Kancelaria adwokacka prowadząca rozwody w Katowicach — jak wybrać dobrą?
Biznes i Finanse

Kancelaria adwokacka prowadząca rozwody w Katowicach — jak wybrać dobrą?

Dostępność usług prawniczych jest w Polsce bardzo dobra, zwłaszcza w dużych miastach. Powoduje to jednak, że czasem nie wiadomo, na którą ofertę się zdecydować, zaś wybór dobrego prawnika jest szczególnie istotny w ważkich sprawach. Rozwód zdecydowanie do nich należy. Zastanawiasz się, jak wybrać dobrą kancelarię adwokacką do rozwodu w Katowicach? Dowiedz się tego z tekstu.

Postępowanie rozwodowe —  niezbędne kompletne usługi

Każdy adwokat podejmujący się prowadzenia rozwodu proponuje kompletne prowadzenie postępowania, od momentu napisania pozwu (bądź odpowiedzenia na pozew otrzymany), aż po orzeczenie rozwodu na sali sądowej. Jednak czasami przydają się też usługi dodatkowe, jak organizacja mediacji przedsądowych, będących dobrym rozwiązaniem w przypadku par skonfliktowanych, a jednocześnie chcących rozwieść się szybko, bez toczenia batalii sądowej. Poza tym dobry adwokat pomoże w zbieraniu dowodów —  niektóre prowadzące w Katowicach rozwody kancelarie adwokackie np. zlecają badania dowodów, mające na celu wykazanie winy drugiej strony na sali sądowej. Potrzebne może być też zlecenie zebrania dowodów detektywowi —  uznane firmy mają szerokie kontakty.

Liczy się doświadczenie

Na pewno do poprowadzenia swojego rozwodu warto wybrać prawnika czy firmę o dużym doświadczeniu w tym zakresie. Oczywiście młody, dopiero zaczynający swoją praktykę prawnik także na pewno ma dużą wiedzę oraz jest zaangażowany w sprawy klienta, w dodatku może mieć niższe ceny. Rozwód jest jednak bardzo ważną sprawą, podczas postępowania zapadają decyzje ważące na całym przyszłym życiu (jak choćby podział majątku), dlatego nie można powierzać jego poprowadzenia osobie, której może brakować doświadczenia i z tego względu może np. nie wiedzieć, jak zareagować na zmieniające się okoliczności.

Fachowa pomoc w trudnej sytuacji

Nawet dla osób bardzo chcących się rozwieść nie jest to łatwa sytuacja i miłe postępowanie. Pomoc dobrego prawnika jest nieoceniona, pozwalając zadbać o interesy, ale też dając komfort psychiczny.

Zobacz również