Dzisiaj jest: Czwartek, 23 maja 2019 Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Santander Orchestra - nowa szansa dla młodych muzyków

Czytelnia > Dział: 

thumb_santander-orchestra.jpgW Polsce startuje pierwsza edycja unikatowego projektu kulturalnego – Santander Orchestra – skierowanego do młodych muzyków, studentów uczelni artystycznych. Już pod koniec roku orkiestra ta wyruszy w tournée pod batutą światowej sławy dyrygentów, Johna Axelroda i Maestro Krzysztofa Pendereckiego.

Studenci będą doskonalić swój warsztat i przygotowywać się do trasy koncertowej pod okiem Johna Axelroda i tutorów – uznanych w Polsce i za granicą muzyków i wykładowców. Warsztaty będą odbywały się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Dodatkowo młodzi muzycy będą uczestniczyć w sesji coachingowej, zdobywać wiedzę z dziedzin takich jak: autoprezentacja, komunikacja medialna, finanse i prawo autorskie. Takie wsparcie to niezwykła szansa na zdobycie nowych doświadczeń i pracy w zupełnie w innym środowisku niż warunki, jakie daje praca w orkiestrze na uczelni.

Aby znaleźć się w szeregach Santander Orchestry należy zarejestrować się na stronie projektu www.santanderorchestra.com. Już wkrótce pojawią się na niej informacje o utworach, które należy przygotować, nagrać, a następnie przesłać za pomocą formularza online. Jury, czyli wybrani członkowie Rady Orkiestry, wybierze najlepszych kandydatów i poinformuje ich drogą mailową. Rekrutacja trwać będzie do 31 sierpnia 2015 r. Młodzi muzycy wyłonieni w procesie rekrutacji, zagrają w orkiestrze podczas tournée na przełomie listopada i grudnia 2015 r. w Lusławicach, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

Kierujemy nasze zaproszenie przede wszystkim do studentów, którzy myślą o karierze muzyków orkiestrowych. To wyjątkowa szansa, jakiej nie było do tej pory w Polsce. Nie można też nie wspomnieć, że będzie to dla studentów projekt całkowicie bezpłatny. Liczy się talent i zaangażowanie, mamy więc nadzieję, że zgłoszą się do nas najlepsi z najlepszych – mówi Adam Balas, Przewodniczący Rady Orkiestry.

Pomysł założenia orkiestry dla młodych muzyków narodził się w tym samym czasie, choć zupełnie niezależnie, w Fundacji MyWay i Banku Zachodnim WBK. Od lat swoją działalnością udowadniamy, że sztuka jest jedną z tych sfer życia społecznego, która potrzebuje wyjątkowego wsparcia. Tworząc projekt Santander Orchestra chcemy pomóc młodym polskim muzykom w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, budowaniu kariery. I jednocześnie po raz kolejny podkreślić, jak ważna jest rola biznesowego mecenatu nad kulturą – mówi Katarzyna Meissner, manager ds. public relations w Banku Zachodnim WBK.

 

Projekt będzie realizowany wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Więcej informacji na temat Santander Orchestry można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku:

www.santanderorchestra.com
www.facebook.com/SantanderOrchestra

 

Informacje o organizatorach projektu:

MyWay Fundacja Młodych Talentów

Fundacja powstała w 2013 roku. Jej celem jest podejmowanie działań edukacyjnych na rzecz rozwoju młodych talentów w Polsce i zagranicą, wspieranie ich w budowaniu profesjonalnej kariery zawodowej. Fundacji zależy, by młode talenty rozwijały się i miały możliwość zaprezentowania się na największych i najbardziej prestiżowych scenach. By muzycy mogli to osiągnąć, Fundacja zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie przygotowania i promocji młodego muzyka, wykorzystuje różne kanały, nowoczesne narzędzia komunikacji i uczy swoich podopiecznych, jak efektywnie z nich korzystać.

 

Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK jest trzecią siłą sektora bankowego w Polsce. Coraz silniejszą pozycję zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi, dobrym produktom, innowacyjności, konsekwentnemu budowaniu marki i stałemu dążeniu do perfekcji w relacjach z klientami. Od wielu lat wspiera i promuje nie tylko te projekty, które rozwijają jego działalność biznesową. Kieruje się szeroko pojętym interesem wspólnym, wierząc, że prowadzenie z sukcesem działalności biznesowej wiąże się z obowiązkiem wspierania kultury, edukacji i dziedzictwa narodowego.

Od 2011 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Santander, która obsługuje ponad 100 mln klientów w 30 krajach świata. Jest obecna m.in. w Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii, USA, Chile, Brazylii, Argentynie, Puerto Rico, Peru i Meksyku. Dzięki różnorodności rynków jest to jedna z największych grup finansowych świata i największa instytucja finansowa w strefie euro.

 

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendreckiego

Projekt unikatowy na skalę międzynarodową – pierwszy tego rodzaju ośrodek rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych artystów, młodych muzyków i znakomitych pedagogów oraz przestrzenią wymiany doświadczeń, wspólnej edukacji i rozwoju. Ideą powstania tego wyjątkowego obiektu było stworzenie warunków umożliwiających zarówno konfrontację z rówieśnikami, jak również kontakt z niekwestionowanymi autorytetami polskiego i europejskiego świata muzycznego. Centrum tętni muzycznym pulsem przez cały rok, zapraszając artystów i publiczność do udziału w koncertach, festiwalach, kursach, seminariach, spotkaniach i warsztatach muzycznych. W skład obiektu w Lusławicach wchodzą m.in. sala koncertowa mieszcząca 650 widzów, zespół dydaktyczny obejmujący sale do ćwiczeń indywidualnych i zespołowych, biblioteka oraz zespół pobytowy z częścią mieszkalną dla uczestników programów – pedagogów i młodych artystów. Architektura nowoczesnego obiektu Centrum harmonijnie komponuje się z otoczeniem i jest idealnym miejscem do twórczego działania.

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA
 

Santander Orchestra - szansa dla młodych muzyków | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

witam kiedy Santander Orchestra 2018 odbędzie się w Polsce i gdzie czy coś już wiadomo ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
'W Polsce startuje pierwsza edycja unikatowego projektu kulturalnego - Santander Orchestra' A w jakich krajach jeszcze odbywa się Santander Orchestra czy to pomysł Polski?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Bardzo dobra inicjatywa. A czy trzeba mieć wykształcenie muzyczne czy liczy się doświadczenie i też swoje osiągnięcia (jakie by nie były)?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, tak mi się wydaje, a to jest oferta głównie dla studentów uczelni artystycznych jak jest zresztą napisane w powyższym tekście. Jak jesteś studentem takiego kierunku i kariera muzyka to Twoje marzenie to możesz wysłać zgłoszenie po przez stronę internetową która jest podana powyżej. Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Studentem nie jestem i też nie studiowałem na uczelni artystycznej czyli chyba jednak nie mam szansy Wink No trudno skoro mają takie wymagania ale z pewnością ktoś się tam do nich zgłosi, chociaż uważam że jest więcej lepszych muzyków samouków. pozdrawiam.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba