Dzisiaj jest: Środa, 19 września 2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Coraz więcej pasażerów kupuje online bilety na pociąg

Czytelnia > Dział: 

thumb_pociag.jpgPKP Intercity zanotowało w pierwszych dwóch miesiącach tego roku 85-proc. wzrost sprzedaży biletów online. Najczęściej transakcje dotyczą przejazdów pociągami Pendolino. Mimo że kasy dworcowe pozostają głównym miejscem zakupu biletów, to przewoźnik spodziewa się, że liczba kupujących w sieci pasażerów będzie systematycznie rosła. Do kanału online przekonuje prosty i bezpieczny system transakcyjny.

Nadal najwięcej biletów sprzedajemy w tradycyjnym kanale sprzedaży, czyli w kasach dworcowych. Znaczna większość klientów jest bowiem przyzwyczajona do kupowania biletu tuż przed odjazdem pociągu. Trendy rynkowe, patrząc ogólnie na zakupy, pokazują jednak, że coraz większa grupa konsumentów dokonuje zakupów online. Widać to także w transporcie kolejowym. W styczniu i lutym odnotowaliśmy 85-proc. wzrost sprzedaży online w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Hackiewicz, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu PKP Intercity.

Większość kupowanych przez internet biletów sprzedawanych jest na nową kategorię pociągów Express InterCity Premium obsługiwaną pociągami Pendolino. Wzrost sprzedaży biletów online widać także w pozostałych kategoriach pociągów: Express InterCity, InterCity i Twoje Linie Kolejowe.

Najczęściej przez internet bilety kupują mieszkańcy dużych miast – Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia. Do większości z nich, z wyjątkiem Poznania, kursują nowoczesne pociągi EIP.

Każdego dnia procesujemy ogromne liczby transakcji i zapewniamy podróżującym z PKP Intercity stałą możliwość zakupu biletu online. System transakcyjny gwarantuje ponadto całkowite bezpieczeństwo i jest objęty całodobowym monitoringiem, podobnie jak system informatyczny, który przetwarza dane – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.

Zakup biletu przez internet jest bardzo wygodny, bo można go dokonać niemal przez całą dobę (z wyjątkiem krótkiej nocnej przerwy technologicznej). Wszystkie transakcje opłacane szybkim e-przelewem za pośrednictwem PayU są przetwarzane natychmiast, a bilet od razu trafia do podróżnego. Dokument uprawniający do podróży można wydrukować, ale można go również pokazać konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego.

W kanale zdalnym klient może także szybko zwrócić bilet, np. jeżeli będzie chciał zrezygnować z wyjazdu. Innym ważnym elementem jest możliwość kupienia biletu jako gość, bez konieczności rejestrowania się jako stały użytkownik na stronie internetowej – wylicza Hackiewicz. – Pasażerowie zakupu biletu mogą dokonać zarówno na naszej stronie www.intercity.pl, jaki i poprzez aplikację mobilną IC Navigator.

Według niego to właśnie wygoda, szybkość i bezpieczeństwo transakcji przekonują coraz większą liczbę podróżnych do zakupu biletów przez internet. Hackiewicz zaznacza, że dzięki korzystaniu ze strony internetowej przewoźnika klienci mają również cały czas dostęp do aktualnych promocji. Zakup biletu przez internet daje możliwość skorzystania np. z oferty SuperPromo, w ramach której dostępne są bilety od 49 zł na podróże pociągami EIC oraz EIP, a także z 30-, 20- i 10-proc. zniżką na wszystkie kategorie pociągów.  

Sprzedaż biletów przez internet umożliwiają również inni przewoźnicy, w tym Przewozy Regionalne, które także współpracują w zakresie obsługi płatności z PayU, oraz wielu przewoźników samorządowych. W niedługim czasie taką możliwość planują zaoferować Koleje Mazowieckie.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Zakup biletu przez internet
w Oleśnicy i we Wrocławiu | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Ten pociąg pendolino też jest we Wrocławiu nie widziałam i zastanawiam się jeśli jest to gdzie można kupić tanio bilety intercity do pendolino na PKP Wrocław główny? czy może przez internet najtaniej się kupi bilety na ten pociąg ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
na stronie intercity kupisz tanie bilety do Pendolino ale to trzeba trafić na promocję , nie wiem jak w2018 jakie ceny biletów bo teraz nie śledzę cen biletów bo mam samochód Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
przez internet jeszcze nie kupowałam biletu ale jak to wygląda jak kupię taki bilet to przywożą mi go do domu i czy są jakieś dodatkowe opłaty jeszcze jak zamówię bilet przez internet?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak bilet zamawiasz przez internet to ten bilet odbierasz na miejscu czyli jeśli zamówiłaś bilet PKP to ten bilet odbierasz na stacji PKP. szczegóły są zawsze podane na stronie z której zamawiasz to nie powinno być problemów się dowiedzieć co i jak albo kontaktujesz się z PKP i powiedzą na czym to polega Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ja rozumiem kupic bilet na samolot przez internet ale bilet na pociąg ? hmmm no obecnie to już nic mnie nie zdziwi bo wszystko mozna już kupić przez internet . Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba