Co powinien oferować dobry sklep medyczny?
Uroda i Zdrowie

Co powinien oferować dobry sklep medyczny?

Placówki medyczne potrzebują wyposażenia spełniającego najwyższe standardy. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć właściwego dostawcę produktów. Co więc powinien oferować dobry sklep medyczny? Jakie artykuły muszą znaleźć się w asortymencie? I czy to jedyna rzecz, na którą należy zwracać uwagę? Dowiedz się poniżej!

Środki higieny i do dezynfekcji

Sterylność warunków w szpitalu jest szalenie ważna. Eliminacja niebezpiecznych drobnoustrojów może uchronić pacjentów i personel przed poważnymi powikłaniami, a nawet śmiercią. Dlatego u dostawcy warto szukać m.in. środków higieny, jak i preparatów służących do dezynfekcji – ran, rąk, narzędzi, powierzchni i tekstyliów.

Aparatura medyczna i akcesoria jednorazowe

Profesjonalny sklep medyczny dostarcza szereg aparatów medycznych, w tym ciśnieniomierze i termometry. Pozwalają one sprawdzać podstawowe parametry, określające kondycję pacjenta. Równie istotne są przybory jednorazowego użytku. Igły, pokrowce na materac, cewniki… Do tego należy też dobrać m.in. pojemniki na ich utylizację.

Środki do opieki długoterminowej

Wielu hospitalizowanych spędza w szpitalu całe tygodnie. W celu dbania o ich higienę i komfort stosuje się m.in. specjalne środki opieki długoterminowej. Wśród nich są pieluchy, specjalne wkładki i szereg innych artykułów.

Żywienie medyczne               

Niektórzy podopieczni personelu medycznego potrzebują specjalnych preparatów żywieniowych, dostarczających np. więcej kalorii lub określonych składników odżywczych, w tym białek. Dobry sklep medyczny zapewnia dostęp do takich artykułów – zarówno dla najmłodszych, jak i dojrzałych pacjentów.

Liczy się też profesjonalna obsługa!

Pamiętaj, że ważna jest nie tylko oferta. Sprawdzony dostawca służy też zawsze poradą dla swoich klientów. Potrafi wskazać, jakie produkty będą odpowiednie względem oczekiwań kupującego. Dlatego warto rozeznać się w opiniach, np. w Internecie, by mieć pewność, że współpracuje się z dobrym sklepem medycznym.

Zobacz również