Dzisiaj jest: Niedziela, 16 czerwca 2019 Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Ile kosztuje organizacja ślubu i wesela?

Czytelnia > Dział: 

Zaręczyny to dopiero początek trudnej drogi jaką jest organizacja ślubu i wesela | W myśl zasady, że ślub ma się zazwyczaj tylko raz w życiu, na tą uroczystość mało kto skąpi funduszy. Dodatkowo nasza polska tradycja wymusza niejako organizację hucznego ślubu i sutego wesela. Niestety niewielu z przyszłych małżonków może pozwolić sobie na nieograniczony budżet. Nie zawsze rodzice włączają się w finansowanie tej uroczystości, a i rozpiętość cenowa oraz mnogość poszczególnych usług ślubnych sprawia, że nawet zamożniejsze rodziny muszą rozsądnie zaplanować ślubne wydatki.

Ile realnie kosztuje organizacja ślubu i wesela?


Odpowiedź na to pytanie znają najlepiej młodzi małżonkowie, którzy w ostatnim czasie wyprawiali swoją uroczystość. Serwis www.fotograf-wesele.pl w ankiecie skierowanej do par młodych, które zawarły związek małżeński w 2012 zadał szereg pytań związanych m.in. ze ślubnymi kosztami. Z odpowiedzi respondentów wynika, że na ceremonię ślubną wraz z przyjęciem weselnym należy przeznaczyć od 20 000 do 40 000 zł. Takie koszty poniosła co druga pytana para młoda. Ślub i wesele o budżecie poniżej 10 000 zł udało się zorganizować jedynie 7% pytanych par młodych. Koszt co 4-tej uroczystości mieścił się w zakresie od 10 000 – 20 000 zł, a co 5-tej w kwocie powyżej 40 000 zł.

Czy moje wesele się zwróci?
Część kosztów weselnych zwraca się poprzez prezenty oraz zawartość kopert przyniesionych przez zaproszonych gości. Niestety nie każda para młoda miała tyle szczęścia mogąc pokryć całkowicie poniesione wydatki z prezentów ślubnych. Udało się to tylko w przypadku 1-go na 3 śluby. Najczęściej zwracały się najtańsze uroczystości tj. co 2 -ga uroczystość o budżecie do 10 000. Śluby o budżecie powyżej 40 000 zwróciły się jednie co 4 tej parze.

Ile dla księdza?
Koszt odprawienia ślubnej ceremonii kościelnej różni się w zależności od parafii, miasta czy nawet regionu kraju. Bardzo często narzeczeni, dopełniając ślubnych formalności w swojej parafii znają z góry cennik posług kościelnych, mogąc zawczasu przygotować się na ten wydatek. Kłopot zaczyna się w momencie gdy w naszym kościele opłaty wnosi się na zasadzie „co łaska”. Jest to z pewnością krępujące, zwłaszcza w momencie gdy nie znamy norm zwyczajowych przyjętych w danym regionie. Ile w 2012 roku na ten cel przeznaczyli pytani nowożeńcy?

Kwoty różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Na wsi narzeczeni są w tym względzie znacznie hojniejsi. Blisko 10 % pytanych przeznaczyło na ten cel ponad 1000 zł. W mieście odsetek ten wyniósł 2,5%. Średnio blisko 1/3 pytanych przeznaczyła na ślub kościelny od 200 do 400 zł, a kolejne 30 % respondentów zmieściło się w kwocie 400 – 600 zł.
Koszt fotografii i wideofilmowania


Przeglądając oferty zarówno fotografów jak i operatorów kamer można znaleźć usługi w cenie od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Różnią się one zazwyczaj w zależności od wykorzystywanego sprzętu, umiejętności, doświadczenia czy talentu poszczególnych usługodawców. Choć niejednokrotnie wysoka cena idzie w parze z jakością, a i odwrotnie niska nie koniecznie świadczy o braku umiejętności czy niższym poziomie tworzonych fotografii czy filmu.

Jaką kwotę na zarejestrowanie swojej uroczystości przeznaczyli pytani małżonkowie?
Największą popularnością cieszyły się oferty których koszt nie przekroczył 2000 zł (blisko 70% respondentów). Na wideofilmowanie zazwyczaj należy przeznaczyć wyższą kwotę. Tylko połowa pytanych na ten cel przeznaczyła mniej niż 2000 zł. Niestety nie każdego było stać na ten wydatek. Na swój ślub kamerzystę zaprosiło jedynie co czwarte ankietowane małżeństwo.

Fotograf-wesele.pl to serwis internetowy zrzeszający fotografów ślubnych z całego kraju. Znaleźć tu można zarówno tańsze oferty jak i fotografów, którzy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Infografika Koszty ślubu i wesela

Infografika Koszty ślubu i wesela

Koszt organizacji ślubu i wesela
w Oleśnicy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

jestem ciekawa jaki będzie koszt organizacji ślubu i wesela w 2018 bo z tego co widzę ceny z roku na rok idą w gorę Blum 3
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
A gdzie ty te ceny widzisz? Bo u mojej siostry w tym roku organizacja wesela i całego ślubu wyniosła taniej niż w roku 2015 u mojej drugiej siostry. Ceny zależą głównie od ilości zaproszonych osób , wynajmu sali na wesele ,jedzenie itp. i nie ma reguły że z roku na rok jest taniej albo Drożej.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Mojej siostry mąż zajmuje się organizacją wesel i ślubu firma jest z Oleśnicy ale świadczą usługi nie tylko w Oleśnicy ale i też całe województwo Dolnośląskie ostatnio we Wrocławiu urządzali wesele i z tego co wiem to ludzie mają dobre opinie o jego firmie ,ja zapewne jak będę wychodziła za mąż to skorzystam bo głupio by nie w końcu rodzina.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Hej Smile Z chłopakiem myślimy aby wziąć ślub i urządzić wesele ale to jeszcze taka przyszłość bo koszta raczej nie są małe Sad Moi drodzy znacie kogoś lub jakąś firmę z Oleśnicy lub okolic (Wrocław) która organizuje ślub i wesele? Czy taka firma podaje wstępnie kosztorys no mniej więcej jaka będzie cena za zorganizowanie ślubu i wesela na 50 osób,bez sali bo salę mogę mieć wynajętą za darmo jest to nowa świetlica po za Oleśnicą na wsi. Może znajdzie się tu ktoś taki co korzystał z oferty firmy co prowadzi usługi z przygotowywania wesela i ślubu i mi pomoże? Na co trzeba zwrócić uwagę przy korzystaniu z takich usług i jakie są ceny za zorganizowanie przeciętnego wesela i ślubu? Niekoniecznie musi to być firma z Oleśnicy jeśli ktoś taniej organizuje to może być nawet i Wrocław. Dziękuję.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

Ja miałem o tyl dobrze że teściowie mi bardzo pomogli z organizacją ślubu a ja jedynie dopilnowałem tego co sam powinienem zrobić razem z przyszłą małżonką. Dlatego jak ma się wporządku przyszłych teściów to warto im zlecić zorganizowanie ślubu jak i wesela oraz swoim rodzicom żeby razem z przyszłymi teściami coś pożytecznego zrobili. cheeky

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

Chodzi o Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych? Wątpię żeby tam były organizowane wesela. Raczej dom weselny Pod Lipami albo inne hotele albo restauracje.

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

jak to jest  z organizacja wesela w ZSP w Olesnicy??? dze moge zaczernoc informacji maja strone swoja ?

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Szukam dobrego fotografa z Oleśnicy kóry wykonuje zdjęcia ślubne za rozsądną cenę kogo polecacie ? Monika
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Ja miałam to szczęście że organizacja wesela mojego zatroszczyła się moja siostra ona zawsze byłe lepsza ode mnie w logistyce .smiley Byłam bardzo zadowolona bo starała się żeby to wszystko miało ręce i nogi a cena dla mnie i mojego obecnego męża też była ważna. Mogę dać namiary jak ktoś by chciałwink Nie mieszka w Oleśnicy ale to nie jest żaden problem bo do Oleśnicy ma kilkadziesiąt minut drogi także to jest szczegół. Pozdrawiam wszystkie przyszłe młode pary laugh
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba