Dzisiaj jest: Czwartek, 17 sierpnia 2017 Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Wirtualny portfel dostępny w Polsce

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Wirtualny portfel Wirtualny portfel dostępny w Polsce jeszcze w tym roku | Polska będzie czwartym w Europie krajem, w którym Visa wprowadzi usługę V.Me, czyli zintegrowanego portfela elektronicznego. Analitycy Visy prognozują szybki wzrost ilości kart zbliżeniowych używanych przez Polaków. Drugim segmentem rynku, który będzie dynamicznie się rozwijał będą płatności mobilne, które umożliwią zastąpienie karty własnym telefonem komórkowym. Visa Europe wprowadziła już nową usługę V.me w trzech europejskich krajach: Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii.

- Polska jest czwartym rynkiem. Myślę, że uruchomimy usługę jeszcze w tym roku - deklaruje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria dyrektor Visa Europe w Polsce, Jakub Kiwior. Polska jest ciekawym rynkiem dla operatorów kart płatniczych ze względu na młody system bankowy, na którym od ponad 20 lat wprowadzane są najnowsze rozwiązania. Polacy coraz chętniej płacą kartami, w tym zbliżeniowymi. Mają w portfelach już ponad 15 milionów takich kart, a liczba ta do końca roku ma wzrosnąć do 20 milionów. Przybędzie też punktów obsługujących taki typ transakcji. Z prognoz firmy Polasik Research wynika, że do końca roku powinno ich być ok. 170 tysięcy.

Kolejny krok to płatność smartfonem- Telefon z funkcją zbliżeniową będzie zachowywał się dokładnie tak samo w punkcie sprzedaży, jak karta zbliżeniowa. Przy czym klient będzie mógł zobaczyć od razu w swojej bankowości elektronicznej, jakiej płatności dokonał, gdzie jej dokonał, na jaką kwotę i jak zmieniło się jego saldo rachunku - tłumaczy Jakub Kiwior. Płatności mobilne zostaną zintegrowane z płatnościami internetowymi i elektronicznym portfelem.

- Portfel V.me będzie polegał na tym, że klient tylko raz zarejestruje swoją kartę w swoim wirtualnym portfelu, a potem będzie mógł dokonywać płatności w sklepach internetowych wpisując tylko swoją nazwę i hasło, które sam sobie nada. Czyli nie będzie musiał za każdym razem wpisywać wszystkich danych karty, które w dużej mierze powodowały, że takie transakcje nie były do końca przyjazne dla klientów - wyjaśnia Jakub Kiwior. Według przewidywań Visa Europe, do końca 2020 r. z portfela V.me by Visa będzie korzystać jedna trzecia konsumentów w Europie.

Władze firmy podkreślają, że płatności bezgotówkowe to nie tylko wygoda dla klientów, ale również niższe koszty transakcji niż przy obrocie gotówkowym. Poza klientami zyskują też sprzedawcy - transakcje są bezpieczne.

- Sklepy, jeśli akceptują karty zbliżeniowe, mają pełną gwarancję otrzymania płatności oraz szybkość i dotarcie do nowych klientów, zarówno takich, którzy płacą kartami debetowymi, jak i kartami kredytowymi i korzystają z kredytu w punkcie sprzedaży, jak również dla gospodarki - dodaje dyrektor Visa Europe w Polsce. - Jest to korzystne także dla gospodarki, gdyż karty i płatności elektroniczne obniżają koszt obiegu pieniądza oraz ograniczają wielkość szarej strefy - podsumowuje.


Źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA

Wirtualny portfel Visa zasilany SMS | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Rozważam tego typu wirtualny portfel visa ale chciałabym zobaczyć opinie czy warto i jakie są opinie za i przeciw ? jakie są koszta utrzymania takiego elektronicznego portfela ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Witam. Szukam informacji jak działa na jakiej zasadzie wirtualny portfel inwestycyjny giełdowy i bitcoin zasilany sms. Za wiele informacji nie znalazłem o tym w internecie i pytałem też na forum biznesowym i innych forach ale jeszcze bez konkretnych odpowiedzi. Jakie generalnie macie opinie o wirtualnym portfelu . korzysta ktoś z portfel inwestycyjny Money albo Bankier?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
1 + 4 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik