Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 czerwca 2018 Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Cyber Oleśnica +
↓ ↓ ↓

Obudowa diody laserowej, kolimator, o mocy do 2 watt

Miejscowość: 

Oborniki
Wyjątkową cechą tej obudowy jest łatwo wymienialna dioda laserowa. Wkładana z lekkim luzem, jednak po wkręceniu wszystkie elementy ściśle przylegają do powierzchni odprowadzających ciepło, co powoduje bardzo skuteczne chłodzenie mocnych diod. Obudowa (głowica aluminiowa), przeznaczona do zamontowania diod laserowych z korpusem TO-18 o średnicy 5,6 mm.
Moc diody: do 2000 mW.
Kolimator składa się z 4 części.
Elementy kolimatora wykonane są częściowo z mosiądzu częściowo z aluminium.
Główny korpus wytoczony w postaci orzebrowanego radiatora z aluminium posiada 3 nagwintowane otwory do zmontowania kolimatora i środkowy otwór z drobnym gwintem M10x0,75 do wkręcania obiektywu.
Obiektyw (Kolimator) ma taki sam drobny gwint M10x0,75 pozwalający na płynne i dokładne ogniskowanie obiektywu.
To jest schemat zmontowania modułu laserowego Obiektyw (Kolimator) ma gniazdo do wklejania soczewki o średnicy od 4mm do 6mm. Możliwe jest stosowanie zarówno soczewek szklanych jak i akrylowych. Standardowe gniazdo pozwala na wklejanie soczewki o średnicy 6,0 mm
Dioda wkładana do gniazda w płytce mocującej i dociskana tulejką dociskową. Dla lepszego kontaktu termicznego zalecane jest pokrycie powierzchni kontaktu cieńką warstwą termopasty.
Obudowa skutecznie odprowadza ciepło od diod laserowych do mocy 2000 mW i pozwala na długą pracę ciągłą przy pełnej mocy diody, pod warunkiem owiewania radiatora powietrzem od małego wiatraczka.
Na dołączonym wideo pokazana jest praca takiego kolimatora zastosowanego w głowicy laserowej z diodą laserową na 2000 mW.
Kliknąć na obrazek.
FOTO
Na dołączonym wideo pokazana praca plotera laserowego z taką glowicą laserową z diodą na 2 watty.
Kliknąć na obrazek.

Zdjęcie: