Dzisiaj jest: Niedziela, 24 czerwca 2018 Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Szalone imperium w nowej powieści Katarzyny Mlek

Czytelnia > Dział: 

Gdzieś pod Łodzią powstaje megalopolis, w którym spełniają się wszystkie czarne wizje przeciwników klonowania i GMO. Liczba ofiar – tych, które stają na drodze postępu czy też muszą się poświęcić w imię nauki – sięga tysięcy. Tak w skrócie przedstawia się fabuła nowej powieści Katarzyny Mlek „Jeden Bóg”, która właśnie trafia do księgarń.

Za Genesis, bo tak nazywa się korporacja, wokół której powstaje imperium, stoi jeden człowiek: zdolny genetyk Miran Zieliński. Sfrustrowany brakiem rozwoju w dotychczasowej pracy w Austrii, wraca do Polski. Korzystając z pomocy finansowej zamożnego kochanka tworzy firmę, której celem jest przedłużanie w nieskończoność ludzkiego życia. Bezwzględny, zdeterminowany, cechujący się nieprzeciętną inteligencją i wiarą we własne możliwości, nie cofnie się przed żadnym drastycznym eksperymentem. Zadziwiające jest jednak to, że nikt mu w tym nie przeszkadza. Ludzie zachowują się biernie, wierzą, że jest ich wybawcą. Szalony genetyk zmienia świat, który znamy. A rzecz dzieje się w Polsce, która staje się światową potęgą w przemyśle biotechnologicznym, dzięki czemu bogacą się wszyscy mieszkańcy.

Zaskakujące zwroty akcji i liczne odniesienia do odkryć naukowych prowadzą czytelnika w stronę kuszącej, przerażającej, a jednocześnie bardzo prawdopodobnej wizji przyszłości, w której jednej korporacji udaje się zdobyć niemal nieograniczoną władzę nad światem.

To już czwarta książka Katarzyny Mlek. Autorka debiutowała w 2012 roku humorystyczną powieścią „Za firewallem”, będącą formą pożegnania ze środowiskiem informatyków. W 2013 roku ukazała się jej druga powieść „Zapomnij patrząc na słońce”, niejednokrotnie wymieniana jako jedna z najlepszych książek tego roku, a nawet ostatnich lat. Określana jako „wymagająca, ale niezwykle potrzebna, bo budząca w nas resztki człowieczeństwa”, wywołała ogromne poruszenie i lawinę komentarzy. Zaraz po niej do księgarń trafił zbiór opowiadań „Na wietrze diabeł przyjechał”.

Autorka prowadzi także stronę na Facebooku oraz blog (katarzynamlek.pl). W wolnych chwilach maluje, biega, gotuje.


Informuje: Agencja PR Empemedia


Powieść Katarzyny Mlek - Jeden Bóg | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Gdzie mogę znaleźć recenzję książki Jeden Bóg? Czytaliście już tą książkę? Chcę kupić tą książkę ale chciałabym też przeczytać recenzję tej książki co by sobie wyrobić opinie ale nawet jak nie znajdę to książkę Jeden Bóg i tak chcę kupić. Czy nie ma sensu czytać recenzji tej książki? przyznam się że autorki książki Jeden Bóg nie znam i dlatego jestem zainteresowana recenzją.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
też szukałam recenzji książki Jeden Bóg i nie znalazłam a jedynie pojedyncze opinie o tej książce ,ale kupiłam w księgarni książkę w ciemno ,sam tytuł już mnie zaciekawił
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba