Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Jak dbać o samochód zimą

Czytelnia > Dział: 

Perfekcyjny samochód przez cały rok: zima z Soft99 |  Każdy kierowca traktuje swój samochód jak własną wizytówkę. To dlatego myjemy i dbamy o nasze pojazdy. Ale to co łatwe przez większość roku, zimą staje się skomplikowane. Śnieg, błoto i niskie temperatury nie ułatwiają dbania o czystość samochodu. Warunki zimowe mają jednak duży wpływ na kondycję auta. Sól rozsypywana na drogach uruchamia procesy korozji lakieru i karoserii, zamarzające szyby narażają na uciążliwe drapanie ich codziennie rano, a odkładający się w kołach śnieg i lód utrudnia prowadzenie, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo.
Soft99 prezentuje kilka porad, których zastosowanie ułatwi kierowcom życie gdy spadnie pierwszy śnieg i chwyci mróz. Z każdej z nich można skorzystać przed zimą, aby spokojnie i bezpiecznie korzystać z samochodu.


Zamarznięte szyby
Od lat używamy rozmrażaczy w spray lub atomizerze. Ich działanie oparte jest na prostej zasadzie - lód rozpuszczany jest przez spryskanie go roztworem alkoholu metylowego. Jakość wielu marek rozmrażaczy jest dyskusyjna, a działanie - jednorazowe. Zaraz po użyciu odmrażacza alkohol odparowuje z szyby, pozostawiając na niej warstwę wody. A to oznacza, że cały cykl trzeba powtórzyć od początku.

Rozwiązaniem tego problemu jest nałożenie na szybę jeszcze przed sezonem delikatnej, przezroczystej powłoki, która przeciwdziała osadzaniu się wody. W ten sposób nie trzeba ułatwiać sobie skrobania szyb - bo można po prostu wyeliminować jego przyczynę. Przykładem takiej powłoki jest kwarcowa Ultra Glaco Long Type, spełniająca podwójną rolę zabezpieczenia i “niewidzialnej wycieraczki”.

Co jednak zrobić, jeśli zapomnieliśmy o wcześniejszym przygotowaniu a złapał mróz i szyby się oszroniły? Wyjątkowy Glaco DeIcer rozwiązuje problem całkowicie i na długo: to specjalny rozmrażacz zawierający poza roztapiającym lód alkoholem niewidzialne atomy krzemu. Jednorazowa aplikacja (dokładnie taka sama jak w przypadku przeciętnego rozmrażacza) nie tylko roztopi lód, ale pozostawi na szybie warstwę niewidzialnej, krzemowej powłoki odpychającej wodę. W ten sposób zarówno usuniemy lód i zabezpieczymy się przed jego powstawaniem na przyszłość!


Sól drogowa
Chlorek sodu, powszechnie stosowany jako środek roztapiający śnieg i lód na polskich drogach, ma destrukcyjny wpływ na lakier i karoserię samochodu. Stosunkowo często kierowcy korzystają już z zimowej konserwacji podwozia, jednak przez zimę często zapominamy o lakierze. Aura nie sprzyja bowiem częstemu myciu.
Dlatego też warto jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego zadbać o karoserię w podwójny sposób - zabezpieczyć ją przed wpływem soli i zmniejszyć częstotliwość mycia nie tracąc czystości. Sposobem na to są dedykowane woski Fusso Coat. Ich hybrydowy skład - naturalne woski, Carnauba, polimery - zapewnia szereg pożądanych przez kierowców właściwości. Tradycyjna funkcja wosku to nadanie karoserii połysku i pogłębienie koloru lakieru, w czym Fusso Coat nie ma sobie równych w klasie, jednak jego skład powoduje, że po nałożeniu tworzy on na karoserii ściśle przylegającą do lakieru powłokę której nie penetruje woda ani sól, i która uniemożliwia wejście soli w reakcję z lakierem. Właściwości odpychania wody (hydrofobowe) powodują równocześnie, że na samochodzie trudniej osadza się szron, śnieg i lód a samo auto mniej się brudzi. Dzięki temu można zredukować częstotliwość mycia, utrudnionego zimą i wciąż mieć zadbany, świeżo wyglądający samochód.Osadzanie się lodu na kołach
To niebezpieczne zjawisko tworzy się, gdy śnieg lub woda znajdują na feldze punkt zaczepienia, którym najczęściej jest lokalne zabrudzenie. Wbrew pozorom wzór felgi ma drugorzędne znaczenie - tak długo jak koło jest gładkie a woda nie może skupić się w jednym miejscu, tak długo utworzenie się warstwy lodu jest znacząco utrudnione. Efekty takiego zjawiska są znane kierowcom: wibracje jak przy niewyważonych kołach (na feldze przeciętnego samochodu kompaktowego potrafi zbudować się warstwa lodu o masie nawet kilku kilogramów!) powodują zmniejszenie komfortu prowadzenia, znaczące pogorszenie jakości pracy zawieszenia, radykalnie przyspieszają zużycie amortyzatorów, elementów gumowo-metalowych i końcówek drążków kierowniczych.

Jak uniknąć tworzenia się brył lodu w kołach? Należy utrzymywać je w czystości, co w okresie zimowym jest szczególnie trudne. Rozwiązaniem jest zastosowanie na umyte koło preparatu który uniemożliwia osadzanie się brudu drogowego i pyłu z klocków hamulcowych. Soft99 oferuje w tym sezonie nowo opracowany komplet produków specjalnie stworzonych do tych potrzeb. Pierwszym z nich jest Soft99 Wheel Tonic 400 - środek do czyszczenia felg dostarczany z wygodną, gąbkową szczotką. Specjalna formulacja umożliwia wyczyszczenie kół z każdego brudu nawet w niskich temperaturach zewnętrznych, a dołączona szczotka pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Łatwość użytkowania i bardzo wysoka skuteczność pozwalają każdemu wyczyścić koła nawet zimą.

Drugim z produktów jest Wheel Dust Blocker - rewolucyjna powłoka na felgi samochodowe, wykorzystująca po raz pierwszy w tej branży charakterystykę nanocząsteczek aktywnie odpychających brud. Ta technologiczna innowacja polega na tym, że gładka w dotyku powłoka układa się w warstwę kryształków widocznych dopiero pod mikroskopem. Kryształki te są twarde i rozbijają drobiny brudu na mniejsze cząstki, które nie mogą się przyczepić do pokrytej powłoką felgi. Efektem zastosowania jest utrzymanie czystości koła a przez to - uniemożliwienie osadzania się śniegu i lodu.
--
Inf. prasowa
 

Jak dbać o samochód w zimie
Porady | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Hej!! Jakie polecacie kosmetyki samochodowe na blachę i szkło chodzi mi o to żeby podczas mrozu nie zamarzała woda na masce samochodowej i na szybach jest taki kosmetyk w ogóle i gdzie w Oleśnicy można kupić tego typu kosmetyki do samochodu??.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba