Dzisiaj jest: Wtorek, 13 listopada 2018 Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Dekoracyjny piec na pellet

Czytelnia > Dział: 

thumb_nuance_aranzacyjne_2.jpgPellet jest odnawialnym źródłem energii, przy spalaniu którego uwalniana jest symboliczna ilość dwutlenku węgla. Poza tym jest czysty, łatwy do magazynowania, a ogrzewanie nim proste w obsłudze. Piece C.O., do spalania pelletu, w 4 kolorach, zastąpić mogą, jako dekorację pomieszczenia, tradycyjny kominek.

Ogrzewanie pelletem

Pellet jest jednym z odnawialnych źródeł energii, gdyż powstaje z trocin, ścinek i wiór, czyli produktów ubocznych obróbki drewna. Ten wysuszony i rozdrobniony materiał, jest podgrzewany, w wyniku czego składnik drewna, jakim jest lignina, wykazuje właściwości kleju. Gorąca masa cząsteczek ligniny i celulozy jest następnie granulowana, tak, aby uzyskać ostatecznie postać małych granulek.

Jedynym skutkiem spalania tego drzewnego granulatu są śladowe ilości popiołu (ok. 5kg na tonę spalonej biomasy) i minimalne ilości dwutlenku węgla, który wykorzystywany jest przez rośliny do produkcji tlenu. Zaletą jest również czystość w piecu i wokół pieca, ze względu na bardzo małą ilość pyłu ze spalania. Ten produkt grzewczy sprzedawany jest w 10kg lub 20 kg workach, dzięki czemu może być łatwo transportowany i przechowywany.

piec-pellet.jpg
Piec C.O. na pellet

Atlantic Polska wprowadził do oferty, w te wakacje, automatyczny piec C.O. Nuance, z zamkniętym obiegiem spalania granulatu drzewnego, o średnicy 6 mm. Dostępny jest w wersji:
- 6 kW, która przeznaczona jest do domu o powierzchni 100 metrów kw.

- 9 kW na 150 metrów kw.

To urządzenie klasy energetycznej A, które podczas pracy pobiera 110 W mocy. Do wykonania jego obudowy, wykorzystano stal wysokogatunkową RST 235. Ma wysokość 123,8 cm, szerokość 56,1 cm, głębokość 50,5 cm, a waży 110 kg. W przypadku wersji 6 kW jego cena wynosi 16 605 zł, natomiast 9 kW - 17 220 zł.

Kocioł zawiera podajnik na pellet o pojemności 20 kg, który wystarcza na 42 godziny ciągłej pracy, co świadczy o bardzo wysokiej sprawności, na poziome 94%. W przypadku wersji 6 kW maksymalne zużycie granulatu wynosi 1,35 kg/h, a wersji 9 kW są to 2 kg/h.

Nuance wyposażono w prosty programator, który gwarantuje ekonomiczną i wydają pracę. Steruje się nim za pomocą elektronicznego wyświetlacza dotykowego, wybierając jeden z 3 zakresów temperatur pracy. Piec posiada automatyczny system samozapłonu, tryb serwisowy z systemem alarmów świetlnych i dźwiękowych, a także blokadę ustawień termostatu np. przed dziećmi.

Alternatywa dla kominka

Nuance może być zainstalowany w salonie, gdzie będzie pełnił funkcję kominka, gdyż:
1. Nie brudzi pomieszczenia
2. Dostarcza bezpośrednio komfort cieplny
3. Widoczny płomień pomaga wytworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę
4. Dostępny jest w kolorze grafitowym, mokka, ciemno szarym i bordowym, dzięki czemu wkomponuje się w dowolne pomieszczenie.

W prostej bryle tego kotła zamknięto więc nie tylko komfort, ale również piękno.

Link do zakładki nt. produktu
http://www.atlantic-polska.pl/kociol-co/nuance/


Nadawca: Atlantic Polska | Autor artykułu: Rafał Stachlewski

Dekoracyjny piec na pellet
Ceny Sklepy Wrocław Oleśnica | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Gdzie kupię taki piec na pelet w Oleśnicy czy jedynie tak jak na stronie na zamówienie jest taki piec lub podobny piec jak byłem w dolmacie to tam nie mają pieców na na pellet
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ja tam nie wiem gdzie takie piece są w oleśnicy ale jak czegoś szukam to korzystam z wyszukiwarki, proponuję poszukać pod hasłem piec na pellet oleśnica ,pozdrawiam
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak by nie było w Oleśnicy takiego pieca to we Wrocławiu na pewno kupisz jest wiele firm sprzedających kotły piece na pellet , ekogroszek i inne obadaj firmy Lazar i Polmark lecz nie wiem czy w tych firmach kupisz kotły piece Nuance ale warto sprawdzić też jest sprzedaż wysyłkowa z Wrocławia i stosunkowo tanio .
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba