Dzisiaj jest: Czwartek, 23 maja 2019 Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Polisy ubezpieczeniowe - jaką polisę wybrać

Czytelnia > Dział: 

Jesienią i zimą rośnie liczba włamań. Ubezpieczyciele pokrywają już nie tylko straty finansowe, lecz także zapewniają usługi ślusarza lub architekta   |   Długie weekendy, które coraz częściej Polacy spędzają na wyjazdach, to czas, kiedy rośnie liczba włamań do mieszkań i domów. Ubezpieczyciele rekompensują już nie tylko straty finansowe związane z włamaniem, lecz także dzięki pakietom assistance ułatwiają naprawienie szkód. W przypadku dużych zniszczeń pomagają zapewnić lokal zastępczy, transport lub przechowanie cennych ruchomości, usługi szklarza, ślusarza, a nawet architekta do pomocy przy remoncie mieszkania.

Z danych policji wynika, że w Polsce co 15 minut dochodzi do kradzieży z włamaniem. Liczba tego typu przestępstw znacząco wzrasta jesienią i zimą, gdy wcześnie robi się ciemno. Także okres wakacji, świąt i długich weekendów zwiększa aktywność złodziei. Policyjne śledztwa pokazują, że zazwyczaj złodzieje od dłuższego czasu obserwują daną nieruchomość. Starają się poznać zachowania i zwyczaje lokatorów i wykorzystują ich nieobecność lub brak czujności.

Osoby mieszkające na parterze, pierwszym piętrze lub w domku jednorodzinnym powinny rozważyć zakup zabezpieczeń antywłamaniowych na drzwi i okna. Kluczy nie powinno się pozostawiać w przewidywalnych miejscach, takich jak wycieraczka, framuga drzwi czy doniczka.

Nie należy afiszować się majątkiem, jaki posiadamy w domu, i żyć w zgodzie z sąsiadami, bo to sąsiad jest naszym najlepszym przyjacielem, jeżeli chodzi o czujność i pomoc w razie włamania. Czasami bywa bardziej skuteczny niż najlepsze technologie antywłamaniowe – podkreśla Małgorzata Morańska z Europ Assistance Polska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

Z konsekwencjami włamania pomagają radzić sobie dobre polisy ubezpieczeniowe. Polacy często oszczędzają na tym wydatku, zapominając, że koszt polisy jest często znacznie niższy niż straty po włamaniu. Polisy gwarantują nie tylko wypłatę odszkodowania w sytuacji włamania bądź kradzieży, lecz także szereg dodatkowych usług. W ramach pakietu assistance można uzyskać np. transport lub pomoc w przechowaniu mienia czy organizacji lokalu zastępczego w przypadku poważnych zniszczeń w mieszkaniu.

Bardzo często do polis majątkowych dodawany jest właśnie assistance domowy, który gwarantuje szereg usług pomocowych. Są one dostępne całodobowo, więc bez względu na to, kiedy dowiemy się o włamaniu bądź kradzieży do mieszkania, możemy poinformować o tym centrum alarmowe, które zorganizuje nam niezbędną pomoc. Są to m.in. usługi organizacji lokalu zastępczego, przewozu i transportu mienia bądź ślusarza. W późniejszym okresie możemy również liczyć na pomoc architekta wnętrz bądź osoby odpowiedzialnej za remont i właściwe zabezpieczenie lokalu. Obserwujemy, że świadomość ubezpieczonych rośnie – mówi Małgorzata Morańska.

Ubezpieczyć można zarówno nieruchomość, jak i cenne przedmioty przechowywane w domu, np. antyki, dzieła sztuki, biżuterię, a nawet sprzęt komputerowy. W przypadku włamania przede wszystkim należy powiadomić policję. Trzeba poczekać na przyjazd funkcjonariuszy i to oni po oględzinach miejsca poinstruują, co zrobić dalej. Bardzo ważny jest też kontakt z ubezpieczycielem. Z centrum alarmowym należy skontaktować się w terminie określonym w umowie.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE, MAJĄTKOWE, KOMUNIKACYJNE - OFERTA


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Wszystkim którzy szukają dobrej polisy ubezpieczeniowej polecam ranking polis ubezpieczeniowych na rok 2017 w takim rankingu są opisane plusy i minusy danej polisy i można samemu sobie wyrobić opinie która polisa będzie dla nas najlepsza!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
jakie macie opinie o polisach ubezpieczeniowych dla dzieci jakie są najlepsze polisy ubezpieczeniowe dla dzieci jaki bank możecie polecić co ma najlepsze oferty , warto kupić polisę posagową dla dziecka ? mieszkam w oleśnicy dlatego będe wdzieczny jak polecicie mi coś z oleśnicy .
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dla dziecka polecam polise posagową z opcją ubezpieczenia w Amplico ewentualnie w PZU. Jedno moje dziecko ma polisę w PZU a drugie w Amplico. Mam tylko nadzieję że w przyszłości nie bedzie problemów z wypłaceniem pieniędzy ale póki co wszystko jest dobrze. W Oleśnicy masz banki ,pochodź po bankach i popytaj się zobacz jakie mają oferty i coś wybierzesz
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
dziękuje w takim razie nastawie się na polise posagową zobacze oferty w amplico i pzu , tylko zauważyłem że amplico to teraz metlife i nie wiem czy ta firma metlife jest w oleśnicy ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Pytanie dla osób którzy siedzą w temacie - czy pieniądze z polisy ubezpieczenia na życie mogą przejść do obcej osoby? Tak ostatnio się zastanawiałem jak bym założył sobie polisę na życie na powiedzmy na kwotę 30 tysięcy złotych to w razie mojej śmierci pieniądze z tej polisy na życie dostanie osoba wskazana przeze mnie czy tylko mogę wskazać kogoś z rodziny jak to jest? Jak to ma się polskie prawo do tego czy można wskazać obcego człowieka która nie jest w ogóle spokrewniona ze mną?

i pytanie drugie - czy można odliczyć od podatku składki na ubezpieczenie na życie (polisa)?

pytanie trzecie - czy polisa ubezpieczeniowa może służyć też jako zabezpieczenie kredytu?

No i pytanie najważniejsze, które powinienem w zasadzie zadać na początku :)
Jaka jest najlepsza polisa na życie?
Chcę zabezpieczyć moją rodzinę w razie jakiejś tragedii mojej - śmierć lub też niepełnosprawność ruchowa po wypadku (przykuty do łóżka) i zależy mi aby polisa na życie obejmowała: śmierć rodzica, rodziców żony, urodzenie dziecka, śmierć dziecka, pobyt w szpitalu i tym podobne. Które ubezpieczenie na życie, polisa jest według was najlepsza? Co jest godnego uwagi a czego się wystrzegać?

Michał okolice Oleśnicy
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
czy można odliczyć od podatku składki na ubezpieczenie na życie
Niestety nie można odliczyć dobrowolnego ubezpieczenia na życie

czy polisa ubezpieczeniowa może służyć też jako zabezpieczenie kredytu?
Polisa na życie stanowi dobre zabezpieczenie kredytu dla banku

Które ubezpieczenie na życie, polisa jest według was najlepsza?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć które ubezpieczenie na życie jest najlepsze bo to głownie zależy od wielu czynników. Ja jak szukałem polisy na życie to wybrałem sobie dwa według mnie najlepsze banki i sprawdziłem oferty tych banków i wybrałem. Sprawdź ofertę najpierw w tym banku w którym masz konto. Jak nic nie będzie ci odpowiadać to zobacz oferty także w innych bankach i sobie porównaj.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba