Czy odżywka na przyrost mięśni jest niezbędna?
Biznes i Finanse

Czy odżywka na przyrost mięśni jest niezbędna?

Rozbudowana muskulatura zamiast ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej to marzenie wielu osób, zwłaszcza mężczyzn podejmujących trening na siłowni. Jego spełnienie jest na wyciągnięcie ręki, ale trzeba postawić na odpowiednie działanie. Często okazuje się, że sam trening to za mało i należy wdrożyć suplementację. Czy odżywka na przyrost mięśni będzie dobrym wyborem? Sprawdź!

Organizm potrzebuje wsparcia!

Choć aktywność fizyczna jest bardzo polecana dla zdrowia i dobrego samopoczucia, ciężkie treningi są też sporym obciążeniem dla organizmu. To samo dotyczy budowy masy mięśniowej, zatem w takim okresie organizm ma specjalne potrzeby. Chodzi przede wszystkim o duże zapotrzebowanie na kalorie, a także białko, węglowodany, aminokwasy, minerały i witaminy. Niektóre z tych substancji są potrzebne do budowania mięśni, inne — do regeneracji organizmu, a jeszcze inne —  do zwiększania jego wydolności, by możliwe były intensywne ćwiczenia. Odżywka na przyrost mięśni to przede wszystkim suplement białkowy. Organizm potrzebuje ogromnych ilości białka —  z pokarmów można dostarczyć tylko jego niewielką część.

To samo dotyczy kalorii —  osoby ćwiczące celem budowy muskulatury muszą zadbać o ich nadwyżkę. Jednocześnie spożywanie kalorycznych pokarmów obciążałoby układ pokarmowy i prowadziło do wzrostu poziomu tkanki tłuszczowej w ciele. Odpowiednie suplementy diety, jak węglowodanowe czy gainery, dają pożądane efekty i nie dopuszczają do niechcianych skutków ubocznych.

Bez suplementów ani rusz!

Wbrew pozorom, takie środki nie są stosowane tylko przez osoby, które chcą uzyskać wymarzony wygląd w rekordowo krótkim czasie. Zaleca się, by sięgać po nie także wtedy, gdy po początkowym okresie widocznych efektów metabolizm zwalnia i organizm nie działa już tak efektywnie. Są wówczas nieocenionym wsparciem.

Zobacz również