Modne pierścionki zaręczynowe
Moda i Styl

Modne pierścionki zaręczynowe

Oświadczyny to spore wyzwanie dla każdego planującego ten krok mężczyzny. Trzeba obmyślić scenariusz wydarzenia, znaleźć romantyczne miejsce i zadbać o okoliczności, a przede wszystkim — wybrać pierścionek. Musi on zachwycić wybrankę, olśnić ją, a przy tym podobać się jej przez wiele kolejnych lat. Jakie wyroby są obecnie modne i na które warto postawić? Dowiedz się tego z artykułu!

Biżuteria zaręczynowa —  co jest na topie?

Na pewno moda biżuteryjna nie zmienia się tak szybko jak odzieżowa, niemniej tutaj także wyróżnić można pewne trendy. Na modny pierścionek zaręczynowy warto postawić zwłaszcza wtedy gdy wiadomo, że wybranka jest zwolenniczką podążania za trendami i niekoniecznie przepada za klasyką. W przypadku biżuterii zaręczynowej jest to szczególnie ważne w kontekście materiału wykonania. Tradycja nakazuje wybrać pierścionek z żółtego złota z brylantem, jednak obecnie nieraz odchodzi się od tego szablonu, bo na przykład młodsze panie często wolą złoto białe. Producenci żywo reagują na takie trendy, dlatego można znaleźć wiele pięknych propozycji. Brylanty zaś nadal są modne, doskonale prezentując się zarówno w towarzystwie kruszcu żółtego, jak i białego.

Jaki fason?

Obecnie modny jest minimalizm, co znajduje odzwierciedlenie w praktycznie każdym aspekcie życia. Minimalistyczny, skromny pierścionek zaręczynowy będzie też miał wiele zalet, między innymi niższą cenę oraz gwarancję wygody użytkowania. Taka biżuteria nie zahacza o ubranie, nie sprawia problemów podczas codziennego noszenia i wykonywania rozmaitych obowiązków, na przykład domowych, sprawdza się więc znakomicie. Zanim jednak wybierze się tego rodzaju ozdobę, trzeba upewnić się, że przyszła użytkowniczka właśnie takie wyroby ceni. Nie brakuje bowiem pań, które kochają wystawną biżuterię, im bardziej okazałą, tym lepiej.

Indywidualny wybór

Poznanie trendów w zakresie biżuterii zaręczynowej jest na pewno bardzo ważne, ale trzeba też pamiętać, że preferencje przyszłej narzeczonej mogą być zupełnie inne. Niezbędne jest zatem poznanie jej gustu i dobranie pierścionka do niego, co nie zawsze będzie zgodne z nakazami obecnej mody.