Dzisiaj jest: Poniedziałek, 17 czerwca 2019 Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o botoksie

Czytelnia > Dział: 

zabieg-botoks.jpgBotoks już od lat wymieniany jest jako jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Potwierdza to również ankieta przeprowadzona przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – aż 87% biorących udział w badaniu lekarzy ten właśnie zabieg wskazało jako najczęściej wykonywany w swoich gabinetach. Czy jednak wszyscy wiemy, w jakich przypadkach warto zastosować toksynę botulinową i z czym wiążą się takie zabiegi? Na kilka najważniejszych pytań na temat botoksu odpowiada dr Andrzej Ignaciuk, lekarz medycyny estetycznej, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

 

Gdzie najczęściej wykorzystuje się botoks? Jak ta technika się rozwinęła i jakie daje możliwości dziś?

Toksyna botulinowa nadal pozostaje najważniejszym i najczęściej stosowanym zabiegiem w medycynie estetycznej. Najlepsze, najbardziej powtarzalne i najbezpieczniejsze efekty osiągniemy używając botoksu w górnej części twarzy: są to okolice oczu, czoło oraz obszar między brwiami. Ostatnio z coraz lepszymi efektami zabiegom z toksyną botulinową poddaje się także dolną część twarzy: bródkę, mięśnie żwacze czy okolice i kąciki ust.

 

Jakie są jego mniej klasyczne oraz nowe zastosowania w medycynie estetycznej?

Dosyć często, szczególnie w okresie letnim, stosuje się toksynę botulinową w okolicach pach, rąk oraz stóp – w celu leczenia nadpotliwości.

 

Co oznacza i czym jest spowodowane sławne „przebotoksowanie” twarzy? Czy to kwestia ilości podanego preparatu czy częstotliwości wykonywania zabiegów?

Nieumiejętne podanie toksyny botulinowej sprawia, że twarz staje się nieruchoma, skóra zbyt napięta, a powieki opuchnięte. W skrajnych przypadkach może dojść także do asymetrii twarzy. Aby tego uniknąć należy zastosować kilka zasad. Po pierwsze, botoksu nie powinno podawać się częściej niż co trzy miesiące. Po drugie, powinno się to robić tylko u doświadczonego lekarza. Tylko zbyt częste podanie botoksu w złych okolicach i przez osobę niekompetentną może spowodować niepożądane efekty. Przy dobrze wykonanym zabiegu, przeszklonym lekarzu, rozsądnej pacjentce i odpowiednich wskazaniach niebezpieczeństwo jest minimalne.

 

Czy mięśnie odzwyczajają się od normalnej pracy przy wielokrotnym podaniu? Czy potem wrócą do normalnej aktywności i jak długo im to zajmie?

Przy właściwym podaniu toksyny botulinowej nie ma niebezpieczeństwa, ze mięśnie ulegną zanikowi lub będą słabsze. Jest natomiast istotne, aby podać odpowiednią ilość w odpowiedni sposób i po upływie określonego czasu. Toksyna botulinowa pomaga również w odzwyczajeniu się od marszczenia. Dlatego szczególnie polecana jest osobom, które cały czas marszczą czoło lub okolicę między brwiami Dzięki botoksowi można odzwyczaić się od tego postarzającego nawyku w przeciągu 2-3 lat.

 

Co można zrobić, gdy coś pójdzie nie tak i efekt nie jest taki, jakiego oczekiwaliśmy?  Czy zakładając, że wybieramy doświadczonego lekarza, ryzyko pojawienia się niechcianych rezultatów jest duże?

Jeżeli wybieramy doświadczonego lekarza oraz robimy to w tych standardowych, zalecanych obszarach twarzy, ryzyko jest minimalne. W przypadku pojawienia się niepożądanych efektów ubocznych, jak asymetria czy opadania powieki, z reguły jest to to wina złego podania preparatu. W takim wypadku, jeżeli nie minęło więcej niż 2-3 tygodnie, możemy próbować to korygować. W okresie późniejszym musimy czekać, aż efekt minie, jest to zazwyczaj okres ok. 3-6 miesięcy. Czasem również niechciane efekty wynikają z  zachowania pacjentów, którzy nie zalecają się do zaleceń lekarza.
--
Inf. prasowa / Com&Media http://com-and-media.pl
 


Zabiegi z botoksu
usuwanie i wypełnianie zmarszczek | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

jak nie wie ktoś jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek to na youtube jest film na którym widać cały zabieg usuwania zmarszczek od początku do końca no ja się niestety bym nie skusiła wolę kosmetyki
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

fajny artykuł a tak z ciekawości jest w Oleśnicy jakaś klinika czy też gabinet kosmetyczny  który wykonuje zabiegi z botoksu nie tyle co na pozbycie się zmarszczek ale  botoks do regeneracji i odbudowy włosów  botoks na włosy? i ile kosztuje taki zabieg jakie są ceny u nas w mieście? a co do zmarszczek to jeszcze nie ten czas hehe ale sama nie wiem czy kiedykolwiek zastosuje botoks na zmarszczki ,stosuje dobre kremy to mam nadzieję że zmarszczki pojawią mi się dopiero po 60 tym roku życia Smile :) Smile

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Botoks na włosy pierwsze słyszę, a to jest na regenerację włosów czy czemu slużyc ma taki botoks? Ja tylko słyszałam o botoksie ale na zmarszczki...
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba