Dzisiaj jest: Środa, 19 września 2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Egzotyczne wyjazdy wymagają starannego przygotowania

Czytelnia > Dział: 

Jesienią i zimą Polacy częściej niż w sezonie letnim decydują się na wyjazdy do takich miejsc, jak Tajlandia, Filipiny, Afryka czy Ameryka Południowa. Podróż do wielu z nich wiąże się z obowiązkiem wykonania przed wyjazdem szczepień chroniących przed chorobami egzotycznymi. Eksperci radzą też, by dobrze wyposażyć swoją apteczkę. Osoby wybierające się na egzotyczną wyprawę powinny też zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Egzotyczne wyjazdy wymagają starannego przygotowania. Oprócz przelotu, bazy noclegowej i planu zwiedzania należy zadbać także o zdrowie. Podstawą są obowiązkowe szczepienia przeciwko chorobom powszechnym w miejscu planowanego wypoczynku. Informacje o tym, jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do konkretnego kraju, można znaleźć m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tam też na bieżąco publikowane są informacje o sytuacji zdrowotnej w poszczególnych częściach świata, m.in. o panujących epidemiach.

Jeżeli w kraju, w którym obowiązkowe jest szczepienie przeciwko danej chorobie, turysta zachoruje na nią, ubezpieczyciel ma prawo odmówić mu pomocy i wypłaty odszkodowania, powołując się na rażące niedbalstwo ubezpieczonego. Warto również podkreślić, że w krajach, gdzie obowiązkowe jest szczepienie, należy mieć przy sobie tzw. żółtą książeczkę, czyli książeczkę szczepień, Międzynarodowy Certyfikat Szczepień – mówi Małgorzata Morańska, specjalista ds. PR i marketingu w firmie Europ Assistance Polska, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.

W czasie egzotycznych wakacji najczęściej zgłaszanymi do centrów alarmowych ubezpieczycieli problemami zdrowotnymi są zatrucia pokarmowe, drobne urazy i rany, które źle się goją w wilgotnym klimacie. Turyści często zgłaszają także ugryzienia i ukąszenia przez zwierzęta. W innym klimacie łatwo ponadto o problemy ze strony układu pokarmowego, przede wszystkim biegunki i zaparcia. Dlatego w podróży niezbędna jest dobrze zaopatrzona apteczka.

Egzotyczne kierunki wiążą się z długotrwałą podróżą, ze zmianą czasu, a wówczas organizm reaguje osłabieniem i mniejszą tolerancją. Warto przed takimi podróżami przygotować swój organizm na takie zmiany, przestawić swój zegar biologiczny, nie forsować go zbytnio i przygotować się do tego, że możemy faktycznie nie tolerować nawet najbardziej sprawdzonych potraw w danym środowisku. Aby uniknąć ryzyka chorób ze strony układu pokarmowego, należy bezwzględnie przestrzegać higieny, unikać spożywania surowych mięs i ryb, często myć ręce, korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł wody – mówi Małgorzata Morańska.

W niektórych regionach świata trudno jest zorganizować opiekę medyczną o podobnym do europejskiego standardzie. Proces organizacji pomocy medycznej w takich krajach jest czasami dłuższy i wiąże się z długim transportem do placówki medycznej o wysokim standardzie. Jak podkreśla Morańska, podróżujący powinni więc zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które np. pokryje koszty leczenia czy transportu do Polski.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Egzotyczne wyjazdy na wakacje - przygotowanie | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

dla mnie egzotyczne wyjazdy wakacyjne to rok w rok głównie Chorwacja ale także Ameryka Południowa dlatego też nie mogę doczekać się wakacji i urlopu Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
gdzie na egzotyczne wakacje w lipcu na dwie osoby do 4 tysięcy , tylko europa a najlepiej jak by to było na miejscu czyli w polsce ale czy są w polsce egzotyczne miejsca żeby fajnie spędzić urlop w bieszczadach nigdy nie byłem więc może bieszczady bo morze bałtyk jak i tatry i szklarsa poręba odpada co radzicie w takim wypadku ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
W Polsce egzotyczne miejsca? hmmm... Zależy co rozumiesz pod słowem "egzotyczne". Co do Bieszczad, to byłam dwa razy, piękne krajobrazy, dużo zieleni, góry raczej drzewiaste ale jest bardzo ładnie i atrakcje też są jak to w górach. Jeśli już byś pojechał w Bieszczady to koniecznie wybierz się nad Jezioro Solińskie, to jezioro jest blisko miejscowości Solina. Można popływać jachtem, polecam bo przygoda fajna. Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Gdzie jechać na wakacje marzeń, jakie ciekawe miejsca polecacie? Mój facet wygrał kupon na wakacje o wartości do 4000 euro no i musimy wybrać sobie miejsce w którym chcielibyśmy spędzić wakacje marzeń Smile Chodzi nam o to by ten spędzony czas na wakacjach był niezapomniany. Patrzyliśmy na ofertę wakacji na Dominikanie bo zawsze chciałam tam pojechać ale jak zagłębiliśmy się w ofertę to na Dominikanie nie ma nic interesującego a to mają być wakacje marzeń. Jest niebezpieczna dzicz ale tu chyba nawet z przewodnikiem miałabym trochę obawy, no chyba że Wojciech Cejrowski byłby naszym przewodnikiem Wink Generalnie to chcemy na te wakacje pojechać nad ocean (obojętnie który), ale żeby było naprawdę ciekawie i żeby nie było tak, że po dwóch dniach nie ma co już robić a tylko leżeć na plaży. Chcemy dużo pozwiedzać. Zatem jakie egzotyczne miejsca polecić możecie na wakacje marzeń?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Kilka lat do tyłu byłam z chłopakiem i dzieckiem na wakacjach na Dominikanie i bardzo nam się podobało ale to też zależy jakie ma się oczekiwania. My się zapuszczaliśmy i sami sobie zorganizowaliśmy wycieczki autokarowe a także piesze. Ceny za autokar są naprawdę nie wygórowane a wręcz ceny są niskie. Jest co zwiedzać, możecie pojechać na raffting katamaranem, świetna sprawa, polecam też odwiedzić największe delfinarium na świecie i można popływać z delfinami - frajda nie zapomniana do końca życia Smile . A jakie jedzenie dobre to po prostu palce lizać!!! Smile Ocean jest mega, woda krystalicznie czysta, ciepła, po prostu świetna sprawa! Byliśmy w resorcie gdzie było sporo małych dzieci także jak macie dzieci to można je tam oddać, jest tam specjalne przedszkole także można się trochę oderwać od dzieci i poszaleć bardziej Smile . Dzieci można oddać za darmo pod opiekę opiekunek, przynajmniej w tym miejscu gdzie my byliśmy. Jak czytałam z chłopakiem opinie o Dominikanie to chyba była tylko jedna negatywna opinia na kilkadziesiąt pozytywnych opinii także to też o czymś świadczy Smile polecam bo jest bardzo fajnie i niezapomniane wakacje przygoda mega i jak będziemy mięli pieniądze i czas to z pewnością pojedziemy jeszcze raz na Dominikanę ale może tym razem w inny rejon Smile pozdrawiam
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba