Dzisiaj jest: Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Problemy edukacji w Polsce

Czytelnia > Dział: 

thumb_problemy-edukacji-w-polsce.jpgPolska należy do krajów, które dążą osiągnąć najlepsze wyniki. W ostatnich latach selekcja nauczycieli stała się bardziej rzetelna. Co więcej polski system edukacji od niedawna nie ma gimnazjum. Natomiast, dzieci dłużej chodzą do podstawówki. Wiele osób krytykuje to wprowadzenie, choć zalety przeważają. Przede wszystkim dziecko może skupić myśli na czymś konkretnym. Przecież zmiana środowiska powoduje stres.

Jedno podejście do wszystkich
Często się zapomina w szkole o tym, że każdy uczeń jest wyjątkowy. Stosują jednej metody dla wszystkich, ale trzeba pamiętać, że wiele osób reaguje na to protestem. Może to spowodować niechęć do nauki lub metody nauczania „aby zdać”. Ktoś może powiedzieć, że w takim razie trzeba iść do szkoły prywatnej, ponieważ reguły są jednakowe dla każdego. Ale z doświadczenia Szwecji, Norwegii oraz innych państw bardziej rozwiniętych wynika, że uczniowie sami pragną do zdobycia wiedzy, bo materiał jest wykładany w sposób interesujący. Co ważniejsze, że oni rzadko piszą sprawdziany, jednak wiedza jest jak by nie patrząc dobra.

Brak praktyki
Powszechnym problemem systemu edukacyjnego Polski jest niewystarczająca część praktyczna zajęć. Konsekwentnie uczniowie nie wiedzą, jak to wykorzystać w życiu. W taki sposób można zapomnieć materiał bardzo szybko. Pojawia się niechęć do tego przedmiotu. Warto wprowadzać konwersacje przez skype’a, jeżeli chodzi o naukę języków obcych. Dużo szkół mają szkoły partnerskie, jest sprzęt, także można poćwiczyć. Uczący mógłby przygotowywać więcej prezentacji, rozmawiać z uczniami, aby to nie wyglądało jak wykład. Muszę przyznać, że inne przedmioty też nie mają za bardzo praktyki. Lekcje z fizyki, chemii, biologii nie odbywają się tak, jak powinny. Nikt nie mają pojęcia, jak pewne rzeczy powinny wyglądać.

Za dużo materiału
Ilość materiału bardzo obciąża, bo uczniowie mają codziennie mniej więcej 6 lekcji. Z reguły prowadzący ćwiczenia mało opowiada w klasie, ale dużo należy zrobić w domu, żeby być przygotowanym do testu. Prowadzące zajęcia mało się przejmują, czy osoba była obecna. Brakuje też kontaktu z prowadzącymi zajęcia. Oprócz tego nie dają konsultacji w przeciwieństwie do uniwersytetu, więc trzeba się dowiedzieć od kolegów z klasy, którzy rzadko mają dokładne informacje.

Korepetycje
Problemem jest niska pensja pedagogów w szkole, stąd większość prowadzi zajęcia prywatne. Niektórzy szukają uczniów za pomocą znajomych. Inni szukają na stronach internetowych, jak na przykład Buki.org.pl, która oferuje szeroki zakres przedmiotów i teraz aktywnie działa na terenie całej Polsce.


AUTOR ARTYKUŁU: Anton | Buki.org.pl

Problemy edukacji w Polsce | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Ktoś korzystał ze strony Buki? Udzielam korepetycje z matematyki w Oleśnicy i okolicach i chciałabym poznać opinie o Buki czy jest sens tam się ogłaszać bo z tego co widzę jest duża konkurencja?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wiele na to wskazuje że partia PiS w końcu się weźmie za szkolnictwo w Polsce bo poziom nauczania był słaby w Polsce głównie dzięki wcześniejszym rządom PO / PSL! Było nie wiele o historii Polski a i mało polskich lektur było i później dzieci miały małą wiedzę o Polsce! Oby Prawo i Sprawiedliwość dokonało dobrych zmian w tym kierunku. No i likwidacja gimnazjów i powrót do 8 klas szkoły podstawowej to też wpłynie pozytywnie na naukę dzieci i młodzieży.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba