Dzisiaj jest: Sobota, 21 lipca 2018 Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Enigma a E2 Tripleton - Poufne technologie dla biznesu

Czytelnia > Dział: 

Szyfrowanie informacji staje się koniecznością. Szczególnie w świecie wielkich pieniędzy i trudnych negocjacji. Wiedzą o tym twórcy rozwiązań przeciwko inwigilacji. Proponują nowoczesne urządzenia do poufnej komunikacji dla przedsiębiorcy i nie tylko.

Już mało który internauta lub użytkownik smartfona wierzy w bezpieczeństwo komunikacji. Temat inwigilacji powraca z każdym miesiącem, niosąc nową garść zaskakujących faktów na temat tego, kto, kiedy i jak dobiera się do naszych informacji. Ponury sen Georgea Orwella zaczyna przybierać realną postać. Cierpią na tym szczególnie właściciele dużych przedsiębiorstw, dla których szpiegostwo korporacyjne staje się poważnym problemem.

 

Kieszonkowa Enigma

Każdy zna historię słynnej maszyny szyfrującej z czasów II wojny światowej. Okazuje się, że w XXI wieku jej nowoczesny potomek mieści się w kieszeni, nawiązuje poufne połączenia i wysyła szyfrowane wiadomości. Enigma E2 firmy Tripleton wyglądem przypomina zwykły telefon komórkowy w bardzo klasycznym wydaniu. Czarna obudowa, standardowy ekran, fizyczna klawiatura i obiektyw aparatu nie zdradzają możliwości, które oferuje urządzenie. A potrafi wiele. To przede wszystkim wysoce skuteczne zabezpieczenie przed podsłuchem telefonicznym i wglądem w poufne informacje.
 

Jak działa telefon firmy Tripleton?

Proces szyfrowania odbywa się w dwóch etapach 1; uwierzytelnienia połączenia przez wymianę kluczy szyfrowanych algorytmem RSA 2048 bit i szyfrowania rozmowy. Pierwszy daje pewność, że połączenie zostaje nawiązane dokładnie z tym, z kim chcemy rozmawiać. Drugi opiera się na super mocnych algorytmach AES 256 bit, realizowanych za pomocą specjalnej mikroprocesorowej karty szyfrującej i daje pewność, że rozmowa nie zostanie zdekodowana. Zastosowano też dodatkowe zabezpieczenia i rozwiązania zapewniające poufność informacji.

- To szczególnie ważne z punktu widzenia przekazywania strategicznych informacji, czy decyzji biznesowych. Wyciek takich danych nierzadko może stać się przyczyną poważnych strat finansowych, ale również mieć wpływ na reputację firmy mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop.

 

Poufne negocjacje

Bezpieczne technologie dla biznesu muszą służyć nie tylko pojedynczym użytkownikom. Najważniejsze decyzje zapadają zwykle w trakcie wieloosobowych negocjacji z udziałem członków rad nadzorczych korporacji.

Sprzętem dla tej grupy są akustyczne systemy przeciwpodsłuchowe. Urządzenia, takie jak Druid DS-600 oferują najważniejsze funkcjonalności z punktu widzenia przedsiębiorców, ale również polityków.

• Zabezpieczają przed każdym rodzajem podsłuchów
• Gwarantują bezpieczną konwersację nawet dla 18 osób
• Są odporne na działanie systemów usuwania szumu
• Posiadają własne źródła zasilania

Co odróżnia systemy Druid od innych urządzeń tego typu?
W klasycznych rozwiązaniach stosuje się lokalizatory źródeł sygnałów radiowych i systemy skanujące oraz analizujące pole elektromagnetyczne. Czyli linie telefoniczne, a także instalacje w budynku sprawdzane są pod kątem obecności urządzeń, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Popularne są również zagłuszacze blokujące możliwość przesyłania danych drogą radiową. Problem w tym, że nie wszystkie podsłuchy mogą być zneutralizowane w ten sposób.

Druid analizuje dźwięki prowadzonej rozmowy i generuje zakłócenia akustyczne, które skutecznie maskują treść konwersacji i zniekształcają ją na tyle, że staje się całkowicie niezrozumiała dla osoby podsłuchującej. - Co więcej, zakłócenia są losowe i generowane dynamicznie w zależności od dźwięków rozmowy. To powoduje, że odszumienie zarejestrowanego sygnału i wydobycie z niego użytecznych informacji jest niemożliwe. Uczestnicy konferencji rozmawiają ze sobą przez zestawy słuchawkowe, bez których nie byliby w stanie nawzajem się zrozumieć po uruchomieniu systemu Druid dodaje ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop.

Producent sprzętu zapewnia, że produkt jest w pełni mobilny i może zostać użyty w dowolnym miejscu, a wbudowane akumulatory pozwalają nawet na 6 godzin bezustannej pracy. To dobra wiadomość dla tych, którzy swoje spotkania biznesowe prowadzą w podróży, na lotnisku, w hotelu lub chociażby pociągu.

Inf. prasowa

Tripleton  - Enigma a E2 | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Witam ! Czy na taki telefon szpiegowski z szyfrowaniem GSM Tripleton Enigma E2 trzeba mieć zezwolenie i gdzie można kupić we Wrocławiu tanio i ile kosztuje taki telefon Enigma E2 ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Taki telefon dobra sprawa ale właśnie ta cena... Słuchajcie a jest jakaś aplikacja do szyfrowania połączeń na smartfona? Nigdy nie szukałem bo nawet nie wpadłem na taki pomysł, ale tyle tych aplikacji jest na androida to może jest jakaś godna polecenia aplikacja do szyfrowania połączeń telefonicznych co byście polecili na system Android?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Szyfrowanie rozmów i SMS-ów w Androidzie? Na Androida jest kilka darmowych aplikacji do szyfrowania rozmów i też wiadomości SMS te aplikacje to TextSecure i RedPhone, przyznam że nie korzystałem bo nie potrzebuję szyfrować rozmów telefonicznych. TextSecure i RedPhone to aplikacje dla smartfonów z systemem Android. Ale jedno wiem na pewno że żadne programy czy aplikacje na zwykłego smartfona nie są w stanie w 100% zabezpieczyć naszych rozmów i SMSów, takie sieci komórkowe czy rząd Polski bez problemu może i tak podsłuchać nasze rozmowy także takie aplikacje są raczej dla początkujących hakerów którzy mogą mieć kłopot aby rozszyfrować rozmowy i smsy ale już ci obeznani poradzą obie lepiej. Jak ktoś chce mieć pewniejsze szyfrowanie połączeń telefonicznych, rozmów, SMSów i.t.p to pozostaje telefon opisany w tym artykule czyli telefon Enigma a E2, opinie o telefonie Enigma a E2 są dobre i taki telefon jest lepszym rozwiązaniem niż jakieś tam aplikacje na smartfona.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Ja sobie zdaje sprawę że żadna aplikacja nie przebije możliwości telefonu Enigma a E2 ale chociaż żeby się zbliżyła do takich możliwości tym bardziej że te nasze systemy w smartfonach jak Android, Windows Mobile czy też IOS mogą mieć dziury i co z tego że program do szyfrowania połączeń może być dobry jak system może przepuszczać takie informacje nie mniej wypróbuję Textsecure i Redphone skoro są to programy darmowe
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Witeczka! Smile Czy któryś z internautów korzysta z telefonu Enigma a E2? Jakie macie opinie o Enigma a E2? Zamierzam kupić ale mało informacji znalazłem o tym telefonie szyfrującym GSM Tripleton Enigma E2... Czy jest warty zakupu zważywszy że cena za Enigma E2 jest nie mała i czy cena jest w ogóle adekwatna do bezpieczeństwa rozmów? Interesują mnie opinie negatywne jak i pozytywne, za i przeciw. Nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto, chociaż z opisów tego modelu telefonu można wywnioskować że rozmowy są bezpieczne, tylko jak bezpieczne?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Technologia szyfrowania rozmów w telefonie Enigma a E2? to według mojej opinii jedna z najlepszych takich technologii dostępnych w Polsce. Był robiony test Enigma a E2 w internecie poszukaj. W telefonie Enigma a E2 został użyty 2048 bit - owy algorytm RSA i zdaje się jeszcze nikomu na świecie nie udało się złamać tego zabezpieczenia. Cena Enigma a E2 to 7 869 zł jak patrzyłem w sklepie spyshop ale to nie jest telefon dla zwykłego zjadacza chleba, a bardziej dla polityków i tych którzy obawiają się że mogą być podsłuchiwani... Ja tam wolę swojego Samsunga S6 Wink
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Mnie to przekonuje.
Na początku podszedłem do tematu dość nieufnie, ale poczytałem więcej na ten temat w necie a później osobiście rozmawiałem w sklepie stacjonarnym spy shop ze sprzedawcą. Ja jestem na TAK.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba