Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Bezpłatne badania mammograficzne - Twardogóra, Syców, Bierutów

Czytelnia > Dział: 

mammografia-twardogóra-sycow-bierutow.jpgMasz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? | Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.


Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Twardogóra – 1 czerwca przy Przychodni Zdrowia, ul. Waryńskiego
Syców – 2 czerwca przy Centrum Kultury , Ul. Kościelna 16
Bierutów – 16 czerwca przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Namysłowska 10

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.


mammografia-twardogóra-sycow-bierutow_2.jpgpiątek, Czerwiec 16, 2017

Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

oststnim razem nie zdążyłam jak był mammobus w Bierutowie już mam zarezerwowane
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Fajnie na miejscuyes
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Mam pytanie które badanie jest lepsze USG czy mammografia? Wiem że powinnam się przepadać bo czasem boli mnie prawa pierś ale nie wiem jakie badanie są pewniejsze w ewentualnym wykazaniu choroby? Aneta
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
USG robi to czego nie potrafi mammografia, ja bym Ci poradziła od zrobienia badań USG ale nie stoi na przeszkodzie żeby też zrobić sobie badania mammograficzne!
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dziękuję za pomoc. Zarejestrowałam się już na badanie USG.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba