Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

SMS ostrzeże przed katastrofami naturalnymi

Czytelnia > Dział: 

SMS-OSTRZEZENIE.jpgZagrożenia naturalne występujące na różnych terenach mogą powodować ogromne straty w gospodarce oraz znaczny uszczerbek w budżecie państwa.
W przypadku tych zdarzeń kluczowe jest szybkie działanie i dobry przepływ informacji. Jak wynika z badania Komunikacja SMS w Polsce 2012 ponad 70 procent respondentów chciałoby być informowanych za pomocą SMS-a o zagrożeniach meteorologicznych.

Krótkie wiadomości tekstowe dzięki swoim cechom są niezwykle skutecznym narzędziem komunikacji kryzysowej. Pozwalają na szybkie i skuteczne powiadamianie mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. SMS może być również krótką i zwięzłą instrukcją dotyczącą tego, jak należy postępować w przypadku katastrofy meteorologicznej mówi Artur Sadowski z Platformy SerwerSMS.pl.

Możemy zakładać, że zmiany klimatyczne, które następują w Polsce i na świecie, zwielokrotnią pojawianie się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Mogą one w efekcie generować coraz większe straty w gospodarce, które stanowią poważny uszczerbek w budżecie państwa, a także narażać ludzi na utratę zdrowia i życia. Według danych IMGiW w 2010 roku tylko straty powodziowe w Polsce wyniosły 13 miliardów złotych, a należy pamiętać, że to tylko jedno z wielu zjawisk siejących zniszczenie. W Polsce występują również pożary, burze czy nawałnice śnieżne. Dzięki prewencji i sprawnemu działaniu służb porządkowych można znacząco zmniejszyć straty. Istotne jest również zachowanie mieszkańców podczas zdarzeń kryzysowych zagrożonego regionu. SMS ostrzegający z instrukcją postępowania, może pomóc m.in. w organizacji ewakuacji mieszkańców.

Właśnie dlatego wiele gmin oferuje swoim mieszkańcom nowe usługi i inwestuje w niestandardowe rozwiązania. Według respondentów badania Komunikacja SMS w Polsce 2012 podstawowymi zaletami krótkiej wiadomości tekstowej są: niezawodność (32, 7%), uniwersalność (35, 3%), prostota użytkowania (47, 1%), szybkość (66, 6%) i ekonomiczność (64, 9%).


Kilka rad dla mieszkańców gmin:

1. Dowiedz się czy Twoja gmina ma SMS-owy system ostrzegania.

2. Zapisz się na niego, bądź zapytaj w urzędzie czy taki system będzie dostępny
w najbliższej przyszłości.

3. Wystąp z prośbą do gminy, aby uruchomiła komunikację kryzysową za pomocą SMS-ów, jeśli jeszcze tego nie planowała.

4. Podczas zagrożenia pamiętaj, że prawdopodobnie nie wszyscy sąsiedzi wiedzą jak postępować roześlij widomość, którą otrzymałeś od urzędu lub poinformuj ich
w inny sposób (np. osobiście lub mailowo).

5. Ściśle stosuj się do instrukcji kryzysowych przekazywanych za pomocą SMS-ów lub innych środków przekazu.

Inf. prasowa | Dodano: 2013-08-24 Aktualizacja: 2016-03-30

Katastrofy naturalne
Ostrzeżenia SMS w Oleśnicy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

u nas to nie ma tego ale przydało by się takie ostrzeganie przez smsa w oleśnicy , bo wieksze miasta już mają dawno a w mniejszych niestety nie ma a czesto by było przydatne !
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Miasto Oleśnica ma taki serwis SMS i nazywa się Aleratownik [miejski system informacyjny] i wystarczy wysłać o treści Zapisz na odpowiedni numer SMSa żeby dostawać informacje ostrzeżenia o tym na co trzeba w danej chwili uwazać w Oleśnicy, można także wysyłać informacje do Urzędu Miasta Oleśnicy ja czasem korzystam :)

Na stronie http://www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/2463-serwis-sms-miejski-system-informacyjny można dowiedzieć się więcej na ten temat
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
i o czym ten Aleratownik informuje czy ta wiadomość SMS jest płatna czy darmowa i jak często są wysyłane SMS y do mieszkańca ?.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba