Dzisiaj jest: Niedziela, 16 czerwca 2019 Imieniny: Aliny, Anety, Benona

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Lasery nowej generacji typu fiber

Czytelnia > Dział: 

innowacjehanslaser.jpgGigant branży laserowej wreszcie w Polsce | Lasery nowej generacji typu fiber zdobywają światowe rynki, ponieważ są o wiele tańsze w eksploatacji i o wiele bardziej wydajne niż dotychczas dominujące lasery CO2. Do dwóch głównych graczy dostarczających tę technologię na polskim rynku (Bystronic i Trumpf), dołącza trzeci gigant: HAN'S LASER.

HAN'S LASER to jeden z bardzo znanych na świecie wytwórców maszyn laserowych, mających zastosowanie w znacznej większości w przemyśle produkcyjnym do spawania, grawerowania jak również cięcia. Do jego największych kontrahentów należą przede wszystkim. Mercedes Benz GM, HITACHI czy APPLE. Swój bardzo szybki sukces zawdzięcza niezwykle nowoczesnym laserom z rodziny fiber, które dzisiaj udostępnia także polski dystrybutor – firma TECHJET.

Ten największy chiński producent urządzeń do przecinania za pomocą laserów, do tej pory dostarczył firmom na całym świecie już ok. 1800 laserów rodzaju fiber o średniej i większej mocy jak również ok. 1000 laserów w technologii CO2, jak również ogromną ilość urządzeń laserowych o mniejszej mocy. Jednakże nie liczba jest tu najistotniejszym czynnikiem, lecz zaufanie największych firm, znanych z precyzji i najlepszej jakości.

Skoro elementy Phone'a, czyli jednego z najbardziej pożądanych w dzisiejszym świecie gadżetów wycinane są za pomocą maszyn HAN'S LASER można stwierdzić, że jakość ich pracy jest bardzo wysoka. Zamówienie złożone 1 kwietnia 2014 przez firmę APPLE na sprzęty laserowe do obróbki szkła szafirowego na sumę 20 milionów dolarów, potwierdza zaufanie co do jakości, bezawaryjności i opłacalności inwestycji w sprzęt pochodzący od tego chińskiego producenta. Firma TECHJET dostrzegając bardzo duży potencjał, zdecydowała się dać możliwość polskim przedsiębiorcom wdrożenia tej nowoczesnej alternatywy.
 

Dźwignia chińskiej gospodarki

Niezwykle dynamiczny rozwój produkcji maszyn oparty o oryginalną azjatycką własność intelektualną to jeden z priorytetów dla chińskiej gospodarki. To pierwsza firma w Chinach która specjalizuje się w technologii laserowej która notowana jest na giełdzie, o największym na świecie wolumenie sprzedaży w swojej dziedzinie. Pomimo światowych zawirowań w przemyśle wartość firmy w okresie ostatnich 5 lat potroiła się i obecnie wynosi ok. 220 mld USD.

Dokonany przez HAN'S LASER przełom technologiczny w zakresie urządzeń do obróbki laserowej odmienił rolę Chin z importera na eksportera. W 2011 firma była na drugim miejscu wśród wszystkich wytwórców urządzeń laserowych, a jej obrót wynosił ponad 720 mld USD. W dzisiejszych czasach to marka numer 1 w azjatyckim przemyśle.
 

Innowacje na 720 arach

HAN'S LASER zainwestował ok. 250 milionów USD w budowanie super nowoczesnej hali produkcyjnej złożonej z ponad 120 sprzętów i urządzeń do wykonywania pomiarów, które umożliwiają wyprodukowanie 600 obrabiarek laserowych dość dobrej mocy rocznie. Produkcja odbywa się na powierzchni 230 000 metrów kwadratowych, lecz aż 72 000 metrów kwadratowych firma zarezerwowała na rozwijanie innowacji. Firma uzyskała osiem patentów międzynarodowych dotyczących nowatorskich rozwiązań w technologii laserowej, w tym do głębokiego lasera UV, 5 niezwykle ważnych patentów na rynku USA, 521 patentów na szczeblu krajowym, prawa autorskie do 45 aplikacji komputerowych.

Filie HAN'S LASER możemy wyszukać przykładowo w USA, Niemczech lub Zjednoczonych Emiratach Arabskich jak również w Rosji lub Brazylii. FIBERJET G3015F Wycinarka laserowa G3015F to dojrzały, sprawdzony sprzęt, który w 2012 roku znalazł się w na czołowych pozycjach najbardziej innowacyjnych urządzeń w przemyśle maszynowym. Posiada bardzo dużo zalet na rozwiązaniami konkurentów. Przy niezwykle dużej wydajności jak również szybkości przecinania, gwarantuje niskie koszty jego stosowania, doskonałą stabilność, obróbkę najwyższej jakości a poza tym bardzo duże możliwości adaptacyjne do wskazanej specyfiki urządzenia.

W Polsce dystrybutorem laserów fiber firmy HAN'S LASER obecnie jest firma TECHJET, specjalizująca się w pierwszej kolejności w dostarczaniu różnych technologii przecinania, której zaufało już kilkudziesięciu przedsiębiorców w całym kraju. Firma ma też własne centra obróbcze świadczące usługi cięcia. Wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na to, że niezwykle chętnie rozpowszechnia wiedzę z zakresu proponowanych technologii, a właścicielom ich urządzeń zdradza nie tylko tajemnice dotyczące cięcia, lecz także prowadzenia biznesu opartego na obrabianiu materiałów.

Inf. prasowa / www.pressoffice.pl


Maszyny laserowe
Lasery nowej generacji typu fiber | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

jakie mają państwo opinie o laserze fiber a chodzi mi dokładnie o wycinarkę laserową firmy eagle pytam też na innym forum ale jeszcze bez odpowiedzi a potrzebuje do pewnej pracy
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba