Odżywka na przyrost mięśni — jaka?
Biznes i Finanse

Odżywka na przyrost mięśni — jaka?

Jeśli komuś wydaje się, że muskulaturę można zbudować tylko za pomocą diety i ciężkich treningów, jest niestety w błędzie. Co prawda ćwiczenia mają kluczową rolę w rozwijaniu i rozbudowie mięśni, jednak organizm potrzebuje też składników budulcowych do ich tworzenia. Dostarczanie ich w pełni z pokarmów jest zaś praktycznie nierealne, nie tylko jeśli chodzi o duże ilości białka, ale też węglowodanów czy kalorii. Bez pomocy w postaci suplementów diety zatem trudno się obyć, a przy tym trzeba dobierać je starannie. Sprawdź, jak wybrać odżywkę na przyrost mięśni.

Kluczowe —  zaufane źródło

Wiele osób nieufnie podchodzi do suplementów diety dla sportowców, wybieranych też oczywiście przez amatorów, warto jednak odróżnić zwykłe odżywki od niebezpiecznych i nielegalnych anabolików. Te pierwsze można i jak najbardziej warto stosować, nawet gdy nie jest się kulturystą, a jedynie chce się uzyskać muskularną sylwetkę zamiast nadmiaru tłuszczu w ciele. I je jednak trzeba wybierać w odpowiednim sklepie, a nie w przypadkowym miejscu, na przykład na bazarze czy na podejrzanej stronie w sieci.

Warto też postawić na sklep, którego personel zna się na tym, co sprzedaje, gdyż prawie na pewno potrzebna będzie jego porada. Zwłaszcza osoby początkujące muszą dowiedzieć się, jak mogą łączyć suplementy — jedna odżywka na przyrost mięśni to prawdopodobnie za mało, potrzeba bowiem i dużych ilości i białka, i kalorii, i witamin oraz minerałów. Taki koktajl pozwoli w pełni zadbać o potrzeby organizmu w tym dość trudnym dla niego czasie, jakim jest intensywny wysiłek i wzmożona produkcja komórek mięśniowych.

Cenna pomoc

Stosowanie nawet najlepszej diety i sumienne trening, ze stopniowo zwiększanym obciążeniem, nie są w stanie zastąpić suplementów. Ich rolą jest między innymi dostarczanie materiałów budulcowych, wspieranie regeneracji i zwiększanie wydolności, są zatem niezbędne.

Zobacz również