Dzisiaj jest: Wtorek, 20 marca 2018 Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


masaze.pngNowoczesne techniki masażu pomagają osobom cierpiącym na głębokie przykurcze mięśni, rwę kulszową, a nawet przewlekłe bóle głowy wywołane napięciem nerwowym. Sprawdzą się także w przypadku osób przechodzących rehabilitację po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Zintegrowane zabiegi zwiększają ruchomość stawów, uwalniają tkanki miękkie od napięcia i przywracają im elastyczność. Powodują także lepszy przepływ energii w całym ciele.

Masaż od wieków znany jest ze swego dobroczynnego wpływu. Przynosi ulgę zmęczonym lub obolałym mięśniom, reguluje przemianę materii, poprawia kondycję całego ciała, pobudza krążenie krwi, przyśpieszając usuwanie toksyn z organizmu, wspomaga odchudzanie, obniża poziom hormonów stresu, a także pomaga w walce z depresją i nerwicą. Według najnowszych badań masaż przyspiesza także regenerację organizmu i chroni go przed stanami zapalnymi. Pobudza bowiem do działania organy odpowiadające za produkcję substancji przeciwzapalnych i białek. Dlatego specjaliści radzą, aby codziennie, najlepiej przed snem, wykonywać krótki automasaż.

– Jesteśmy istotami sensualnymi i dzięki dotykowi pogłębiamy naszą relację z drugą osobą, a poprzez dotyk delikatny, taki, który sprawia nam przyjemność, wydziela się oksytocyna, czyli hormon szczęścia. Dzięki temu unikamy depresji i zmian nastrojów. Zatem dotykanie się wzajemne i masowanie ma same plusy mówi Paweł Płoszaj, terapeuta Studia Sante, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W przypadku bólu lub napięć, które przeszkadzają w codziennym życiu, należy zgłosić się do specjalisty. Istnieje bardzo wiele technik masażu, których celem jest albo relaksacja, albo walka z konkretnymi problemami. Obecnie coraz większą popularność zyskują jednak zabiegi, które specjaliści określają mianem zintegrowanych technik manualnych, których zadaniem jest uwolnienie głębokich struktur mięśniowo-powięziowych. Takie masaże poprawiają ruchomość każdego odcinka kręgosłupa, redukują kurcze mięśniowe i powięziowe, uwalniają od napięcia oraz bólu kark i plecy, ponadto wzmacniają bazę kostną i mięśniową ciała, a także dodają energii.

– Masażami są także nazywane obecnie zabiegi, które nie są masażem i które do masażu nie są nawet podobne. Mówię o bardzo głębokiej pracy z ciałem, w trakcie której dochodzimy do emocji, które są w jakiś sposób przechowywane przez ciało. Tkanka łączna ma taką właściwość, że przechowuje emocje, traumę w organizmie. Pracując technikami uwalniania mięśniowo-powięziowego, głębokimi technikami manipulacji mięśniowo-powięziowej jesteśmy w stanie uwolnić mnóstwo napięć i stresu z organizmu – mówi Paweł Płoszaj.

Tego typu masaż poprzedzony jest zawsze bardzo dokładnym wywiadem dotyczącym stanu zdrowia pacjenta. Specjalista powinien zapytać o wszystkie przebyte choroby i wypadki, doznane złamania, nawet niewielkie urazy oraz zażywane leki. Pacjenci bardzo często udają się na masaż miejsca, w którym występuje ból, tymczasem najczęściej jest to jedynie objaw problemu, podczas gdy przyczyna leży w innej części ciała, dlatego specjalista najpierw wyjaśnia, na czym polega dolegliwość pacjenta, a następnie ustala plan terapii.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych technik uciskowych ulgę może przynieść już pierwszy zabieg. Trwały efekt przyniosą jednak tylko systematyczne wizyty. Ich liczbę w ramach terapii ustala terapeuta.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Nowoczesne techniki masażu | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

wiecie jaki jest najlepszy masaż na ból pleców Biggrin stara sprawdzona metoda okłady z młodych piersi i jeśli ból kręgosłupa nie jest zbyt poważny to takie okłady jak najbardziej pomagają wiem co mówię sprawdzone nie raz Biggrin
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
A masaż starszych piersi ale równie jędrnych hahaha
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
no to chyba trzeba zapisać się na masaż skoro tak pomaga, mąż nie chce robić to będę płaciła laugh a może zmieni zdanie jak zobaczy że to takie tanie nie jest hihi
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
oo fajny temat bo w przyszłości chce się zapisać na kurs masażu klasycznego i masażu nowoczesnego bo chciałabym być w przyszłości masażystą albo prywatnie albo w salonie odnowy biologicznej i bardzo chcę wykonywać zawód masażysty i czy warto podjąć studia w tym kierunku czy jednak sam kurs masażu mi wystarczy ? zaznaczam że ja bym wykonywała masaż i raczej nie miałabym zamiaru otwierać salonu masażu czy coś w tym stylu, co możecie polecić może ktoś zajmuje się masażem i wie jak pokierować młodą dziewczynę ? Smile a jeśli kurs masażu wystarczy to czy w Oleśnicy taki kurs można przejść czy jednak trzeba kierować się na Wrocław ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jeśli nie masz innych zainteresowań i są studia w takim kierunku to idz na studia. Smile Ale sam kurs też wystarczy żeby później pracować jako masażystka, także decyzję to już musisz sama podjąć. Smile A czy są kursy masażu w Oleśnicy to tego nie wiem ale w necie może coś znajdziesz na ten temat. Pozdrawiam.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
mam wiele innych zainteresowań ale chyba chcę zostać masażystką a na studia pójdę ale jeszcze nie wiem jaki jeszcze mam trochę czasu i nie ma co się śpieszyć z decyzją, a co do kursów masażu to znalazłam jednak we Wrocławiu bo u nas w Oleśnicy chyba nic nie ma, ale Wrocław nie daleko to nie powinno być problemów Wink
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
7 + 3 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik