Palenisko ogrodowe okrągłe czy może kwadratowe? Co wybrać?
Dom i Ogród

Palenisko ogrodowe okrągłe czy może kwadratowe? Co wybrać?

Osoby chcące rozkoszować się blaskiem i trzaskiem palącego się ognia w swoim ogrodzie czy na tarasie mogą łatwo zapewnić sobie taką możliwość. Ponieważ ogrzewacze czy kominki gazowe nie są w stanie dać identycznego efektu jak prawdziwy ogień, warto zastanowić się nad kupnem paleniska ogrodowego z metalu, które w dodatku wygląda bardzo efektownie. Sprawdź, jaki kształt warto wybrać.

Metalowe paleniska ogrodowe —  jakie są opcje?

Tego rodzaju produkty mogą przybierać najróżniejszy wygląd. To między innymi metalowe płyty w kształcie kwadrata, na podstawie, nieco przypominające stoliki, na których płonące drwa umieszcza się pośrodku. Ciekawie wyglądają też paleniska ogrodowe okrągłe , dostępne w różnych rozmiarach, wyglądające jak eleganckie misy. Inne opcje to różnego rodzaju bryły przestrzenne, także asymetryczne. Jeśli zaś kogoś dostępne propozycje nie satysfakcjonują, może wybrać opcję wykonania produktu na swoje własne zamówienie, według własnego pomysłu czy nawet dostarczonego projektu.

Jak dobrać kształt?

Poszczególne warianty produktów dostępne są także w różnych rozmiarach, warto zatem zastanowić się przede wszystkim, jak dużego paleniska się potrzebuje i jak wiele miejsca ma się do dyspozycji. Paleniska okrągłe pasują praktycznie wszędzie, gdyż mogą mieć różne średnice. Mając dużo miejsca można postawić na wariant kwadratowy, a niewiele —  na bryłę w formie kosza, niezajmującą wiele przestrzeni.

Poza tym liczy się zastosowanie. Jeśli produkt ma też służyć do pieczenia kiełbasek nad ogniem, liczy się jego spory rozmiar, by wszyscy mieli do niego swobodny dostęp. Tutaj szczególnie dobrze sprawdzi się duże, płaskie palenisko kwadratowe.

Idealne palenisko w Twoim ogrodzie

Dobierz taki produkt dobrze, a na pewno nie zabraknie okazji, by go użytkować. Wygodne w użyciu palenisko to piękna dekoracja, ale i możliwość przygotowania świetnego jedzenia!

Zobacz również