Dzisiaj jest: Poniedziałek, 28 maja 2018 Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Informacja na Cyber Oleśnica

OPIS PORADNI DOBRY START, KLIKNIJ

Czy zdjęcia dzieci na Facebooku są bezpieczne?

Czytelnia | Artykuły > Dział: 

zdjecia-dzieci-na-facebooku.jpgZespół ekspertów ds. bezpieczeństwa producenta oprogramowania Bitdefender również wyraził swoje wątpliwości. Funkcja została również ostro skrytykowana przez różne osoby, twierdzące, że rodzice nie powinni w ogóle publikować zdjęć swoich dzieci na portalach społecznościowych, dbając o ich doczesną i przyszłą prywatność oraz reputację.

 Wielu rodziców zaniepokojonych swobodnym przepływem zdjęć ich dzieci zaczęło ponownie się zastanawiać nad decyzją o publikacji fotografii w mediach społecznościowych. Jak twierdzą twórcy Facebooka, nowa opcja ma jedynie na celu uporządkowanie ich w jednym miejscu. Ale czy nie pozwala również wystawienie ich wszystkich, jak na talerzu?  Producent oprogramowania Bitdefender w swoich newsach często wspomina o niebezpieczeństwach dotyczących dzieci – od pornografii dziecięcej, (do której niestety często przykładają swoją rękę również rodzice publikując niewinne zdjęcia małych dzieci np. na plaży), poprzez stalking (nagabywanie poprzez internet, telefon), aż po wyłudzenia. W internecie, nie tylko na portalach społecznościowych należy kierować się rozwagą.

    Magazyn Times poświęcił nawet kolumnę na wzmiankę o nowym sposobie organizacji Facebooka. Warto zastanowić się nad udostępnianiem fotografii dziecka w ogóle, dbając o względy jego bezpieczeństwa. Zważając na różnego rodzaju akty prawne występujące w wielu krajach obu półkul, zdjęcia małych dzieci nie powinny się pojawiać w internecie w ogóle, aż do przekroczenia odpowiedniego, nastoletniego wieku. Warto pomyśleć, jak dziś wpływamy na przyszłość naszego dziecka i jaki będzie to miało wpływ na jego przyszłość.

    Administrację nad zdjęciami w Scrapbook mogą sprawować partnerzy pozostający w związku na Facebooku. Zdjęcia dziecka są oznaczane specjalnym tagiem, a w samym Scrapbooku nie działa oznaczanie twarzy. Natomiast rodzina (np. dziadkowie) mogą rozpocząć subskrypcję tego albumu, aby otrzymywać powiadomienia i być na bieżąco z nowymi zdjęciami

    Przypisywanie zdjęć do konkretnej osoby, nawet, jeżeli jest nią małe dziecko, może być początkiem innych funkcji, np. w późniejszym czasie będzie można je przypisać do przyszłego profilu dziecka, gdy te ukończy 13 lat. Trudno w to uwierzyć w czasach, gdzie tak duży nacisk kładziony jest na wykrywanie twarzy i jak sami możemy zauważyć, w większości wypadków dodawania nowych zdjęć, strona celnie dobiera twarze osób obecnych na zdjęciach. Ma to na celu jak najlepszą identyfikację naszej osoby i nie ma nic wspólnego z prywatnością i bezpieczeństwem. Jeżeli chcemy chronić prywatności i bezpieczeństwa zdjęć, po prostu ich nie udostępniajmy.

    Natomiast, jeśli już chcemy chwalić się naszymi pociechami, pamiętajmy, że możemy ograniczyć widoczność zdjęć, korzystając z dostępnych funkcji ograniczeń wyświetlania – na Facebooku można zmienić je przy każdym poście (opcja: publiczne, znajomi, tylko ja, ustawienia niestandardowe w panelu znajdującym się nad treścią postu). Ograniczy to widoczność dla osób postronnych i poprawi bezpieczeństwo.

Funkcja Scrapbook w tej chwili dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Inf. prasowa / marken.com.pl
 

Czy zdjęcia dzieci na Facebooku są bezpieczne | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Moje dzieci nie mają konta na facebooku i mieć nie mędą takich problemów ja sama od czasu jakiegoś nie mam konta tam skasowałam bo za bardzo moje życie poświęcałam głupotom teraz jestem uwolniona od tego zła i mam czas i ochotę na inne sprawy życiowe
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
jak dla mnie facebook to zło, miałem tam konto dwa lata wstecz ale skasowałem, facebook żeruje na waszych danych osobowych i właśnie też na zdjęciach, wy tracicie czas na przesiadując na facebooku a właściciele facbooka zarabiają w tym czasie NA WAS PIENIĄDZE, tak to mniej więcej działa, oni się bogacą, a wy biedniejecie o czas który można pożyteczniej wykorzystać, jak będziecie stare i wasze dzieci albo wnuki się spytają co robiliscie jak byliscie młodzi, to odpowiecie że była kiedyś taka strona co się nazywała facebook i dniami spedzało się czas na tej stronie i żadnego pożytku z tego nie było Biggrin facebook jak i inne podobne strony to pożeracze czasu i pieniędzy, może nie bez posrednio z waszej kieszeni, ale wystarczy mieć tam konto i wrzucać coś tam, lajkować, udostępniać a właściciele facebooka zarabiają na tym Smile ale jak wam nie szkoda cennego czasu, to kto komu broni Smile pozdro dla myślacych
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Zgadzam się co do słowa. yes Podobnie kiedyś było z Naszą Klasą aż z czasem to padło i podobnie będzie z Facebookiem. Prędzej czy później Facebook zostanie zamknięty.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Podzielam wasze zdanie co do facebooka. Co prawda mam konto na facebooku, ale nie mam tam żadnych swoich danych osobowych, zdjęć i.t.p Mam bo mam tam konto w sumie nie wiem po co, czasem zaglądnę napiszę coś do znajomych ale generalnie to facebok jest mi zbędny, bo wolę gg jak chcę popisać. Nieraz jak widzę jak ludzie swoje prywatne życie wywlekają na facebooka to mi ich szkoda, ale to ich sprawa, niech sobie robią co chcą. A jak się dziecko urodzi, to zaraz multum zdjęć swojego dziecka dają na facebooka tylko szkoda, że nie mają zgody od swojego dziecka Biggrin Dobrze napisałeś, jedni tracą czas na tego typu portale, ale za to ktoś inny się bogaci.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba