Dzisiaj jest: Wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Grzejniki łazienkowe z inoxu wypełnione fluidem

Czytelnia > Dział: 

grzejnik-lazienkowy-inox-2012 nr 2_2.jpgOsoby, które chcą zakupić do łazienki ekonomiczny i minimalistyczny grzejnik, który jest przeciwieństwem przesadzonych wzorniczo, a co za tym idzie drogich, produktów przypominających rzeźby, powinny wziąć pod uwagę 2012 i Doris. Modele te posiadają grzałkę nurkową ze stali nierdzewnej inox i specjalny płyn grzewczy Fluide, dzięki któremu grzejnik elektryczny ogrzewa podobnie jak tradycyjny.

Sto lat temu angielski inżynier Harry Brearley poddał działaniom octu i soku z cytryny wymyśloną przez siebie stal, którą była mieszanka żelaza, węgla i chromu. Odkrył, że materiał ten nie rdzewieje i w ten sposób jako pierwszy użył nazwy stal nierdzewna. Następnie Anglikowi udało się przekonać do swojego wynalazku jednego z producentów noży i tak zaczęła się historia użycia inoxu. Stal ta kojarzy się dziś jako materiał wykorzystywany głównie w kuchni tj. do produkcji nie tylko noży, ale także sztućców, garnków czy lodówek.

Atlantic Polska wykorzystuje stal nierdzewną inox do wykonywania grzałki nurkowej, czyli takiej, która zanurzona jest w płynie grzewczym. Klasyczny przykład takiej grzałki znajduje się we wnętrzu czajników elektrycznych. Jednak do produkcji suszarek łazienkowych 2012 i Doris użyto także stali wysokogatunkowej ST 321, z której stworzona jest ich obudowa (pokryta lakierem typu epoxy-polyester w kolorze białym).

Termoprzewodzący fluid, którym wypełnione jest wnętrze obydwu grzejników to oleisty płyn przewodzący ciepło, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła, zbliżonego charakterem do tego z Centralnego Ogrzewania. Dodatkowo Doris można podłączyć do instalacji C.O., a grzejnik ten posiada także Ventilo, czyli wbudowany niezależny wentylator o mocy 1000 W. Dzięki niemu możemy szybko ogrzaćgrzejnik-lazienkowy-inox-2012 nr 1_3.jpg łazienkę, a po wykonaniu zadania, termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia.

Grzejniki posiadają funkcję, która pozwala na załączenie pełnej mocy grzejnika na dany okres czasu. Funkcja Boost, w którą wyposażono 2012 załącza ją na 2 godziny, natomiast Turbo w Doris na 15 minut, pół godziny, godzinę lub 2 godziny. Uruchamia się ją poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się na termostacie, a po wykonaniu zadania, urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Z kolei model 2012 wyposażono dodatkowo w funkcję suszenie, która umożliwia automatyczne załączanie Boost co 24 godziny. W ten sposób mamy możliwość suszenia ręczników każdego dnia tygodnia o tej samej porze.

Obydwie suszarki łazienkowe posiadają elektroniczny termostat temperatury z zakresami pracy temperatur Komfort, Antyzamarzanie i Eko, który wyposażono w blokadę ustawień zabezpieczającą przed dziećmi. Urządzenia są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny. Opcjonalnie można dokupić do nich Digi Pilot, czyli naścienny programator, który wyposażony został w duży i podświetlany ekran ciekłokrystaliczny.

Grzejniki Atlantic Polska przeznaczone są dla osób, które w łazience jedną ze ścian mają w jaskrawym zielonym lub niebieskim kolorze. Zainstalowanie białego grzejnika na kolorowej ścianie sprawi, że ze względu na kontrast, będzie przykuwał uwagę. Takie pomieszczenie można urządzić w sposób bardziej nowoczesny, z białymi drzwiami, które mają okrągłą szybę kojarzącą się z łodzią podwodną, a także z grafitowymi płytami z gresu na podłodze. Z kolei osoby, które pragną bardziej klasycznej łazienki mogą pomyśleć o ściance obłożonej białą cegłą, za którą jest prysznic, jak i płytkach na podłodze w tym samym kolorze. Całość można uzupełnić o czarne meble, zarówno blat pod umywalkę, jak i stolik ze zgrabnymi, metalowymi nóżkami.

Natomiast osoby, które nie chcą uwidaczniać suszarki łazienkowej, powinny urządzić modernistyczną łazienkę, w której zainstalują ją na białej ścianie. Pozostałe ściany mogą być w ciemnobrązowym kolorze, natomiast płytki na podłodze jasnobrązowe. Istotnym elementem w takim pomieszczeniu będzie kabina bez brodzika typu walk-in, z przezroczystą szybą i deszczownicą.

2012 wyprodukowano w wersji Slim, która posiada szerokość 400 mm i głębokość 85 mm, natomiast wysokość 800 mm (300W) lub 1250 mm (500W). Jej ceny wynoszą 554 zł (300W) lub 615 zł (500W). Natomiast wersja Classic tego modelu ma szerokość 480 mm i głębokość również 85 mm, a wysokość 1013 mm (500W) lub 1464 mm (750W). Kosztuje 603 zł za urządzenie z mocą 500W lub 677 zł z mocą 750W. Model Doris posiada szerokość 550 mm, głębokość 130 mm, a wysokość 1239 mm (1750W) lub 1772 mm (2000W). Cena wynosi 1 230 zł (1750W) lub 1 353 zł (2000W).
Nadawca: Atlantic Polska
Autor artykułu: Rafał Stachlewski

 

Grzejniki Oleśnica, Wrocław tanio - gdzie | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Chciałabym kupić do swojego domu grzejniki kanałowe do salonu, podobają mi się takie grzejniki - estetyczne i eleganckie. Byłam w Oleśnicy w kliku sklepach ale niestety nigdzie ni można kupić grzejników kanałowych, czy jedyne wyjście to jechać do Wrocławia czy może w Oleśnicy jest sklep w którym kupię grzejniki kanałowe, bo jeśli w Oleśnicy nie ma to pojadę na Wrocław, tylko napiszcie w jakim sklepie we Wrocławiu są grzejniki Castorama chyba i jeszcze są jakieś sklepy? Monia
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Interesują cię grzejniki łazienkowe inox w Oleśnicy to nie spotkałem się z takimi grzejnikami i najprędzej to znajdziesz w sklepach z grzejnikami we Wrocławiu
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Może ktoś się orientuje gdzie w Oleśnicy kupię grzejniki łazienkowe takie o których tu mowa w tym materiale jaki sklep z grzejnikami w Oleśnicy państwo możecie polecić? Interesuje mnie grzejnik łazienkowy inox Zehnder Quaro czytałem opinie o tym grzejniku i ludzie chwalą dlatego też szukam sklepu żeby się dopytać szczegółów o tym grzejniku do łazienki. Pozdrawia Paweł z Oleśnicy
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wszelkie urządzenia grzewcze w tym i grzejniki do łazienki i kuchni cze też innych pomieszczeń kupisz w Oleśnicy w sklepie na ul Wojska Polskiego. A ty chcesz grzejniki z firmy Atlantic? A tego to nie wiem czy tak kupisz ale możesz się zapytać. We Wrocławiu jest hurtownia grzejników to jak byś chciał kupić tanio to możesz sprawdzić ceny we Wrocławiu w hurtowni. Wybór jest przeogromny grzejniki panelowe, grzejniki aluminiowe, konwektorowe grzejniki kompaktowe i panelowe kermi, manaut, emar i inne , w tej hwili nazwy hurtowni nie pamiętam ale jak tylko będę w domu to mogę podać ci nazwę bo mam w domu na rachunku dokładny adres hurtowni gdzie kupowałem jak i nr telefonu jak byś chciał się dowiedzieć przez telefon co i jak
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba