Dzisiaj jest: Niedziela, 23 września 2018 Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Markizy do okien Fakro

Czytelnia > Dział: 

Sposób na lato w biurze | Oświetlenie pełni niezwykle ważną funkcję w każdym miejscu pracy. Dobry mikroklimat sprzyja efektywności pracowników, zwłaszcza podczas uciążliwych upałów. Dzięki odpowiedniej aranżacji domowego gabinetu lub biura dla personelu, stworzymy idealną przestrzeń do wysiłku umysłowego.

Miejsce przeznaczone do pracy powinno wyróżniać się funkcjonalnością i uniwersalnością zarazem. Stworzenie ergonomicznej przestrzeni jest inwestycją w najcenniejszy kapitał twórczy każdej firmy – w jej pracowników. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu lokalu do lata, będą oni efektywniej wykonywać swoje zadania w gorące dni. Aranżacja tego typu strefy wymaga zapoznania się z przynajmniej kilkoma podstawowymi zasadami projektowania: przestrzeń użytkowa musi być nie tylko estetyczna, lecz także praktyczna i komfortowa.
 

Światło dzienne to rzecz podstawowa

Na wygodę pracy, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, najlepiej wpływa światło dzienne. Reguła ta ma szczególne znaczenie w przypadku osób narażonych na wielogodzinne korzystanie z komputera. Stanowisko pracy powinno być w takim wypadku umieszczone możliwie blisko okna, tak, aby docierała do niego odpowiednia ilość naturalnego światła. Jego nadmiar może jednak razić pracowników czy odbijać się od monitora powodując dyskomfort podczas pracy. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie odpowiednich osłon. Wyrazem troski o wzrok personelu będzie zainstalowanie zewnętrznych markiz, które zapewnią skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.
 

Właściwa temperatura sprzyja koncentracji

Na komfort pracy wpływa również panująca w biurze temperatura, optymalna mieści się w przedziale od 20 do 24 stopni Celsjusza. Szczególnie nagrzewają się wnętrza, w których okna umieszczone są od strony południowej. Gwałtowny wzrost ciepła powodują także włączone do prądu urządzenia elektroniczne, których w biurze jest zazwyczaj pod dostatkiem. W kameralnych przestrzeniach można próbować zapanować nad temperaturą poprzez częste wietrzenie. Jednak w nowoczesnych szklanych biurowcach jest to czasem niemożliwe. Pracownicy są wówczas skazani na klimatyzację, która powoduje m.in. zmniejszenie wilgotności powietrza, co negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Nadmiar słonecznego ciepła można skutecznie ograniczyć, decydując się na markizy do okien pionowych i dachowych. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają one dopływ naturalnego światła słonecznego o równomiernym natężeniu. Nie trzeba dzięki temu używać przy nich dodatkowego oświetlenia. – Markizy stanowią optymalne rozwiązanie. Chronią nie tylko przed ciepłem słonecznym, lecz także przyczyniają się do ograniczenia kosztów klimatyzacji w pomieszczeniu – komentuje Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO. Nowoczesne markizy wykonane są z wytrzymałej siatki, która odporna jest na czynniki atmosferyczne, takie jak porywiste wiatry czy ulewy. Markizy FAKRO zapewnią również prywatność miejsca pracy, np. w przypadku gdy okna wychodzą bezpośrednio na ulicę, pozwalając przy tym na swobodną obserwację okolicy od wewnątrz. To znakomita osłona przed dekoncentrującym ciekawskim wzrokiem przechodniów. – Można wybierać wśród produktów dostępnych w trzech wariantach sterowania: automatycznym, sterowanym pilotem oraz ręcznym. Zasunięta markiza w wersji elektrycznej może również pełnić funkcję moskitiery, chroniąc wnętrze przed owadami, co jest szczególnie pożądane latem – dodaje Janusz Komurkiewicz.
 

Oświetlenie sztuczne jako uzupełnienie

Dla naszych oczu najlepsze jest światło dzienne. Nie zawsze jednak możemy cieszyć się z dobrodziejstw, jakie niesie słońce, gdyż pogoda bywa kapryśna. Słoneczne dni przeplatają się nieustannie z pochmurnymi bądź deszczowymi okresami. Nawet przestrzeń pracy, wyznaczona w miejscu o odpowiednim dopływie naturalnego światła, powinna być także wyposażona we właściwe oświetlenie na wypadek szarugi za oknem. Przydaje się to szczególnie w pracach o trybie zmianowym, w których czas zajęć trwa do późnych godzin nocnych.

Na komfort pracy w biurze wpływa wiele czynników. Przed pracodawcami lato stawia jeszcze więcej wyzwań. Przede wszystkim należy zapanować nad słońcem, czyli unormować dopływ intensywnego naturalnego światła dziennego. Jego zbyt duże natężenie wpływa niekorzystnie na mikroklimat pomieszczenia. Będzie to znacznie łatwiejsze z odpowiednio dobranymi markizami. Tylko tak stworzymy idealne miejsce, sprzyjające skupieniu czy twórczym inicjatywom.
Inf. prasowa / RedPen Public Relations


Markizy do okien Fakro | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

gdzie na terenie Oleśnicy albo okolic kupię markizy do okien dachowych fakro i czy cena a najlepiej cały cennik markiz fakro gdzie jest dostępny
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak jest lato a szczególnie jak są takie upały jak w ostatnich dniach to bez klimatyzacji w pracy jest ciężko a niestety w obecnej pracy w biurze nie mam klimatyzacji ale sobie jakoś radzę. Przede wszystkim piję dużo wody i schłodzone soki, ubieram się w bawełniane ubranie, jest przewiewne. Oczywiście żeby przetrwać lato w biurze to także zasłony i jak pada słońce na okno to zasłaniam rolety bo to zawsze mniej tego słońca wpada do biura a i mam mały wiatraczek który pomaga. Nie ma klimatyzacji to szef chociaż zakupił wiatrak ale dobre i to. Macie jeszcze jakieś dobre sposoby aby przeżyć pracę w biurze jak jest gorąco? Smile Zawsze dobre rady się przydadzą, może jest jeszcze jakiś dobry sposób o którym nie wiem?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
No a co byś jeszcze chciała? Biggrin Masz wiatrak, zimne napoje i powinno wystarczyć a jak Ci jeszcze gorąco to może się rozbierz do naga? Wink A co to za biuro że klimatyzacji nie ma? Teraz klimatyzacja to taki standard. Pogadaj ze swoim szefem i niech zainwestuje w klimę no chyba że żyd i mu szkoda pieniędzy a tacy ludzie też są na szczęście mój szef dba o pracowników ale już były pracodawca to miał wy***ane na wszystko i dlatego po 2 miesiącach się zwolniłem z tam tej pracy zresztą nie tylko ja. No chyba że jak nie chcesz bez ubrań pracować to zawsze możesz sobie te ubrania zwilżyć wodą jak są duże upały. Albo zmienić pracę na ratownika na basenie Wink Pozdrawiam
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba