Biznes i Finanse

Czy system monitoringu GPS to korzystne uzupełnienie floty?

Przedsiębiorcy prowadzący biznes, w którym istotną rolę odgrywa przemieszczanie towarów, usług lub osób, powinni dużą wagę przyłożyć do sposobu, w jaki wykorzystują flotę oraz nakład pracy kierowców. Nowoczesny system monitoringu GPS to rozwiązanie, które stanowi nieocenione narzędzie na dzisiejszym rynku. Sprawdź, czy sprawdzi się w twojej firmie!

Pełna kontrola floty i czasu pracy kierowców

System satelitów od wielu lat pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym przemieszczania się urządzeń i pojazdów wyposażonych w odpowiedni nadajnik. Wprowadzenie tej innowacji na dobre zmieniło sposób, w jaki postrzega się funkcjonowanie działalności związanej z procesami transportowymi, dostawami czy prowadzeniem sprzedaży lub usług konsultingowych z dojazdem do klienta. Możliwość kontroli wielu istotnych parametrów jest niezwykle istotna zwłaszcza kiedy dysponuje się rozbudowaną flotą samochodów.

Dzisiejszy system monitoringu GPS umożliwia nie tylko sprawdzanie przebiegu tras, określanie położenia konkretnych pojazdów, prędkości pokonywania kolejnych kilometrów czy czasu i długości postojów. Nie można nie wspomnieć przy tym także o stosowaniu różnych rodzajów czujników (magistrala CAN i dane z komputera pokładowego, sonda paliwowa, fabryczne przyłącze do pływaka, elektroniczny czujnik otwarcia wlewu) w celu sprawdzania ilości, a także stopnia ubytku paliwa.

Warto przy tym zauważyć, że opisywany rodzaj monitorowania to nie tylko zestaw czujników lecz także dopracowane narzędzia analityczne. Dzięki nim możliwe jest rozważanie zbieranych danych do generowania raportów dziennych, tygodniowych i miesięcznych z perspektywy poszczególnych pojazdów czy kierowców.

Optymalizacja kluczowych procesów biznesowych

Wymienione zalety sprawiają, że system monitoringu GPS jest coraz powszechniej wdrażany nie tylko w dużych przedsiębiorstwach lecz także w mniejszych zakładach. Jest to zasługa bezdyskusyjnych korzyści płynących z dostępu do precyzyjnych danych, dzięki którym nakłady na wydatki operacyjne mogą być wykorzystywane w najlepszy dla danego biznesu sposób.

Zobacz również