Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 października 2018 Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłwa

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Jak sprawić, aby rzęsy rosły?

Czytelnia > Dział: 

thumb_rzesy_2.jpgOsoby ze skórą wrażliwą, które chciałyby wzmocnić swoje rzęsy, stosować powinny hipoalergiczne serum, oparte na pochodnej prostaglandyn. Pobudza ono rzęsy do wzrostu, hamuje ich wypadanie, sprawia, iż stają się grubsze i ciemniejsze. W jego składzie znajduje się także ekstrakt ze świetlika lekarskiego, który działa na oczy jak kompres łagodzący.

Fascynujące oczy i rzęsy
Oczy wyrażają charakter kobiety, stan jej duszy i emocje. Dlatego od wieków fascynują kolejne pokolenia filozofów, psychologów, poetów, którzy opisują ich głębię i tajemnicę. Jednak oczy nabierają głębokiego spojrzenia, a także wyglądają na większe i pełniejsze, również dzięki rzęsom. Oprócz tego, że chronią one oko, dodają indywidualnego charakteru, niepowtarzalności i piękna. Dlatego gęste, błyszczące i zalotnie podkręcone rzęsy, przykuwają uwagę, tak samo jak oczy.

Problemy z rzęsami
Jednak natura nie wszystkie kobiety obdarzyła równie hojnie. Jeśli dodamy do tego niewłaściwą dietę, niestarannie zmywany makijaż czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, to mamy problem, z którym boryka się wiele kobiet, czyli kruche, przerzedzone i matowe rzęsy.

Na ratunek pochodna prostaglandyn
Prostaglandyny to hormony, które biorą udział w wielu procesach fizjologicznych. Naturalne prostaglandyny w działaniu, przypomina organiczny związek chemiczny o nazwie bimatoprost. Jeszcze do niedawna wykorzystywany był głównie do leczenia jaskry, w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz oka.

Pacjenci, którzy go stosowali, informowali okulistów, iż podczas terapii rosną im rzęsy. Stwierdzono, iż bimatoprost wzmacnia cebulki włosowe i pobudza je do aktywności, w tak newralgicznym miejscu, jakim są powieki. Związek nie tylko zwiększa porost włosów w okolicach oczu, ale też hamuje ich wypadanie.

Przy długotrwałym stosowaniu leku (ponad 4 tygodnie) zauważono znaczną poprawę kondycji rzęs, gdyż były one:
- dłuższe
- mocniejsze
- ciemniejsze.

Stąd też jego wykorzystanie w kosmetyce.


po 8 tyg_1.jpg


Laboratorium firmy kosmetycznej Coloris stworzyło hipoalergiczne serum do rzęs Inveo, którego skład oparty jest właśnie na tej pochodnej prostaglandyn.

Dzięki temu preparat:
- stymuluje naturalny wzrost rzęs
- sprawia, że stają się bardziej gęste i grubsze
- pielęgnuje rzęsy: pozbawione blasku, przerzedzone, krótkie, łamiące się i wypadające.

Ekstrakt ze świetlika lekarskiego
Serum wzbogacono o ekstrakt z ziela świetlika lekarskiego Euphrasia Officinalis, który jest bogatym źródłem garbników, zawiera również glikozydy i kwasy fenolowe. Okłady z tej rośliny są skuteczne w przypadku łzawienia oczu, zapalenia spojówek, tzw. jęczmienia, nadmiernej wrażliwości na światło i ogólnego zmęczenia oczu.

Ekstrakt ze świetlika lekarskiego:
- posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antyalergiczne
- zmniejsza obrzęki i opuchliznę, działa ściągająco i kojąco na podrażnienia
- nawilża skórę, a także tonizuje i wygładza
- zmniejsza nadwrażliwość na światło i oznaki zmęczenia.

Badania
Efekty serum potwierdzono badaniami aplikacyjnymi, które przeprowadzono pod kontrolą lekarza dermatologa i okulisty. Po 8 tygodniach aplikacji, większość badanych zauważyła, że pielęgnowanie rzęs serum Inveo, wzmacnia je i zmniejsza wypadanie, a także przywraca zdrowy wygląd.

Dla alergików
Preparat odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom (Skin Compatibility Test). Poza tym spełnia wymagania, które stawiane są wyrobom kosmetycznym, o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych. Wydana ocena nie dotyczy osób, u których występuje alergia na którykolwiek ze składników kosmetyku.

W celu uzyskania jak najbardziej delikatnego produktu, który nie drażni, zastosowano w recepturze składniki pomocnicze używane również w kroplach do oczu.


Link do zakładki nt. produktu
http://coloris.sklep.pl/product_info.php?cPath=0_5_34&products_id=171

NADAWCA: Coloris | AUTOR ARTYKUŁU: Rafał Stachlewski

Hipoalergiczne serum do rzęs Inveo | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Ile kosztuje hipoalergiczne serum do rzęs Inveo bo jednak cena podobnych preparatów nie należy do niskich . ciekawią mnie też opinie o serum do rzęs Inveo
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba