Dzisiaj jest: Wtorek, 22 sierpnia 2017 Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Dlaczego warto zachęcać dziecko do aktywności fizycznej?

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Aktywność fizyczna od zarania dziejów odgrywa kluczową rolę w rozwoju najmłodszych. W dobie konsol oraz komputerów nie jest jednak łatwo zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu lub uprawiania sportu. Dlaczego jednak warto podjąć ten wysiłek i zmotywować do tego najmłodszych?

Niezbędna dawka ruchu jest podstawą poprawnego rozwoju każdego człowieka. Nawet mała, lecz regularna aktywność ma ogromny wpływ na organizm, szczególnie w przypadku młodzieży. Ruch wpływa na wiele pozytywnych zmian w ciele ludzkim. Zyskuje na nim m.in. układ krwionośny, oddechowy, czy też immunologiczny. Dzięki ćwiczeniom, dzieci nie tylko są zdrowsze, ale również pełne energii i chęci do nauki, co przekłada się na dużo lepsze wyniki w szkole.

Do powyższych zalet należy doliczyć także ogromny wpływ aktywności fizycznej na rozwój nerwowy. Regularne ćwiczenia pobudzają dojrzewanie ośrodków ruchowych w mózgu, poprawiając motoryczność, a także powodując szybsze przewodzenie bodźców nerwowych. Usprawniają one także koordynację ruchową oraz poprawiają jakość snu, co prowadzi do lepszego odpoczynku dla organizmu i ma przełożenie na ilość energii, którą dysponuje dziecko – mówi Piotr Lasocki, ekspert ds. rehabilitacji w Chaos Gold Team.

Aktywność fizyczna ma również przełożenie na wiele istotnych cech u osoby dorosłej

Uczy ona istotnych wartości, takich jak samodyscyplina czy też konsekwencja. Osoba, która za młodu uprawiała sporty ma dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu, ponieważ jest zaznajomiona z istotnością wypracowania swojej drogi do celu. Ćwiczenia potrafią nauczyć najmłodszych właściwej reakcji na zwycięstwa i porażki, które na pewno napotkają w dorosłym życiu, a także kształcą silną wolę.

Dobrą, a jednocześnie bardzo rozwijającą opcją są sporty walki. Wymagają one bowiem nie tylko wzmożonej aktywności fizycznej, ale uczą także szybkiego podejmowania decyzji i przejmowania inicjatywy. Są to cechy, których odpowiednie rozwinięcie za młodu, przyniesie ogromne korzyści dorosłym osobom. Dodatkowo, atmosfera na zajęciach wprowadza niezbędny element rywalizacji, który pozwala osiągnąć dużo lepsze rezultaty – konkluduje Piotr Lasocki.

Więcej informacji na temat Chaos Gold Team, można znaleźć na stronie www.chaosgoldteam.pl.

Agencja Informacyjna NEWSERIA


Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

oj co to za pytanie ,dzieci należy zachęcać do uprawiania sportu bo ruch to zdrowie ...mój synek już w wieku 6 lat zaczął grać w tenisa no a później doszła piłka nożna a w okresie letnim jazda na rowerze wspólnie z rodziną a i tez na rolkach ... u nas cała rodzina jest bardzo aktywna jak tylko mamy czas to jeździmy w góry ale najczęściej to właśnie rower i rolki Smile syn ma komputer i jest tak nauczony ze prawie nie gra w gry bo nawet nie ma ochoty nudzą go po 5 minutach i cieszę się że nie traci życia dzieciństwa przed internetem i grami ... dziecku należy dawać przykład od małego żeby po prostu nie wpadł w nawyk siedzenia przed tv albo komputerem czy też smartfonem... natura ruch i życie staje się lepsze Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
13 + 4 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik