Dzisiaj jest: Niedziela, 24 września 2017 Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Wirtualna rzeczywistość w Smartfonie - Gogle Vrizzmo

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


VRIZZMO_01.jpgWirtualna rzeczywistość z twojego smartfona! Nadchodzi Vrizzmo, polskie, pierwsze na świecie gogle 3D | Świat rozrywki elektronicznej nieustannie się rozwija i staje się coraz bardziej realny. Zaawansowane technicznie konsole nowej generacji potrafią generować  realistyczną grafikę, która doskonale imituje rzeczywistość. Nowe gry pod względem graficznym nie mają już nic wspólnego z dużymi, widocznymi pikselami, poligonami i kanciastymi strukturami znanymi sprzed kilku lat. Oczywistą popularność zyskują też gry mobilne, które instalowane na telefonach pozwalają szybko i łatwo przenieść się w świat ulubionej zabawy. Ilość aplikacji rozrywkowych rośnie z dnia na dzień, gracze otrzymują coraz ciekawsze tytuły.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wirtualną rzeczywistością (VR) polska firma Vrizzmo sp. z o. o. opracowała gogle do obsługi VR na telefonach komórkowych. Partnerem dystrybucyjnym została firma IQ Publishing sp. j., znany dystrybutor gier i multimediów.

Vrizzmo VR to pierwszy na świecie produkt w masowej sprzedaży, przeznaczony do zastosowań domowych, umożliwiający dostęp do bogactwa aplikacji do wirtualnej rzeczywistości. Gry i programy tego typu regularnie ukazują się na najpopularniejsze platformy  - Android i Apple iOS. Zakładając gogle Vrizzmo można polatać szybowcem, zagrać w ulubioną grę FPP, obejrzeć film w trójwymiarze, czy siedząc w domowym fotelu, przenieść się do muzeum lub „z bliska” ocenić wnętrze nowego modelu samochodu. Granice nie istnieją, stanowi je tylko wyobraźnia programistów!

Serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion). Obraz, który dociera do użytkownika charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem. Układ optyczny zamknięto w eleganckiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 169x90x80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona pełniącego rolę wyświetlacza. Vrizzmo VR obsługuje smartfony o przekątnej ekranu od 4,5 do 5,7 cali. Praktyczny system pasów umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z gogli zakładanych na głowę.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z Google Cardboard i innymi urządzeniami do VR, dzięki czemu gracz korzystający z gogli Vrizzmo bez przeszkód skorzysta z aplikacji przygotowanych na inne systemy VR. Vrizzmo umożliwia emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo) a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia. Vrizzmo zaprojektowano z myślą o przyszłym rozwoju VR. Już teraz mamy możliwość instalacji dodatkowych akcesoriów – np. kamery 3D, dodatkowej baterii. Na obudowie umieszczono przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne, atrakcyjne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo wzbogacimy też podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

Po darmowej rejestracji urządzenia użytkownicy Vrizzmo otrzymają dostęp do dedykowanego centrum agregującego software VR oraz pakiet startowy zawierający wybrane gry i programy VR, które wprowadzą w wirtualny świat. Dla programistów zostanie udostępniony zestaw narzędzi (tzw. SDK)do Vrizzmo, dzięki któremu niezależni twórcy będą mogli tworzyć nowe gry i aplikacje VR. Projektanci Vrizzmo pracują nad autorskimi programami i grami, które zostaną udostępnione już niedługo.

Vrizzmo VR to produkt polski przygotowany i produkowany przez rodzimą firmę Vrizzmo sp. z o.o. Po raz pierwszy gogle zostały zaprezentowane na Europejskim Festiwalu Gier Digital Dragons w maju w 2014 roku i zyskały duże zainteresowanie graczy oraz mediów growych, zarówno krajowych jak i zagranicznych „Ciężko pracowaliśmy aby oddać użytkownikom atrakcyjny produkt. Naszym priorytetem  było utrzymanie najwyższej jakości systemu optycznego (2 soczewki!) w połączeniu z małymi rozmiarami i uniwersalnością gogli.” – powiedział Dariusz Żołna, autor projektu. „Dzięki Vrizzmo Polska wyprzedza zagranicznych gigantów na rynku konsumenckim! Fantastyczne cechy użytkowe czynią z naszych gogli bardzo atrakcyjny, ciekawy i mamy nadzieję, pożądany produkt dla wszystkich posiadaczy telefonów, miłośników gadżetów, gier, rozrywki i nowinek IT.” – dodał Tomasz Mazur dyrektor zarządzający IQ Publishing.

Premiera rynkowa gogli Vrizzmo VR odbędzie się 8 grudnia.

Sugerowana cena detaliczna Vrizzmo VR została ustalona na 399,00 PLN. Produkt trafi do sprzedaży w wybranych sieciach handlowych, sklepach specjalistycznych, sprzedaży internetowej,  a także będzie dostępny w promocyjnej cenie na oficjalnej stronie produktu.

 

Strona internetowa gogli Vrizzmo VR: www.vrizzmo.pl

Fanpage Vrizzmo: www.facebook.com/Vrizzmo

 

Wersja DOC niniejszej wiadomości prasowej: http://exerion.pl/press/vrizzmo/press.doc

Materiały graficzne:

Zdjęcie Vrizzmo nr 1: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_01.jpg

Zdjęcie Vrizzmo nr 2: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_02.jpg

Zdjęcie Vrizzmo nr 3: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_03.jpg

Zdjęcie Vrizzmo nr 4: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_04.jpg

Logotyp Vrizzmo: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_logotyp.png

Packshot Vrizzmo nr 1: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_packshot_3D.png

Packshot Vrizzmo nr 1: http://exerion.pl/press/vrizzmo/VRIZZMO_packshot_3D.jpg
Inf. prasowa


Wirtualna rzeczywistość w Telefonie - Gogle Vrizzmo
Sklepy Wrocław Oleśnica | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Chcę kupić Gogle Vrizzmo do mojego telefonu jakie macie opinie o tym sprzęcie warto za taką cenę ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

Lata temu miałem na głowie Virtual i-O Glasses po 30 minutach trochę głowa bolała ale to były takie początki wirtualnej rzeczywistości i obecne sprzęty mogą być lepsze.

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

świetna sprawa a ciekawe jak to się ma do chełmów wirtualnych do komputera nie mniej takimi okularami raczej się zainteresuje bo i cena nie odstrasza i ogoolnie fajny bajer

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
4 + 12 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik