykłym banku czy też firmie leasingowej która nie ma nic wspólnego z produkcją samochodów. Smile Nie wiem czy zrozumiale napisałem ale chyba wiesz o co mi chodzi. Wink
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Kami a orientujesz się gdzie jest oddział Toyota Bank w Oleśnicy? Szukałam i pojawił mi się Wrocław ale jest odział Toyota Banku bliżej niż Wrocław może Oleśnica? Z mężem chcemy kupić samochód na kredyt nastawiliśmy się na Toyotę Yaris, oferty mają interesujące w banku Toyota i chcemy się wybrać do Toyoty no ale jak będzie trzeba to pojedziemy na Wrocław ale co na miejscu to na miejscu
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Oddziału Toyoty w Oleśnicy nie ma, oddziału też nie ma i we Wrocławiu. Tylko Warszawa. Toyota Bank Polska S.A. oraz Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. , kontakt masz na stronie http://www.toyotabank.pl/kontakt.html
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Aha czyli tylko Warszawa. Wrocław duże miasto i nawet we Wrocławiu nie ma oddziału no trudno. Pozdrawiam
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba