Dzisiaj jest: Środa, 26 czerwca 2019 Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Pies i hotel dla zwierząt

Czytelnia > Dział: 

Przed zostawieniem psa w hotelu dla zwierząt należy dać mu czas na poznanie i zaakceptowanie czasowych opiekunów
Hotel dla zwierząt to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą zabrać pupila na wakacyjny wyjazd. Behawioryści radzą, aby wybierać hotele domowe, w których zwierzę będzie miało warunki zbliżone do dotychczasowych. Przed pozostawieniem psa w hotelu, należy osobiście sprawdzić jakość placówki, a przede wszystkim dać pupilowi czas na oswojenie się z nowymi opiekunami.

Coraz więcej polskich hoteli i pensjonatów oferuje pokoje dla osób podróżujących z psami lub kotami. Idealnym wyborem będą też wczasy w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie pupil będzie miał dużo miejsca do zabawy i biegania. Decydując się na wyjazd z psem lub kotem, należy jednak upewnić się, czy wybrany hotel jest przyjazny zwierzętom, a także, czy pupila będzie można zabrać na plażę lub do miejscowych restauracji. Miejsc przyjaznych zwierzętom można szukać np. na portalach społecznościowych, gdzie właściciele psów polecają sobie sprawdzone hotele i pensjonaty.

Możemy zabrać psa np. na wyprawę samochodową w miejsca, gdzie można z psem podróżować. Możemy pojechać na wczasy pod gruszą, tam na pewno też z psem można jechać. Coraz więcej hoteli w Polsce  bo na świecie, w Europie jest to standard  przyjmuje ludzi z psami, a także innymi zwierzętami – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Aneta Awtoniuk, behawiorystka i trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres.

Jeśli zorganizowanie wyjazdu z psem jest niemożliwe warto powierzyć zwierzę opiece członka rodziny lub przyjaciół, których pies zna i lubi. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie psa w domu, w którym na czas wyjazdu właścicieli zamieszka opiekun. Pupila można także zostawić w hotelu dla zwierząt. Każde rozstanie z właścicielem jest dla psa dużym przeżyciem, dlatego należy wybierać hotele, które zapewnią mu jak najlepszą opiekę. Behawioryści odradzają hotele klatkowe, w których pies nie może bawić się z innymi zwierzętami, a opiekunowie przychodzą do niego wyłącznie w porach karmienia lub spaceru.

Powinniśmy wybrać hotel domowy, taki, w którym pies żyje tak samo jak u nas, tyle tylko, że z inną rodziną. Takie hotele prowadzą trenerzy psów czy behawioryści, ludzie którzy mają pojęcie o tym, czego pies potrzebuje, szczególnie pies w specyficznej dla siebie sytuacji, pozbawiony swoich właścicieli – mówi Aneta Awtoniuk.

Decyzja o wyborze hotelu powinna zostać podjęta na długo przed planowanym wyjazdem. Przede wszystkim należy sprawdzić rekomendacje i referencje placówki, a następnie odwiedzić ją osobiście. Najlepiej z psem, aby mógł poznać i przyzwyczaić się do nowych opiekunów. Podczas wizyty należy sprawdzić jakość boksów i wybiegów, zapytać o opiekę weterynaryjną, referencje opiekunów i przyjrzeć się kondycji powierzonych im zwierząt.

Warto, żeby hotel, w którym zostawimy psa, miał możliwość rozróżnienia aktywności, jaką proponuje naszemu psu i innym zwierzętom. Warto też zwrócić uwagę na to. ile psów przypada na jednego opiekuna w takim hotelu – mówi Aneta Awtoniuk.

Nie zawsze właściciele czworonogów zapewniają im opiekę na czas wakacyjnego wyjazdu. Jeśli zwierzę krzyżuje plany urlopowe, to wciąż wielu Polaków je porzuca. Z danych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami liczba porzuconych zwierząt podczas wakacji zwiększa się o 25 proc. Większość z nich trafia do schronisk.


   źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Hotel dla zwierząt w Oleśnicy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Jest jakiś hotel dla zwierząt w Oleśnicy? konkretnie to chodzi mi o taki hotel dla psów i kotów, mam dwa psy i kota i na miesiąc czasu muszę gdzieś te zwierzaki zostawić i za bardzo jeszcze nie wiem gdzie, w ostateczności zawiozę zwierzęta do rodziny ale nie chciałabym żeby przez tyle czasu mięli te zwierzaki na głowie bo to w końcu aż miesiąc. Chciałabym zapewnić dobrą opiekę nad moimi zwierzętami. Jakie macie opinie o hotelach dla zwierząt i jakie są ceny? A jak nie w Oleśnicy to czy w pobliżu miasta jest taki hotel dla psów i kotów? Jak wygląda sprawa z wyżywieniem w takim hotelu? Zwierzęta mam szczepione bo wiem że taki jest wymóg w takim hotelu. Od razu dodam że schronisko mnie nie interesuje, bo nie chcę się pozbyć psów i kota a jedynie dać do opieki.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
No właśnie sama jestem ciekawa czy taki hotel dla psów kotów w Oleśnicy jest w ogóle dla zwierząt domowych ale chyba coś mi się wydaje że w Oleśnicy nie ma bo jak do tej pory nikt nie odpowiedział to słabo to widzę Sad
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
w Oleśnicy nie ma hoteli dla psów czy innych zwierząt ,też kiedyś szukałam hotel bo chciałam dać na przetrzymanie psa i kota ale ostatecznie rodzice zaopiekowali się zwierzakami
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba