Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Ubrania elektroniczne przyszłością rynku mody

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


elektroniczne-ubrania.jpgPołączenie ubrań i elektroniki to już nie wizja science-fiction, lecz najnowszy kierunek rozwoju mody. Trwają zaawansowane prace nad stworzeniem rzeczy (ubrań i biżuterii), które będą wyposażone w urządzenia elektroniczne ułatwiające codzienne funkcjonowanie, a przy tym jak najbardziej zgodne z trendami. Polskie dokonania na tym polu doceniono już w Azji.

Technologia wkracza obecnie już we wszystkie dziedziny naszego życia i ma być nie tylko użytkowa, lecz także estetyczna. Dlatego odległe dotąd światy mody i technologii rozpoczynają współpracę, jej efektem jest m.in. najnowsza wersja Google Glass stworzona przez Diane von Fürstenberg. Polscy projektanci i inżynierowie także starają się wykorzystać swój potencjał na tym perspektywicznym polu, co pokazali między innymi podczas targów mobilnych w Szanghaju.

– Rynek jest nowy, bardzo ciekawy, rozwojowy, dlatego kto pierwszy, ten lepszy. Kto będzie miał lepsze pomysły, ten wygra. Biorąc pod uwagę możliwości naszych inżynierów i projektantów, mamy ogromne szanse, szczególnie w połączeniu tych dwóch obszarów. Technologia się miniaturyzuje, dlatego można ją połączyć z designem. Okazuje się, że mamy tyle gadżetów na co dzień, że stają się one częścią naszego ubioru, częścią biżuterii, dlatego chcemy, żeby były ładne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Aleksander Kwiatkowski Wacker, partner w firmie tworzącej oprogramowania w obszarach telekomunikacji, transportu i obronności Softax.

Zaawansowany technologicznie ubiór może mieć czujniki zbierające informacje (GPS, kamery), np. o pogodzie, samopoczuciu, i procesory, które je przetwarzają. Poza tym urządzenia elektroniczne przyszłości są tak projektowane, by np. podczas spaceru można je było naładować energią słoneczną czy siłą naszych mięśni. Jak widać więc postęp technologiczny uwzględnia też ekostandardy.

– Idziemy przede wszystkim w kierunku miniaturyzacji urządzeń. Jeżeli spojrzymy na nanotechnologię, w której wykonuje się procesory i inne podstawowe urządzenia, to zobaczymy, że one zaczynają być elementami biżuterii, ubioru, naszego życia. Bardzo często będzie się też wprowadzało różnego rodzaju elementy w postaci tatuaży, biżuterii bliższej ciału, a to wszystko będzie naładowane elektroniką i wyposażone w rozmaite funkcje, o których w tej chwili tylko możemy sobie tylko pomarzyć albo przeczytać w książkach science fiction – podkreśla Aleksander Kwiatkowski Wacker.

Już teraz na przykład zegarki są wyposażane w kamery i czujniki, dzięki którym można uzyskać i zgromadzić informacje dotyczące zdrowia użytkownika czy spalanych kalorii. W zasadzie każdy element garderoby – od zegarka po buty – może stać się komputerem. Dlatego tak istotne jest, by połączyć rozwiązania technologiczne z modnym wyglądem, nad czym trwają obecnie prace na całym świecie, w tym w Polsce.

– Jesteśmy w czołówce, bo sama nasza obecność w Szanghaju dowodzi tego, że jesteśmy doceniani. Nasi designerzy potrafią stworzyć coś pięknego, co przyciąga oko, a do tego jest to coś, co jest praktyczne od strony elektronicznej, co spełnia wszystkie wymogi najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych produkowanych obecnie na świecie. Jesteśmy przedmurzem zmian – podkreśla Aleksander Kwiatkowski Wacker.

 źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Elektroniczne ubrania | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

ooo a jestem ciekawa czy takie ubrania elektronicznie we Wrocławiu da się już gdzieś kupić gdzie takie sklepy w Polsce są bo w Oleśnicy to raczej marne szanse ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Hej Kiedyś szukałam z ciekawości w tym roku czy są takie sklepy z elektronicznymi ubraniami we Wrocławiu ale takiego sklepu nie znalazłam to chyba nie ma ale może w Warszawie już taki sklep być w końcu to stolica Polski Wink
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
9 + 3 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik