Dzisiaj jest: Piątek, 20 lipca 2018 Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Program pomoc dla psów

Czytelnia > Dział: 

pies-z-miska.jpgKomu lubimy pomagać, a komu nie? | Jak wynika z podsumowania pierwszego etapu zimowej akcji autorów programu Punkty Pełne Dobra, mając do dyspozycji nie swoje pieniądze i 5 sekund na zrobienie czegoś dobrego, większość Polaków, spośród czterech obszarów, wybiera zwierzęta. Następnym w kolejności preferowanym celem jest pomoc dzieciom. Na końcu znajduje się natura: powietrze i woda.
 

Kilka faktów na początek

Co roku do schroniska trafia nawet 70 tysięcy psów. Raport NIK z połowy zeszłego roku pokazuje, że blisko 20% z nich jest nieprawidłowo żywiona. Zdecydowana większość schronisk (aż 80%!) nie zapewnia znajdującym się w nich zwierzętom odpowiednich warunków. Często nie wynika to ze złej woli pracowników czy władz placówek, ale z braku środków.

Badanie GUS pokazuje, że 13,1% rodzin w Polsce nie stać na jedzenie mięsa, ryb czy drobiu co drugi dzień. Odsetek ten wzrasta nawet do 21%, gdy mówimy o rodzinach z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu.

Dane te to jedynie przykłady problemów, do których zwalczenia potrzebna jest dobra wola i wsparcie z zewnątrz. Wsparcie, które w dobie nowych technologii nie musi być ani wymagające, ani kosztowne.


Nie ma przeszkód nie do pokonania

Przykładem dobroczynności bez wysiłku jest aplikacja Punkty Pełne Dobra. Mechanizm programu jest bardzo prosty – kupujemy produkt lub usługę partnera programu, za wydane pieniądze dostajemy Punkty Dobra, a te następnie przekazujemy na jeden z czterech celów charytatywnych.

W grudniu minionego roku autorzy Punktów Pełnych Dobra zainicjowali akcję, w ramach której za samo pobranie aplikacji dają 100 punktów, które użytkownik może przeznaczyć na jeden z czterech obszarów: ufundowanie posiłku dzieciom, dokarmienie zwierząt w schroniskach, oczyszczanie wód lub powietrza. Jak wynika z danych autorów akcji, do tej pory najchętniej wspierane były zwierzęta.
Aż 39% przekazanych punktów trafiło na wsparcie potrzeb schronisk. Niewiele mniej, bo 36% darczyńców zdecydowało się na pomoc dzieciom – mówi Piotr Łukasiak, twórca Punktów Pełnych Dobra. Zdecydowanie rzadziej wspierano oczyszczanie powietrza (13%) i wód (12%).


10 000 posiłków na start!

Wciąż można wspierać akcję. Otrzymane za pobranie aplikacji 100 punktów stanowi równowartość jednego posiłku dla dziecka lub miski dla zwierzaka. W ten prosty sposób możemy pomagać bez większego wysiłku. – Akcja kończy się w połowie lutego. Do rozdania są jeszcze punkty o wartości 10 000 posiłków, które rozdysponują Fundacja Pożywienie Darem Serca oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Pobranie aplikacji zajmuje dosłownie 5 sekund, a w zamian otrzymujecie punkty, które napełnią miskę zwierzaka lub zapewnią dziecku wartościowy posiłek. Należy przy tym pamiętać, że niewykorzystane punkty przepadną, więc po ściągnięciu aplikacji warto od razu przeznaczyć je na obszar, który chcemy wesprzeć tłumaczy Piotr Łukasiak, organizator akcji. Wsparcia można udzielić również organizacji Nasza Ziemia, która zajmuje się ochroną wód i powietrza.

A Ty, jak wykorzystasz swoje 5 sekund? Komu pomożesz?

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA

Gdy znajdziesz bezdomnego psa | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Raz w Oleśnicy znalazłam bezdomnego psa fajny kundelek ale dałam ogłoszenie i okazało się że piesek nie był bezdomny a się po prostu zgubił właścicielowi .Po daniu ogłoszenia w ciągu dwóch dni znalazł się właściciel psa i byłam z jednej strony szczęśliwa że pies wróci do pana swojego a z drugiej strony trochę się już do psiny przywiązałam no ale musiałam oddać Sad a jestem ciekawa tak przy okazji czy jest gdzieś takie miejsce w Oleśnicy gdzie można oddać psa jeśli załóżmy znalazłam psa a właściciel się nie znalazł a nie mam warunków na trzymanie psa w mieszkaniu to można gdzieś u nas w mieście oddać, może jakaś fundacja albo schronisko dla psów??
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
fundacje dla zwierząt raczej psów nie przyjmują hehe od tego są schroniska i w oleśnicy schroniska do zwierzat nie ma ale miało powstać kilka lat temu i nic z tego nie wyszło
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Oj tak napisałam bo może fundacje dla zwierząt prowadzą też coś na boku albo wiedzą gdzie pokierować Wink No szkoda że nie ma żadnego schroniska w Oleśnicy a z tego co wiem to schronisko dla psów jest w miejscowości Nowa Ligota...
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wiecie gdzie znajdę poradnik pierwsza pomoc dla psów? Może to być kurs czy w innej formie pierwsza pomoc dla pogryzionego psa bo na zajęcia potrzebuję i nic nie mogę znaleźć Sad
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba