Dzisiaj jest: Wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Konwektor czy promiennik do kuchni

Czytelnia > Dział: 

thumb_nicobar_2.jpgKonwektor czy promiennik do kuchni  |  Grzejnik elektryczny w kuchni powinien mieć uchwyt, który umożliwia suszenie ręczników i szmatek. Zaletą konwekcyjnego jest mały rozmiar, wbudowana dmuchawa i niska cena. Jednak promiennikowy sam obniża temperaturę, gdy wietrzymy po zrobieniu obiadu i zapobiega cyrkulacji kurzu.
 

Grzejnik konwekcyjny


Konwektory wykorzystują efekt unoszenia się ogrzanego powietrza, które wydostając się z grzejnika powoduje cyrkulację powietrza. Na fakt, iż jest to najtańszy sposób ogrzewania, wpływa również uwzględnienie w emisji, wszystkich gratisowych kalorii ciepła, jakie docierają do danego pomieszczenia (ciepło słoneczne, ciepło ludzkiego ciała, itp.). Niestety wraz z przemieszczającymi się masami powietrza o różnych temperaturach, wędruje kurz, który może osiąść w bezpośrednim otoczeniu grzejnika (ważne szczególnie dla alergików i astmatyków).

Najtańszym grzejnikiem produkowanym przez Atlantic Polska, który posiada ramię do suszenia szmatek i ręczników kuchennych, jest Nicobar. Posiada on element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym, którego 2-⁠stopniowa moc wynosi 1000/⁠1800W i kosztuje jedynie 499 zł. Dodatkowo wbudowano w niego wentylator Ventilo, który jest w stanie podnieść temperaturę o 4 st. C. dosłownie w kilka minut. Aby zminimalizować zanieczyszczenia powietrza w kuchni urządzenie posiada siatkowy filtr powietrza.
 

Elektroniczny promiennik ciepła


W przeciwieństwie do grzejników konwekcyjnych, promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii. Urządzenia te wykorzystują efekt frontalnej emisji termoelektrycznych fal cieplnych, które ogrzewają podobnie jak promieniowanie słoneczne czy ciepło z kominka. Promieniowanie to rozprzestrzenia się w linii prostej, pozwalając na przejmowanie wytworzonego ciepła przez nas samych i przedmioty z naszego otoczenia.

Tatou Bains kosztuje 984 zł (1000W) lub 1 046 zł (1500W), również posiada element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym, z tym, że niskotemperaturowy i płytowy. Ten grzejnik promieniujący wyposażono w cyfrowy termostat temperatury, za pomocą którego uruchomić można, przydatną szczególnie w kuchni, funkcję Wietrzenie.

Praca tego automatycznego systemu wykrywania otwartych okien, polega na wychwytywaniu przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia i przerywaniu jego pracy na określony czas. W momencie wietrzenia po zrobieniu obiadu, grzejnik nie dopuszcza więc do wytwarzania energii, która wówczas byłaby praktycznie w całości zmarnowana.

Ten promiennik Atlantic Polska wyposażony jest w inny, równie przydatny w kuchni, system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu i jego osiadanie w otoczeniu urządzenia. Zalecany jest dla alergików, astmatyków i osób mających problem z drogami oddechowymi.

Link do zakładki nt. produktów na stronie producenta
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/suszarki_lazienkowe

Nadawca: Atlantic Polska
Autor artykułu: Rafał Stachlewski  

 

Elektroniczny promiennik ciepła
czy Grzejnik konwekcyjny | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Gdzie w jakim sklepie w Oleśnicy są grzejniki elektryczne energooszczędne do pokoju? Tak chociaż aby grzały do temperatury 19-20 stopni. Cena za grzejnik żeby nie przekraczała 300 zł no i zasadnicze pytanie jaki grzejnik lepiej wybrać czy olejowy czy konwektorowy który jest lepszy do pokoju? Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam.
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Sklepy typu armatura sanitarna jak sklep Matex albo Armax armatura sanitarna, technika grzewcza. Tego typu sklepów w Oleśnicy jest kilka w których kupisz grzejniki. Albo też sklep Castorama ale to już Wrocław.
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Właśnie armatura sanitarna ... jutro podjadę do tych dwóch sklepów Matex io Armax a w ostateczności te grzejniki elektryczne energooszczędne kupię w Castoramie jak w Oleśnicy nic nie będzie albo ceny będą duże ,dzięki!
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Grzejnik konwektorowy ma dwie zalety nad grzejnikiem olejowym, grzejnik konwektorowy jest tańszy i jest wyposażony w dmuchawę, dmuchawę można wyłączać . Dodatkowo ma większą max moc 2000 W a nie 1500 W i jak by nie brać pod uwagę kosztu zużytej energii w danym czasie to na pewno grzejnik konwektorowy szybciej zagrzeje pomieszczenie do oczekiwanej temperatury Smile
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Planuję kupić piec kondensacyjny i grzejniki płytowe no i mam mały dylemat bo w jednym sklepie we Wrocławiu pan sprzedawca zaproponował mi zamiast kilka dużych grzejników i mniejsze odpowiedniki które to są wykonane w technologii konwekcyjnej i takie grzejniki będą mniejsze od grzejników płytowych. W związku z tym ma dwa pytania. Czy grzejniki konwekcyjne mogą działać na niskich temperaturach? I drugie pytanie czy w jednej instalacji można mieszać grzejniki płytowe/radiacyjne z konwekcyjnymi? Może jakieś problemy z ustawieniem temperatury na grzejnikach i inne problemy? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Marek, Wrocław
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Czy grzejniki konwekcyjne mogą działać na niskich temperaturach?
Tak, mogą pracować na niskich temperaturach ale ze względu na niższą temperaturę zasilania i powrotu będą one nieco większe niż takie które działają np na parametry 80/60.

Czy w jednej instalacji można mieszać grzejniki płytowe/radiacyjne z konwekcyjnymi?
Oczywiście mowa jest o mieszkaniu? Ja generalnie nie chciałbym mieć ogrzewania konwekcyjnego i radiacyjnego w mieszkaniu. Ale czy można mieć te dwa rodzaje grzejników w jednym mieszkaniu to tego nie wiem ,aż tak dobrze się nie znam w tych sprawach.
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
ktoś coś wie na temat grzejnika Tatou Bains 1000w jakie macie opinie o Tatou Bains 1000 w ? przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem chociaż wady i zalety
w górę
Już ktoś oddał 1 głos