Dzisiaj jest: Wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Praca dla niepełnosprawnych w branży elektryczno-⁠elektronicznej

Czytelnia > Dział: 

praca-dla-niepelnosprawnych.jpgCzy w branży elektryczno-⁠elektronicznej mogą pracować osoby niepełnosprawne?  Branża elektryczna i elektroniczna uzupełniają się wzajemnie: pierwsza zajmuje się pasywnymi układami elektrycznymi, druga zaś elementami aktywnymi. Wspólnie zakresem obejmują tak naprawdę wszystkie prace przy urządzeniach elektrycznych i elektronicznych: od projektowania sieci, przez realizację projektów, aż po modernizację, konserwację i naprawy układów elektrycznych zarówno w dużej, jak i małej skali.

W ramach branży elektronicznej i elektrycznej można wyróżnić wiele różnych stanowisk i zawodów, jednak pod względem spodziewanych zagrożeń są one do siebie zbliżone, dlatego w tym artykule przedstawimy Państwu tylko te najpowszechniejsze. Wspólnie z doświadczonym lekarzem medycyny pracy przygotowaliśmy opracowanie, dzięki któremu dowiecie się Państwo, jakie są główne przeciwwskazania i z jakich kodów niepełnosprawności mogą wynikać dodatkowe ograniczenia i przeciwwskazania do pracy na konkretnych stanowiskach.

Elektryk: osoba na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem, instalacją oraz kontrolą parametrów pracy i ewentualnymi naprawami układów elektrycznych. Do zadań elektryka należy zaprawa urządzeń, sieci energetycznych, linii napowietrznych i ziemnych, a także instalacja i konserwacja automatyki przemysłowej. Zdecydowanym przeciwwskazaniem jest kod 06, a dodatkowe ograniczenia mogą wynikać z kodów niepełnosprawności 03, 04, 05, 10.

Technik elektryk: odpowiedzialny jest przede wszystkim za nadzór i bieżące utrzymanie systemów elektrycznych. Zajmuje się też projektowaniem, przygotowaniem i diagnozowaniem układów, a także konserwacją i naprawą maszyn elektrycznych. Kodem uniemożliwiającym pracę w tym zawodzie jest 06, natomiast 03, 04, 05 i 10 mogą nakładać dodatkowe ograniczenia.

Elektromechanik (elektryk samochodowy) montuje, kontroluje i naprawia układy elektryczne zainstalowane w pojazdach. Ze względu na postępujący stopień skomplikowania układów, elektromechanik działa na pograniczu branży elektrycznej i elektronicznej. Zdecydowanym przeciwwskazaniem jest kod 06, a 02, 03, 04, 05, 10 i 11 mogą ograniczać możliwości pracy w zawodzie.

Technik energetyk zajmuje się instalacją, utrzymaniem i remontami sieci energetycznej, włącznie z elementami służącymi do wytwarzania energii. Zdecydowane przeciwwskazania: 06, potencjalne: 03, 04, 05, 10.

Inżynier elektryk: zajmuje się przede wszystkim ograniczaniem strat energii, w praktyce natomiast wyraża się to przez właściwy montaż urządzeń, modernizację sieci oraz dokonywanie pomiarów i diagnoz stanu sieci. Podstawowym ograniczeniem jest kod 06, dodatkowe ograniczenia mogą wynikać z kodu 04.Podsumowanie

Jak Państwo widzicie, niewiele jest tak naprawdę przeciwwskazań do pracy w najszerzej znanych zawodach z branży energetycznej, elektrycznej i elektronicznej. Większość z firm działających w tym obszarze może z powodzeniem zatrudnić osoby niepełnosprawne, bo jedynym kategorycznym przeciwwskazaniem jest kod 06 – pozostałe ograniczenia są indywidualne, a większość z nich można znieść choćby przez zastosowanie środków ochrony indywidualnej lub zmianę organizacji pracy, a my doradzimy co zrobić, aby był to dla Państwa czysty zysk.

Więcej informacji o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych uzyskają Państwo na stronie
http://partnerfirm.pl/niepelnosprawni-w-branzy-elektronicznej-i-elektrycznej/

Nadawca: XANDIA-⁠RAFAŁ SZYBIAK
Autor artykułu: Aniela Linkowska
 

Praca dla osób niepełnosprawnych | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Szukam pracy dla osoby niepełnosprawnej w Oleśnicy gdzie państwo mogę doszukać się oferty z praca dla niepełnosprawnych chodzi mi o internet w UP już byłam?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
hmmm a strony z ogłoszeniami ? poszukaj tutaj http://cyberolesnica.pl/ogloszenia-praca
jest tam trochę tych ogłoszeń z pracą może coś znajdziesz
pzdr
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
praca dla niepełnosprawnych w Oleśnicy ale to i tak chyba przez internet praca to bez różnicy ,no chyba że to praca biurowa
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Niepełnosprawni nie mają łatwo, ale może jak odejdzie PO z polityki to się zmieni na lepsze bo przez te 8 lat Platformy nieObywatelskiej z roku na rok jest co raz gorzej i to nie tylko z pracą dla niepełnosprawnych ale i dla ludzi zdrowych. A w Oleśnicy z pracą to już jest totalna katastrofa wiem bo syn szuka pracy od dwóch lat i nie ma żadnej pracy!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Mam niepełnosprawną koleżankę która szuka pracy i z marnymi efektami, była już od początku roku ze 20 razy w urzędzie pracy w Oleśnicy i nie ma kompletnie żadnych ofert z pracą dla niepełnosprawnych ludzi. Jeździ na wózku inwalidzkim nie ma jednej nogi. Chcę jej bardzo pomóc ale za bardzo nie mam pomysłów jak by tu jej pomóc znaleźć pracę w Oleśnicy. Może wy drodzy macie jakieś pomysły?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Na stronie powiatowego urzędu pracy w Oleśnicy są informacje o zatrudnieniu niepełnosprawnych, może warto zobaczyć na stronie UP Oleśnicy co oferują dla niepełnosprawnych szukających zatrudnienia??
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Nie sprawdzałam na stronie Powiatowego Urzędu pracy Oleśnicy ale zerknę ale jeśli jest słabo z pracą dla niepełnosprawnych w Oleśnicy bo w UP prawie nic nie ma to chyba też marne szanse że nagle na stronie znajdzie się praca nie mniej oczywiście zobaczę. Sylwia (moja koleżanka) ma pierwszy stopień niepełnosprawności to dla tych informacja którzy szukali by niepełnosprawnego pracownika.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba