Dzisiaj jest: Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro

Czytelnia > Dział: 

avermedia-darkcrystal-hd-capture-pro_1.jpgGra o film z AVerMedią | Coraz więcej osób zapisuje pokaźne ilości filmów w postaci cyfrowej. Przechwytujemy obraz ze starych taśm wideo, nagrywamy nasze rozgrywki albo „vlogujemy”. Jednym z najchętniej wybieranych urządzeń, które mogą przydać się w tym hobby jest AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro.
 

Przechwytywanie wideo analogowego wysokiej jakości
DarkCrystal to szybka macierz dyskowa, którą do komputera podłączamy za pośrednictwem portu PCI-E. Urządzenie umożliwia przechwytywanie nieskompresowanego filmu przez złącze HDMI lub dołączony kabel do formatów SD z dziewięcioma różnymi wtyczkami, a także nagrywanie wideo w czasie rzeczywistym bezpośrednio z naszego komputera.

 

Przechwytywanie obrazu nieskompresowanego w rozdzielczości koloru 4:2:2
Urządzenie posiada wysoką rozdzielczość koloru w formacie 4:2:2, co zapewnia bardzo dobrą jakość przechwyconego obrazu. Poza nagrywaniem wideo w HD zarówno z nowoczesnego sprzętu z interfejsem HDMI, jak również ze starszych urządzeń czy kamer wideo, macierz zapisuje pliki w skompresowanym formacie 720p/1080i HD H.264. Obraz tworzony jest w proporcjach ekranu 4:3.

 

Dla „youtuberów” i nie tylko
Dzięki możliwości przechwytywania bezpośrednio z komputera i opcji upload'u na YouTube, DarkCrystal to dobre rozwiązanie dla vlogerów i let’s playerów.

Urządzenie AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro kosztuje około 450 zł.

 

Cechy urządzenia:

- Przechwytywanie HD do 1080i
- Pobieranie wideo przez  połączenia HDMI i analogowe
- Nagrywanie gier wideo  w HD (gameplay) 
- Upload na YouTube
- Nagrywanie w czasie rzeczywistym w formacie HD H.264
- Wsparcie źródeł wideo SD i HD
- Oglądanie filmów w Blu-ray bez napędu Blu-ray
- Łatwe nagrywanie w profesjonalnej jakości
- Ustawienia koloru (z wyjątkiem wejścia wideo przez HDMI)
- Proporcje ekranu 4:3/16:9
- Przybliżanie

 

Dane techniczne:

Sygnał wejściowy:
- S-Video
- Composite (RCA)
- Component (YPbPr, 1080i/720p)
- HDMI (1080i/720p)
- Sygnał analogowy audio L/R

Obsługiwane rozdzielczości:  480i / 480p / 576i/ 576p/ 720p / 1080i (50/60 Hz)

źródło: newseria.pl


AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro
Przechwytywanie obrazu HD Video | Opinie ↓

Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Szukam dobrej karty zewnętrznej do przechwytywania obrazu w full ha i 4K, chociaż to 4k nie jest tak wymagane ale dobrze by było gdyby taka karta przechwytywała też w tej rozdzielczości ( ultra HD ) i z chęcią zobaczyłbym takie testy lub jeden solidny test karty AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro bo same opinie to jedno a zobaczyć test do inna sprawa. Opinie każdy może sobie napisać jakie chce bo każdy może mieć inne wymagania może wiecie gdzie taki test karty AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro mogę zobaczyć? Może też ktoś może mi polecić jakąś inną kartę zewnętrzną do przechwytywania video tak do ceny 300 zł max. Byle by karta miała nie gorsze parametry jak ta opisywana karta AVerMedia DarkCrystal HD w tym materiale. Mieszkam we Wrocławiu to od razu chętnie się dowiem gdzie tanio takie karty kupię we Wrocławiu czy atakować sklepy komputerowe czy jakiś market a może najtaniej wyjdzie w sklepie internetowym a jak tak to jaki sklep możecie polecić?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Mała poprawka bo napisałem o zewnętrznej karcie a oczywiście chodziło mi o kartę wewnętrzną bo nie mam miejsca na dodatkowe urządzenia na biurku a w środku komputera mam tego miejsca dużo, także wewnętrzna karta przechwytująca obraz video Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Cześć. Ja mam kartę przechwytująca 4xHDMI PCI-E, karta HDMI z interfejsem PCI-Express umożliwiająca nagrywanie wideo/audio z dowolnego źródła HDMI do komputera. Obsługa HDCP, cztery przełączane wejścia, maksymalna rozdzielczość Full HD 1920x1080p 30fps , cena karty to prawie 400 zł i ja jestem zadowolony bo karta działa tak jak powinna.

Jest to karta wewnętrzna. Opinie karta ma pozytywne jeszcze nie spotkałem się z negatywnymi opiniami a jeśli chodzi o AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro to nie mam i nie widziałem tej karty w działaniu. Ale jak widzę na YouTube to jakieś filmy są ale nie ma po Polsku niestety...

Avermedia DarkCrystal HD Capture Pro Capture Card Unboxing HD[720p] https://www.youtube.com/watch?v=Ad51fTVH7Xk

Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz jakieś testy tej karty w postaci nagrania wideo w języku polskim
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
dzięki za linka a o youtube nie pomyślałem zaraz jeszcze poszukam może i będą testy AVerMedia DarkCrystal HD Capture Pro i opinie pod testami Smile no nic innego mi nie pozostaje jak poszukać a już się nastawiłem trochę na tą kartę przechwytującą wideo a tego typu kart jest dużo to skupię się na jednej no chyba że się okaże że karta jest słaba ale wydaje mi się że będzie dobra jak patrze na dane techniczne i możliwości karty a i jak będę chciał kupić to faktycznie kupię po przez sklep internetowy bo po Wrocławiu nie będzie mi się chciało chodzić w taką pogodę Wink dzięki za pomoc Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba