Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Co wiedzą mamy o witaminach i drugim śniadaniu?

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


witaminy-i-drugie-sniadanie.jpgWyniki sondy ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Witaminowe Wyzwanie dla Mam” jednoznacznie potwierdziły, że polskie mamy posiadają tą ważną wiedzę. Aż 99% badanych mam podaje swojemu dziecku bogate w witaminy owoce, warzywa i soki, a 97% z nich dba o to, by ich pociechy codziennie spożywały zdrowe drugie śniadanie w szkole.

Akcja edukacyjna „Witaminowe Wyzwanie dla Mam” odbywała się na jednym z najpopularniejszych portali parentingowych w Polsce – BabyOnline.pl, a głównym celem ankiety było sprawdzenie wiedzy rodziców na temat witamin i drugiego śniadania. Jak wykazały wyniki, mamy w Polsce bardzo dobrze wiedzą, jak prawidłowo dbać o dietę swojego dziecka i dostarczać mu niezbędnych witamin.

Dzięki przeprowadzonej ankiecie okazało się, że badane mamy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są dla rozwoju dziecka witaminy. Aż 84% z nich wie, że ich niedobór może powodować problemy z nauką oraz w kontaktach z rówieśnikami. 98% mam wskazało, że owoce, warzywa, soki oraz musy owocowe są najbogatszym źródłem witamin i jednocześnie, aż 99% z nich stwierdziło, że podaje je swojemu dziecku, aby codziennie dostarczyć mu niezbędnych witamin. Także 92% badanych odpowiedziało, iż stara się zawsze czytać składy na etykietach kupowanych produktów i szukać tych, które zawierają witaminy i są bez dodatku konserwantów. Przykładem mogą być np. soki marchwiowo – owocowe Kubuś GO!, które zawierają – witaminy takie jak A i C, a Kubuś GO! w wersji multiwitamina posiada dodatkowo także witaminy z grupy B oraz witaminę E. Witaminy bez konserwantów mamy mogą znaleźć także w musach owocowych, np. Kubuś Mus.

Mamy doskonale też wiedzą, jak istotne jest drugie śniadanie w codziennym menu dziecka – zarówno to pierwsze zjadane w domu, jak i drugie, które dajemy dziecku do szkoły. Dlaczego? Bo w godzinach porannych jesteśmy najbardziej aktywni, nasz umysł pracuje najefektywniej, a wysiłek fizyczny i intelektualny jest przez kilka pierwszych godzin szkoły największy. Ankieta wykazała, że dla prawie 100% badanych mam, drugie śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem. Zaledwie 3% z nich nie pakuje swojemu dziecku drugiego śniadania lub pozwala, aby dziecko kupowało przekąski w szkolnych sklepiku. Mamy najczęściej podają swojemu dziecku owoce (26%) oraz soki (23%) i kanapki (22%). Jedynie 0,5% przyznało, że na drugie śniadanie daje swojemu dziecku słodycze lub słone przekąski. 63% badanych mam wie, że codzienne spożywanie drugiego śniadania pełnego witamin wpływa pozytywnie na koncentrację, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój organizmu dziecka. 

 „Wyniki sondy są bardzo optymistyczne. Pokazują, że zdecydowana większość mam zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci są witaminy oraz regularne podawanie posiłków, takich jak drugie śniadanie. Co więcej, tą wiedzę mamy przekładają na praktykę, dbając, by dzieci nie wychodziły z domu bez drugiego śniadania, bogatego w witaminy w postaci owoców, soków lub musów owocowych oraz innych produktów, np.: kanapek z warzywnymi dodatkami. Pozostaje mieć nadzieję, że coraz więcej rodziców będzie postępowało w ten sposób. W przyszłości może być to jednym z ważnych kroków do rozwoju zdrowszego społeczeństwa.” – twierdzi dietetyk Zuzanna Antecka.

Akcja edukacyjna marki Kubuś na platformie BabyOnline.pl pokazała, że polskie mamy są niezwykle świadome i posiadają bardzo dużą wiedzę dotycząca prawidłowego żywienia dzieci. Więcej szczegółowych informacji na temat witamin i roli drugiego śniadania można znaleźć na stronie: http://babyonline.pl/kubus.html.

Badanie internetowe dotyczące wiedzy na temat witamin i drugiego śniadania zostało przeprowadzone na zlecenie marki Kubuś. Sonda trwała 3 tygodnie i odbyła się na przełomie września i października 2014 roku, na platformie edukacyjnej marki Kubuś oraz portalu BabyOnline.pl. Badanie składało się z 10 pytań zamkniętych i 1 otwartego. W sondzie wzięło udział 2366 mam z całej Polski.

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Witaminy i drugie śniadanie do szkoły | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

drugie śniadanie w szkole moje dzieci mają na stołówce szkolnej także jestem pewna że głodne nie są , do szkoły im śniadania nie robię bo mają dwa dania na stołówce
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
5 + 2 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik