Dzisiaj jest: Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Rolki rekreacyjne najlepszym rozwiązaniem dla początkujących

Czytelnia > Dział: 

Jazda na rolkach to dobra forma rekreacji zarówno dla osób, które na co dzień nie poświęcają wiele czasu na ćwiczenia, jak i dla zapalonych sportowców, pragnących wzmocnić mięśnie całego ciała i poprawić swoją kondycję. Model rolek należy dopasować indywidualnie. Przed pierwszą jazdą warto również przygotować kilkuminutową rozgrzewkę oraz zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie, nadgarstki i kolana.

Wśród rolek najpopularniejszymi modelami są rolki fitnessowe, czyli tzw. rolki rekreacyjne. Są one przeznaczone dla początkujących. Zostały zaprojektowane do jazdy w umiarkowanym tempie, na długich i dobrze przygotowanych trasach.

Osoby, które nauczą się jeździć na modelach fitnessowych, mogą zastanowić się nad innymi rolkami, na przykład szybkościowymi, freestyle’owymi, służącymi do slalomu bądź do wykonywania różnego rodzaju trików. Główne różnice to płoza, twardość kółek i ich wielkość, rodzaj łożysk – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paweł Wincenty, dyrektor marki Oxelo z firmy Decathlon.

Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z rolkami powinny zdecydować się na modele z mniejszymi kółkami, o średnicy między 78 a 82 milimetrów, oraz z kompozytową płozą. Zaawansowani rolkarze mogą sięgnąć po aluminiowe płozy oraz większe kółka.

Na takich rolkach będziemy w stanie rozwijać większe prędkości i będziemy mieli lepszą stabilność, będzie nam się po prostu lepiej i szybciej jeździło – tłumaczy Wincenty.

Nie ma dużych różnic w rolkach przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. Poszczególne modele różnią się głównie wyglądem, designem i kolorem, po prostu są dopasowane do gustu użytkowników. Czasami rolki damskie są nieco szersze, ponieważ kobiety mają minimalnie szerszą stopę od mężczyzn. Oprócz tego, by rolki były atrakcyjne wizualnie, musimy czuć się w nich komfortowo i bezpiecznie.

Zdecydowanie bardziej polecam rolki wiązane z zapięciem i rzepem. Rolki, które mają tylko zapięcie, będą niewygodne, będą się luzowały, nie będziemy odczuwali w takich rolkach komfortu. Jeżdżąc na rolkach, najczęściej lecimy do przodu bądź do tyłu. Najbardziej naturalnym odruchem jest wystawienie rąk bądź do przodu, bądź do tyłu. Dlatego powinniśmy chronić swoje ręce, zaopatrując się w ochraniacze, przede wszystkim na nadgarstki – przekonuje Wincenty.

Rodzice, którzy pragną pasją do jazdy na rolkach zarazić swoje dzieci, powinni zdecydować się na modele rekreacyjne z regulowanym rozmiarem. Na rynku są dostępne rolki, w których można regulować rozmiar buta nawet do czterech rozmiarów wzwyż, dzięki czemu rolki rosną razem z dzieckiem.

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Rolki rekreacyjne fitness - Sklepy w Oleśnicy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Gdzie jeździcie na rolkach w Oleśnicy są jakieś fajne bezpieczne miejsca do jazdy na rolkach? Smile
w górę
Już ktoś oddał 1 głos

Jakie polecacie rolki rekreacyjne fitness? Nie znam się za bardzo na rolkach a chciałabym na wiosnę zacząć jezdzić i poszukuję dobre rolki rekreacyjne do fitness. Cena tak do 200 zł może coś się znajdzie? 

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
rolki rekreacyjne fitness damskie łożyska abec7 delta tempish te rolki kosztują 220 zł co prawda jak kupowałam to cena taka była teraz nie wiem ile kosztują te rolki fitnes ale polecam bo bardzo dobrze się na nich jezdzi nogi nie bolą przynajmniej moje stopy się nie męczą no a same rolki spełniają swoją rolę bardzo dobrze poczytaj też sobie opinie o rekreacyjnych rolkach fitness abec7 delta tempish łożyska abec7 przeważają pozytywne a negatywne to chyba są od dziewczyn które kupiły w ciemno nie przymierzając nawet .Dlatego ja też wolę odwiedzić sklepy i przymiarkę zrobić i mały test za nim się zdecyduję kupić
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba