Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
Moda i Styl

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny w obecnych czasach nierzadko bywają planowane wspólnie przez parę, nie są zatem wielkim zaskoczeniem. Razem można też dokonać zakupu pierścionka. Niemniej w wielu przypadkach panowie nadal chcą zaskoczyć swą wybrankę, oświadczając się w tradycyjny, romantyczny sposób. Jak wówczas samodzielnie wybrać idealny pierścionek, niezbędny element tego wydarzenia? Przeczytaj i sprawdź!

Jaki rozmiar?

Rozmiar pierścionka to na pewno najważniejszy aspekt, jednocześnie sprawiający najwięcej trudności. Oczywiście zawsze można produkt powiększyć lub pomniejszyć, jednak na pewno każdy mężczyzna wolałby uniknąć takiej konieczności. Sposobem na poznanie rozmiaru palca ukochanej w taki sposób, by niczego się nie domyśliła, będzie po prostu zmierzenie, na przykład suwmiarką, średnicy noszonych przez nią pierścionków.

Kwestia wyglądu

Kolejna ważna kwestia to wygląd, jakim będzie odznaczał się pierścionek zaręczynowy . Można postawić na bezpieczne rozwiązanie, czyli wybrać nieśmiertelną klasykę —  wyrób z żółtego złota z białym, czyli tak naprawdę przezroczystym, brylantem. Kiedy jednak chce się mieć pewność, że biżuteria będzie idealnie pasowała do preferencji przyszłej panny młodej, warto sprawdzić, jakie ozdoby nosi na co dzień. Jeśli preferuje srebro, lepszym wyborem niż żółte złoto może być metal biały. Taki pierścionek doskonale skomponuje się z biżuterią noszoną przez kobietę. Poza tym obecnie wiele pań woli ten wariant kruszcu, postrzegając go jako bardziej nowoczesny oraz modny. Klasyka będzie zaś idealna dla miłośniczek tradycji. Gdy natomiast nie wiadomo, na jaki kruszec postawić, można wybrać idealny kompromis —  ozdobę wykonaną z połączenia tych metali.

Warto też poznać upodobania wybranki co do stylu i fasonu pierścionka. Panie mają zwykle ścisłe preferencje dotyczące wielkości wyrobów biżuteryjnych czy poziomu ich ozdobności. Jedne wolą skromniejszą biżuterię, inne zaś — wystawną.

Idealny wybór

Wybór idealnej biżuterii na zaręczyny jest prostszy niż się wydaje, wystarczy poznać podstawowe wymogi wybranki. Poza tym jednak warto pamiętać, że w przypadku oświadczyn najbardziej liczy się sam gest. Pierścionek jest tylko dodatkiem i symbolem —  choć oczywiście bardzo ważnym.

Zobacz również