Dzisiaj jest: Czwartek, 23 maja 2019 Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Polski design w Mediolanie

Czytelnia > Dział: 

targi-meblarskie-salone-del-mobile-milan.jpgKażdego roku w kwietniu, znany jako stolica mody  Mediolan, staje się areną wyjątkowego wydarzenia, podczas którego światowy design wnika w tkankę miasta. FuoriSalone towarzyszący targom Salone del Mobile Milano, to wymykający się schematom festiwal form i kształtów, który gromadzi największych architektów, projektantów i osobowości wyznaczające trendy na najbliższe lata. Centralnym punktem każdej edycji – miejscem uroczystego otwarcia, paneli dyskusyjnych i spotkań jest salon prasowy, którego aranżację powierzono w tym roku wybitnemu polskiemu projektantowi Przemysławowi Mac Stopie.

Targi meblarskie Salone del Mobile Milano i Mediolański Tydzień Projektowy to mekka przedstawicieli branży wzornictwa. Od 1990 roku formuła wydarzenia jest wzbogacona o organizowane przez legendarny włoski magazyn Interni FuoriSalone, którego inicjatorką została redaktor naczelna Gilda Bojardi. Dzięki realizowanym w przestrzeni miejskiej wystawom kreatywnym światowy design nie zamyka się w ekskluzywnej przestrzeni targów, ale wychodzi na spotkanie mieszkańcom Mediolanu i turystom, którzy tłumnie odwiedzają w tym czasie największe miasto północnych Włoch. W najróżniejszych przestrzeniach publicznych odbywają się liczne spotkania i konferencje, a ulice i budynki zyskują nowe oblicza, jako tła instalacji i lokalizacje showroomów. Jak pokazuje historia FuoriSalone, z założenia tymczasowe obiekty, niejednokrotnie na stałe odmieniały wygląd miasta.  

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 13 kwietnia do 30 maja 2015 a hasło przewodnie "Energy for Creativity" wyznacza nie tylko oś tematyczną programu, lecz stanowi także inspirację dla projektantów, którzy czynią ze swoich instalacji prawdziwe dzieła sztuki. O randze wydarzenia świadczy choćby obecność prac gwiazd architektury i designu, takich jak Filip Starck, Daniel Libeskind, Antonio Citterio i Alessandro Mendini. Inauguracja wydarzenia odbędzie się 13 kwietnia, o godzinie 14:30 w Auli oraz salonie prasowym Interni zaprojektowanym przez Przemysława Mac Stopę, w budynku Università degli Studi di Milano  na Via Festa del Perdono 7 w Mediolanie. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych odbędzie się uroczystość otwierająca Mediolański Tydzień Projektowy  i Wystawę Energy for Creativity, w której udział weźmie kilka tysięcy osób.

Instalacja salonu  prasowego oparta jest na mojej fascynacji kolorem, geometrią i trój-wymiarowością. Przez parę ostatnich lat eksperymentowałem tworząc projekty przestrzennych wzorów wykończeń posadzek, tkanin oraz mebli. Postanowiłem wykorzystać te doświadczenia projektując niekonwencjonalne wnętrze, tak aby emanowało ono trójwymiarową, kolorową i kreatywną energią.  Głównym moim partnerem przy powstaniu instalacji salonu jest znany z bardzo odważnych i nowoczesnych kolekcji wykładzin podłogowych szwedzki BOLON. Specjalnie na potrzeby salonu  zaprojektowałem dla BOLON  wzór płytek  podłogowych oparty o  kształt rombu  oraz kolekcje modularnych stołów wykończonych różnokolorowymi pasami wykładziny BOLON. Dodatkowo opracowałem projekt grafiki Waves of Creativity, który został wdrożony do produkcji tapicerek na krzesła,  pufy oraz w postaci  fototapet wykańczających  wszystkie  ściany.  Będzie można tu zobaczyć wiele elementów powstałych w wyniku mojej współpracy z polskimi producentami,  miedzy innymi krzesła, półki, pufy, stoliki, tapicerki i wspomniane fototapety.  Znajdą  się tutaj dwaj moi zdobywcy  nagrody Red Dot 2015,  krzesło Pelikan firmy Profim oraz trójwymiarowa grafika  na szkle Hybrid Collection, którą zaprojektowałem dla włoskiej firmy Casali – mówi Przemysław Mac Stopa.

Do współpracy przy tym wyjątkowym projekcie zaproszona została między innymi Grupa Advertis, specjalizująca się w projektowaniu i kompleksowej realizacji elementów komunikacji wizualnej polskich i światowych marek. Firma  będzie odpowiedzialna za wykonanie fototapety projektu Przemysława Mac Stopy o nazwie Waves of Creativity pokrywającej ściany salonu prasowego. Feeria barw, dynamika, efekt wzburzonych fal morskich w kolorze tęczy, przeniesionych na płaszczyznę ścian – tak w kilku słowach można opisać postawione przed nami zadanie. To fascynujący projekt. Jesteśmy zaszczyceni zaproszeniem do współpracy i już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy wykonaną przez nas fototapetę w salonie prasowym w Mediolanie – mówi Paweł Gardasiewicz, Prezes Grupy Advertis.

FuoriSalone to prawdziwe święto designu przyciągające rzesze odwiedzających, którzy przybywają  w tym czasie do Mediolanu ze wszystkich stron świata. Tak znaczące zaangażowanie polskiego projektanta to wielkie wyróżnienie i dowód uznania. Renoma wydarzenia i tegoroczne hasło przewodnie wskazują, że należy spodziewać się niespodziewanego i bacznie śledzić trendy, które wskażą nowe kierunki w aranżacji wnętrz.

Tegoroczna edycja FuoriSalone została objęta patronatem honorowym mera Mediolanu. Wydarzenie stanowi jednocześnie preludium do targów EXPO 2015, które rozpoczną się w stolicy mody 1 maja, a udział zgłosiło 147 krajów, w tym Polska. Prace artystów nawiązywać będą do tematyki tegorocznej wystawy światowej a instalacja Przemysława Mac Stopy będzie również zdobiła wnętrze salonu prasowego targów EXPO 2015.
Inf. prasowa / VMG PR, vmgpr.pl
 

Targi meblarskie Salone del Mobile Milan - Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

niebawem targi meblarskie Salone del Mobile Milan 2018
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Pracuje w firmie, która produkuje nowoczesne meble które sprzedajemy także za granicą, byliśmy w poprzednich latach i na te największe tarki meblowe wybieramy się także w tym roku. Ci co nie byli na targach w roku 2014 podsyłam film

NOWOŚCI NA TARGACH MEBLOWYCH MEDIOLAN 2014 STACJA DESIGN WNĘTRZA Ciekawe zdjęcia no i oczywiście meble...
https://www.youtube.com/watch?v=NVSVQnWPABg

Stacja Design prezentuje wybrane nowości z Cosmit 2014 w Mediolanie. Nowe produkty Moroso, Alivar, Bonaldo, Moooi, B & B Italia, Arflex, Republic of Fritz Hansen. Projekty najlepszych projektantów mebli i dodatków wnętrz np. Patricia Urquiola, Arni Jacobsen, Stephanie Watson, Giorgia Zanellato & Daniele Bortotto

"Targi meblarskie Salone del Mobile Milano i Mediolański Tydzień Projektowy to mekka przedstawicieli branży wzornictwa"
Nic dodać nic ująć!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
w Polsce też mamy takie targi jak tak to gdzie odbywają się takie największe targi meblowe w Polsce i czy na takich targach są tylko polscy producenci mebli czy za całego świata ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
"gdzie odbywają się takie największe targi meblowe w Polsce"
Takie targi odbywają się w Poznaniu, Poznań jest też "stolicą" największych targów w Polsce ale i w Europie.
Nazwa to Meble Polska 2015 w przyszłym roku to będzie Meble Polska 2016 i tak dalej. W internecie jest dużo informacji o tych targach z meblami.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ok dzięki jak znajdę więcej czasu to poszukam w internecie coś o tych targach w Poznaniu yes
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba