Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Continental otwiera Centrum Technologii Opon na Słowacji

Czytelnia > Dział: 

continental.jpgSłowackie Centrum Technologii Opon (TCP) jest częścią globalnego projektu inwestycyjnego TCP/GEP Campus, realizowanego przez Continental od 2012 roku. Projekt zakłada między innymi budowę nowego Centrum Testowania, umożliwiającego analizę opon, pomiary ich odporności na uderzenia oraz testy ContiKit. Nowoczesne Centrum Technologii Opon w Púchovie jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności badawczo-rozwojowej Continental. Placówka pozwoli, do 2016 roku, na zwiększenie liczby pracowników zajmujących się doskonaleniem technologii o około 15 procent. To wynik rosnącego zapotrzebowania rynku na nowe technologie wykorzystywane w produkcji ogumienia.

 „Inwestycja na Słowacji przybliża Continental do zajęcia pozycji najczęściej wybieranego producenta opon na świecie. Dzięki Centrum Technologii Opon w Púchovie poszerzamy naszą działalność badawczo-rozwojową, a tym samym podnosimy poziom jakości naszych produktów i stopień zaawansowania technologii ich wytwarzania – komentuje Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental AG i szef Działu Opon. „Wieloletnia tradycja produkcji opon w fabryce w Púchovie, doświadczenie pracowników i doskonała współpraca ze słowackim rządem oraz samorządem lokalnym sprawiają, że jesteśmy przekonani o sukcesie tego projektu” – dodaje Setzer.  

 

Rosnące zaangażowanie Continental na Słowacji jest konsekwencją Memorandum podpisanego w kwietniu 2013 roku przez przedstawicieli władz Republiki Słowackiej oraz Continental AG. Porozumienie, w zależności od rozwoju rynku w najbliższych latach, dotyczy zwiększenia w Púchovie o ponad pięć milionów sztuk, produkcji opon do samochodów osobowych, lekkich samochodów ciężarowych oraz pojazdów z napędem na cztery koła. Nowe Centrum Technologii będzie wspierać rozwój fabryki, co pozwoli na połączenie w jednym miejscu wiedzy wynikającej z prac badawczo-rozwojowych z wieloletnim doświadczeniem w produkcji opon.

 

Continental posiada na Słowacji filie działu motoryzacyjnego i działu ogumienia w Puchovie, Zvoleniu oraz Dolnej Vestenice. Fabryka opon Continental Matador Rubber w Púchovie produkuje opony do samochodów osobowych, z napędem na cztery koła, i samochodów ciężarowych, a także taśmy przenośnikowe. Odkąd Continental stał się udziałowcem spółki w 2008 roku, możliwości produkcyjne zakładu w Púchovie znacznie wzrosły. Obecnie produkowanych tam jest ponad 15 mln opon rocznie, a liczba pracowników wzrosła do 3 700. Produkowane
są tu produkty, m.in. Continental, Matador, Semperit, Barum, Uniroyal, Viking, Gislaved i wiele innych.

 

* * *

Continental AG

Z osiągniętymi w 2013 roku obrotami w wysokości 33,3 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijając inteligentne technologie dla transportu osób i ich dóbr. Jako wiarygodny partner i międzynarodowy producent opon, oferuje trwałe, bezpieczne oraz komfortowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koncern działa w ramach pięciu działów: Podwozi i Bezpieczeństwa, Układów Napędowych, Wnętrz Pojazdów, Opon oraz ContiTech. Continental zatrudnia obecnie około 189 000 pracowników w 49 krajach.

www.continental-corporation.com

Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.

Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.

www.continental-truck-tires.pl

Sponsoring

Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w Piłce Nożnej, Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Pucharu Azji w Piłce Nożnej 2015 w Australii oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.

www.ContiSoccerWorld.com.

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA

Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

jakie macie opinie o oponach continental contiwintercontact ts 830 , zastanawiam się nad kupnem tych opon tylko jeszcze nigdy nie miałem z tej firmy co możecie powiedzieć o tych oponach, znajomy mi polecił continental ts830 ale za wiele nie wiem tylko tyle co ze stony continental 

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba